Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Postaci w stylu Noir.  (Przeczytany 16001 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« : 25.05.2013, 15:27:16 »

Hej! Od paru dni mam straszną manię klimatów w stylu Max Payne i z tond moje pytanie czy istnieje poradnik (polski najlepiej) który by mnie nauczył rysowania postaci w stylu noir. Chodzi mi o coś takiego:1# 2#
« Ostatnia zmiana: 26.05.2013, 17:52:08 wysłane przez Hasia » Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 26.05.2013, 18:45:41 »

Ja osobiście nie spotkałam się z żadnym poradnikiem dla tego stylu. Jednakże, poradnik do tego raczej nie jest szczególnie potrzebny, ponieważ tutaj potrzebna jest umiejętność rysowania oraz znajomość anatomii i wiedza o świetle. A o tym jest masa poradników i książek.

Z mojej strony, mogę poradzić Ci ograniczenie się jedynie do posługiwania się jednym kolorem, w tym wypadku czarnym(no, w sumie dwoma, bo jest jeszcze biały). Styl ten, jak widzę, opiera się na używaniu dużego kontrastu i ostrego światła. Oświetlone miejsca są białe, a zacienione czarne. Nie ma żadnych odcieni szarości. Należy przede wszystkim opanować posługiwanie się światłocieniem, i zaznajomić się z tym jak padające światło wpływa na rzucane cienie. W przykładach, które pokazałaś jest widoczne, że autor potrafi rysować. Jest prawidłowa anatomia, jest dobre odzwierciedlenie zachowania materiałów(wszystkie fałdy na ubraniach) oraz odpowiednio wyważony kontrast.

Jeżeli chcesz ćwiczyć technikami tradycyjnymi, to możesz zaopatrzyć się w tusz i stalówkę lub rapitograf z różnymi końcówkami(tyle, że to drogie jest) albo najzwyklejsze mazaki Język

W GIMP-ie idealnym do tego narzędziem jest właśnie stalówka a GIMP-owe Progowanie świetnie może pomóc Ci zobrazować na czym polega redukcja kolorów.


Zapisane

Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.05.2013, 15:42:19 »

Czyli jest to po prostu bardzo mocny kontrast.Odnośnie anatomii to teorie znam gorzej tylko z praktyką (jakoś nie umiem tego wykorzystać).Cieniowanie coś ostatnio poprawiłam,więc tu problemu nie będzie... Cóż bierzemy się do roboty, coś tam trochę z referencji i potem samej coś narysuję.Efekt zademonstruję... jeśli to będzie można nazwać efektem Duży uśmiech
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.05.2013, 23:59:24 »

Noir to komiksy w baaaardzo dużej mierze. Jednak noir wymaga na pewno strasznie dużego skila, z racji, że jest to technika trwała. Piórka, tusze, cienkopisy.
Zapisane

Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.06.2013, 07:04:19 »

Aha.To mój skil za duży nie jest b ogranicza się do czegoś naprawdę prostego bo najczęściej widząc już szkic twierdzę że rysunek jest zryty... mimo że to tylko szkic.Ale ok dzięki za pomoc coś może w przerwie między dręczeniem gitary popróbuję ale chyba to powalające nie będzie Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeSzkoła rysowania (Moderator: Hasia)Wątek: Postaci w stylu Noir.
Skocz do: