Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-a
Licencja

Rejestrując się na forum i będąc jego aktywnym użytkownikiem zobowiązujesz się do wybrania licencji na jakiej będą publikowane wszystkie Twoje prace
(posty, tutoriale, prace w galerii, załączniki itp - ogólnie wszystko co dotyczy Twojej osoby).

 

Rejestrując się na forum dajemy Ci aż 4 możliwości wyboru licencji:

 

* Copyright - publikując prace na forum pozostawiasz dla siebie wszystkie prawa z nimi związane i zezwalasz jedynie na wyświetlanie ich na tym forum(www.gimpuj.info). Zgadzasz się również na publikowanie reklam przy okazji prezentacji Twoich treści - przychody z tych reklam pokrywają koszty utrzymana serwera oraz domeny i przeznaczone są na promocję forum.


* CC-BY - Creative Commons: Uznanie autorstwa 2.5 Polska - publikując prace na tej licencji zezwalasz na dalsze wykorzystywanie Twojej pracy zarówno w celach komercyjnych jak i niekomercyjnych pod warunkiem zachowania informacji o tym, że jesteś ich autorem(jednak prace pochodne mogą być publikowane na licencji odmiennej niż CC-BY). Jednocześnie publikując prace na licencji CC-BY na forum zgadasz sie by na forum były one prezentowane wraz z reklamami. Warunki licencji dotyczą jedynie licencjonobiorców czyli osoby chcące wykorzystywać daną pracę dla własnych celów.


* CC-BY-SA - Creative Commons: Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska - publikując prace na tej licencji zezwalasz na dalsze wykorzystywanie Twojej pracy zarówno w celach komercyjnych jak i niekomercyjnych pod warunkiem zachowania informacji o tym, że jesteś ich autorem. Prace pochodne muszą być publikowane na tej samej licencji co praca źródłowa - czyli CC-BY-SA. Jednocześnie publikując prace na licencji CC-BY-SA na forum zgadasz się by na forum były one prezentowane wraz z reklamami. Warunki licencji dotyczą jedynie licencjonobiorców czyli osoby chcące wykorzystywać daną pracę dla własnych celów.


* CC-NC-BY-SA - Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 Polska  - publikując prace na tej licencji zezwalasz na dalsze wykorzystywanie Twojej pracy tylko w celach niekomercyjnych pod warunkiem zachowania informacji o tym, że jesteś ich autorem. Prace pochodne muszą być publikowane na tej samej licencji co praca źródłowa - czyli CC-NC-BY-SA. Jednocześnie publikując prace na licencji CC-NC-BY-SA na forum zgadasz się by na forum były one prezentowane wraz z reklamami. Warunki licencji dotyczą jedynie licencjonobiorców czyli osoby chcące wykorzystywać daną pracę dla własnych celów.

 

Jako, że GIMP jest wolnym oprogramowaniem to gorąco zachęcamy do wyboru którejś z wolnych licencji (wolnych od wolności). Jeśli uważasz że na liście powinny znaleźć się inne licencje - zgłoś takie zapotrzebowanie w dziale sprawy techniczne na forum. Informujemy również, że wybór licencji podanej w profilu jeśli wyborem finalnym dla opublikowanych prac - oznacza to, że wszystkie prace, które zostały opublikowane przed zmianą licencji też otrzymują wybraną licencję. Jeśli chcesz opublikować daną pracę na innej licencji wyraźnie to zaznacz w danym poście lub wysyłając daną grafikę do galerii.

 

Informujemy również że powyższego elaboratu nie należy traktować jako tekstu prawnego! Są nimi jedynie opisy licencji na stronach organizacji Creative Commons do których odnośniki znajdują się w tym artykule.

Uwaga! Wszystkie osoby które nie wybrały licencji w profilu traktowane są jak osoby, które ustawiły jako licencję Copyright.

 

Pozdrawiamy, Administracja Forum.