Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pojawił się GIMP 2.8!  (Przeczytany 118037 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DominikW
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 09.05.2012, 12:25:45 »

Świetny jest, bardzo zoptymalizowany. Miałem lekkie problemy na Windows 7, ale jest już wszystko dobrze Mrugnięcie Tylko rzeźbić Uśmiech

A jak z odswiezaniem? Nie widzisz żadnych krzaków podczas przesuwania okna z projektem?

Czegoś takiego?
http://www.gimpuj.info/replacement.png

Wszystko jest okej. Na początku w ogóle się zaciął ekran jak włączałem gimpa na win7, zastosowałem najpierw tryb zgodności do windows xp pro sp3, a potem wyłączyłem i w trybie administratora uruchamiam i jest okej wszystko(prawdopodobnie bez tego by też, chyba by było wszystko okej).
Zapisane

Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : 09.05.2012, 12:41:08 »

Cytuj
Wszystko jest okej. Na początku w ogóle się zaciął ekran jak włączałem gimpa na win7, zastosowałem najpierw tryb zgodności do windows xp pro sp3, a potem wyłączyłem i w trybie administratora uruchamiam i jest okej wszystko(prawdopodobnie bez tego by też, chyba by było wszystko okej

Wręcz na pewno by było wszystko ok. Mi się każda wersja ścina przy pierwszym uruchomieniu( Win Vista), jednak później Gimp ładuje się już bez żadnych przeszkód.

A tak swoją drogą jestem zaskoczona, że tylu osobom podczas przewijania obraz się krzaczy. Nie miałam takich problemów ani na wersjach testowych 2.7.x, teraz tez nie mam :/
Zapisane
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : 09.05.2012, 13:01:29 »

Więc mi się obraz nie krzaczy - jest idealny.

Moja konfiguracja to:

Procesor Phenom II X4 955
Grafika: Ati 6770
Windows 7 64bit
Pamięć 8 GB ram.

Podczas instalacji, installer wykrył, że mam zainstalowaną starszą wersję gimpa 2.6.12, 32 bit. Odinstalował ją sam i zainstalował nową w wersji 64 bitowej. Czyli jednym słowem w pliku instalacyjnym (waży on 76 MB) znajdują się dwie wersje: 32 i 64 bit. I w zależności od wersji systemu, taka też wersja jest instalowana.

Więc teraz się zapytam: Czy pod Windowsa istnieje GIMP GAP w wersji 64 bit, czy raczej o Gapie mogę tu sobie zapomnieć?

Mam wrażenie że GAP przestał być rozwijany, a szkoda.

Co do używania Gimpa w wersji 2.8, jestem bardzo zadowolony, choć są pewne zmiany, do których na nowo będę się musiał przyzwyczaić. Oczywiście są to zmiany na dobre, czyli jest większa swoboda konfigurowania pędzli, osobno zapisujemy pracę w formacie xcf, a osobno jest opcja eksportu do jpg i innych formatów graficznych. To9 mi się podoba, no i ta zmiana z 3 i więcej okien do jednego. Super sprawa.

Jeszcze by się kiedyś przydała możliwość zmiany RGB na CMYK, ale i tak jest dobrze jak na darmowy program.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : 09.05.2012, 13:10:50 »

Z tymi krzaczkami na obrazie to być może jest to wina złego wspierania karty graficznej (skoro w 2.6 wszystko było ok). Spróbujcie uruchomić GIMPa z parametrem:

GEGL_USE_OPENCL=no

Jeżeli to nic nie da, update sterów do karty. A jeżeli to też zawali sprawę - nie wiem co dalej. Pamiętajcie, że update sterów robicie na własną odpowiedzialność Język
Zapisane
oldi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

oldi


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : 09.05.2012, 14:00:57 »

Z tymi krzaczkami na obrazie to być może jest to wina złego wspierania karty graficznej (skoro w 2.6 wszystko było ok). Spróbujcie uruchomić GIMPa z parametrem:

GEGL_USE_OPENCL=no

Jeżeli to nic nie da, update sterów do karty. A jeżeli to też zawali sprawę - nie wiem co dalej. Pamiętajcie, że update sterów robicie na własną odpowiedzialność Język

Możesz powidziec gdzie dokladnie wpisac ten parametr? Jak to zroibć?
Zapisane
oldi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

oldi


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : 09.05.2012, 14:06:06 »

Więc mi się obraz nie krzaczy - jest idealny.

Moja konfiguracja to:

Procesor Phenom II X4 955
Grafika: Ati 6770
Windows 7 64bit
Pamięć 8 GB ram.



Niesamowite mamy prawie take same systemy z wyjatkiem karty graf. Jednak ja mam tony krzaków Smutny
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 09.05.2012, 14:17:01 »

Oldi, nie wiem jak to jest na Windowsie, ale na linuxie wystarczyłoby z konsoli

gimp GEGL_USE_OPENCL=no

W Windowsie pewnie musiałbyś pogrzebać w plikach konfiguracyjnych.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : 10.05.2012, 09:45:55 »

Chyba znalazłem powód/rozwiązanie (niepotrzebne skreślić) "krzaków". Problem występuje tylko z zaimportowanymi (otworzonymi) obrazami. Otwieram obraz w GIMPie - lagi. Otwieram w IrfanView, kopiuję i wklejam do nowego obrazu w GIMPie - wszystko ok. Dodam, że u mnie problem ten występuje tylko z obrazami, które w skali 100% nie mieszczą się w obszarze roboczym (nie wiem, jak to się nazywa).
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
oldi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

oldi


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : 10.05.2012, 12:48:03 »

Chyba znalazłem powód/rozwiązanie (niepotrzebne skreślić) "krzaków". Problem występuje tylko z zaimportowanymi (otworzonymi) obrazami. Otwieram obraz w GIMPie - lagi. Otwieram w IrfanView, kopiuję i wklejam do nowego obrazu w GIMPie - wszystko ok. Dodam, że u mnie problem ten występuje tylko z obrazami, które w skali 100% nie mieszczą się w obszarze roboczym (nie wiem, jak to się nazywa).

Niesadze by to było przyczyną. Mi już sie tnie nowe puste białe tło o wymiarach 1024x768. Pusty biały obraz.
To problem po stronie samego GIMP 2.8 a nie systemu czy sterowników, rozmiaru obrazu czy ile ma warstw.

Wiem narazie tyle:

-krzaki są problemem jedynie w wersji windows
-pojawiają sie zawsze niewazne jak duży lub mały jest tworzony lub edytowany obraz. Jedyna różnica to im obraz mniejszy tym jest ich mniej ale niewiele mniej
-przy szybszym przesunięciu obrazu prócz krzaków dochodzi jeszcze przycinanie i lagowanie
-prawdopodobnie problem jest tylko na kartach nvidii. Kolega gilban ma karte ATI i pisze że nie ma żadnych problemów
-sterowniki nie mogą być problemem bo sprawdzałem dwa różne, najnowsze i sprzed pół roku. Problem wystepuje nadal


Nie znam sie na programowaniu ale wydaje mi sie że od wersji 2.7 w kodzie GIMPA zaszła ogromna zmiana i od tamtej pory pojawiają sie krzaki w windowsowej wersji. Generalnie GIMP od wersji niestabilnej 2.7 oraz stabilnej 2.8 działa jak ślimak. Sporo wolniej od 2.6. Np Większe pedzle chodzą okropnie ślamazarnie

Zespół tworzący GIMP traktuje windows troche po macoszemu i pewnie z tąd problem. Na linuksie nie ma żadnych problemów.
Poperostu szkoda bo czytałem że ok. 70% użytkowników GIMPA to windowsy. Smutny
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : 10.05.2012, 13:08:16 »

W takim razie są to dwa różne problemy. U mnie przynajmniej działa ta okrężna droga (kopiowanie z IrfanView). BTW, też mam kartę NVIDIA.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : 10.05.2012, 18:02:31 »

Pojawił się GIMP 2.8 dla systemu Mac OS.

http://www.gimpusers.com/news/00426-gimp-2-8-0-mac-available
http://gimp.lisanet.de/Website/Download.html
Zapisane
siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : 11.05.2012, 09:51:19 »

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Chodzi o skórki.
Używam w 2.7.5 skórki ciemnej zmieniając ją za pomocą programu gimp_looksuite_v1.0
To samo chciałem zrobić w 2.8... na początku nie chciał wcale program gimp_looksuite_v1.0 się zainstalować w folderze GIMP 2 (2.8)
Partyzancką metodą sobie poradziłem - kopiując brakujące pliki z folderu 2.7.5.

Motyw działa, ale nie do końca.
Kolor się zmienia, ale wygląd suwaków niestety nie.

2.7.5


2.8


Jak ktoś moze pomóc, to będę wdzięczny.
Tylko weźcie pod uwagę, że nie jestem znawcą i trzeba mi jak krowie na rowie.

Ps. a może wywalić program gimp_looksuite_v1.0 i zmieniać skóki inaczej??

Z góry dziękuję
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 11.05.2012, 09:55:13 »

wybaczcie, że drugi post, ale inny problem...
Gimp 2.8 nie zapamiętuje ustawień eksportu jpg.
Jeśli sobie ustawię jakośc na 97% i kliknę zapamiętaj a przy następnej klinę wczytaj zapamiętane to nie wczytuje tego co zapisałem, czyli 97%, tylko własne 90%.
Próbowałem na kilka sposobów... nie działa.
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
oldi
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

oldi


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : 11.05.2012, 16:14:09 »

Ktoś z forumowiczów wie jak wgrać GIMPA 32-bitowego?
Mam win7 x64. Paczka instalacyjna GIMPa wykrywa ten fakt i domyślnie wgrywa wersje 64bit.

Pytam bo mi wersja 64bit działa bardzo słabo. 
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: Pojawił się GIMP 2.8!
Skocz do: