Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Oceniamy kreatywnie!  (Przeczytany 54115 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« : 23.03.2010, 20:10:26 »



Witajcie!

Chcielibyśmy ogłosić rozpoczęcie akcji pt. "Oceniamy kreatywnie!". W skrócie ma ona na celu podwyższenie poziomu forum oraz zmniejszenie ilości spamu jaki tworzą puste wypowiedzi. Każda osoba biorąca czynny udział w akcji będzie nagradzana.

Lime Point O co w ogóle chodzi?
O zwiększenie umiejętności swoich kolegów poprzez szczegółowe wytykanie im błędów, ale nie tylko. Gdyby się nad tym głębiej zastanowić, nikt nie lubi komentarzy typu: "Zeje***** 9999/10", "nice and clean", czy "praca ssie pale, nie podoba mi się po prostu". Po pierwsze nic takie odpowiedzi nie wnoszą do tematu, a po drugie nie uczą niczego nowego. Dana osoba czytając takie opinie o swojej pracy nie ma szansy wyeliminować błędów, które popełnia, tym samym progres nie jest zbyt duży. Nie jeden z nas woli czytać długie, nie raz przykre posty spowodowane ostrą krytyką, ale sensowne, niż krótkie "sio do tutoriali".
Dla dobra użytkowników naszego forum, dla zmniejszenia ilości spamu i pustych wypowiedzi zaczynamy ową akcję. Jest tutaj kilka osób trzymających się tych zasad, ale jest ich zaledwie garstka, a więc czas dotrzymać im kroku ulepszając tym samym gimpuj.info.

Lime Point Motywacja
Będą nią nagrody w postaci punktów reputacji. Jak to działa? Oczywiście nie jest to tak, że za każdą kreatywną wypowiedź dostajemy punkt, życie aż tak proste nie jest Mrugnięcie Administracja i moderacja będzie bacznie obserwować poczynania zainteresowanych i jeśli zauważą, że dany użytkownik regularnie przykłada się oceniając kreatywnie, wtedy taka osoba ma szansę bez ostrzeżenia otrzymać punkt reputacji. Oczywiście nie musi się skończyć na jednym.

W niektórych przypadkach właściciel wyjątkowo cennych komentarzy może otrzymać bardziej wartościową nagrodę.

Lime Point Reklama akcji
Każdy kto popiera akcję może wstawić do podpisu baner promocyjny z linkiem do tego tematu.
Kod:
[url=http://www.gimpuj.info/index.php/topic,40381.0.html][img]http://www.gimpuj.info/gallery/26277_23_03_10_8_04_45.png[/img][/url]

Powodzenia!
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.03.2010, 20:17:20 »

Cytuj
nice and clean

Cały Pilejek. Mrugnięcie
Chyba taka akcja kiedyś już była (A może mi się tylko zdaje), jednak fajnie że powraca.
Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.03.2010, 20:32:26 »

Ruch w bardzo dobrym kierunku. Może pojawi się na forum trochę więcej profesjonalizmu.
Zapisane

Dareczna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.03.2010, 20:34:50 »

Ja jestem za tą akcją. Myślę, że to powinno uczyć nas, że nie powinno się oceniać jak Instekt napisał "nice and clean" albo "Świetne 99999999/5". Wkurzają mnie takie oceny. Takie bez sensu. O ile się nie mylę Soldier™ też chciał coś takiego wprowadzić. Miał taki opis pod avatarem i animowaną emotikonę. Zobaczymy czy się przyjmie akcja Mrugnięcie.
« Ostatnia zmiana: 24.03.2010, 15:57:07 wysłane przez Dareczna » Zapisane

konradx5
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 218
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.03.2010, 20:41:12 »

Mi też podoba się ta akcja. Popieram wszystko co napisał INSEKT i mam nadzieję, że użytkownicy zaczną pisać posty tak jak trzeba.  Mrugnięcie
Zapisane
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 23.03.2010, 21:07:47 »

Grunt to motywacja Uśmiech 2 Może do niektórych pr0 grafykuf  dotrze, że każdy kiedyś zaczynał i pragnął, aby jego denne oraz paskudne sygnaturki były komentowane i oceniane, a bardziej doświadczeni użytkownicy dawali rady na przyszłość. Problem leży w tym, że nikomu nie chce się oceniać czegoś na co nie można patrzeć przez dłużej niż 10 sekund z obawy przed utratą wzroku, natomiast punkty reputacji są w stanie zmotywować niektórych do wszystkiego Język Jedyne czego się obawiam to możliwość wystąpienia fali pseudo mądrych i konstruktywnych komentarzy. Poza tym bdb pomysł Uśmiech
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.03.2010, 21:09:36 »

Ja się obawiam jedynie tego, że osoby które nie mają pojęcia na dany temat będą chciały o pracy napisać jak najwięcej, aż będą zmyślać i gadać głupoty Mrugnięcie.
Zapisane

caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 23.03.2010, 21:17:41 »

Osoby które nie mają pojęcia i tak napiszą fajne 5/5 (chociarz ja sie nie znam to nie wjem czy fajne)
Ale myślę, że to mobilizacja dla osób, które już na forum trochę siedzą, aby nie witały początkujących słowem 'tutoriale'.
Zapisane

pozdro & poćwicz

Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 23.03.2010, 21:30:01 »

Ale myślę, że to mobilizacja dla osób, które już na forum trochę siedzą, aby nie witały początkujących słowem 'tutoriale'.
Niestety wydaje mi się, że najbardziej na tych cyferkach nad avatarem zależy młodszej grupie społeczności. Takie moje odczycie. Mogę się mylić Uśmiech.
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23.03.2010, 21:34:10 »

Co do postów to wg mnie można by było nawet wyłączyć licznik, to było by to. Mrugnięcie
Zapisane

Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 23.03.2010, 21:42:24 »

Co do postów to wg mnie można by było nawet wyłączyć licznik, to było by to. Mrugnięcie
Mi chodziło konkretnie o punkty reputacji Język
Zapisane

caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 23.03.2010, 21:46:01 »

No ale co mają pisać ci "młodsi" skoro to co widzą od innych użytkowników to tylko "słabo, rób tutoriale". Ktoś musi dawać przykład Mrugnięcie
Zapisane

pozdro & poćwicz

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 23.03.2010, 21:49:58 »

Co do postów to wg mnie można by było nawet wyłączyć licznik, to było by to. Mrugnięcie
Mi chodziło konkretnie o punkty reputacji Język

Aha, mi raczej zbytnio nie zależy, jakoś tak samo przyszło, przez bitwy.
caje, nawet jeżeli będą mieć dużą wiedzę dotyczącą grafiki to i tak zawsze będą się zachowywać trochę inaczej niż osoby no powiedzmy że trochę starsze, i zawsze będą pisać w inny sposób.
Zapisane

Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 23.03.2010, 22:49:10 »

Właśnie przeczytałem. Mam nadzieję, że to wypali.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomInneWątek: Oceniamy kreatywnie!
Skocz do: