Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Avi -> gif + dodane napisy  (Przeczytany 4498 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
vealen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Geeky Gecko


Zobacz profil
« : 20.06.2011, 23:01:16 »

Z góry chciałbym powiedzieć, że trudno mi było krótko to opisać stąd taki dziwny temat.
Zwracam się o pomoc ponieważ chciałbym zrobić pewną animacje jednak nie wiem jak się za to zabrać.Opiszę co chciałbym zrobić.
Otóż:
mam  dłuższy film w formacie avi, chcę z niego wyciąć pewien moment.I dodać do niego dynamiczne napisy ( dokładnie: dwa słowa podążające za postaciami). A na samym końcu zrobić z tego animacje gif.
O ile jeszcze z wycięciem odpowiedniego odcinka(planuje tu skorzystać z Vdub lub Sony vegas pro) i przekonwertowaniem tego do gif ( jeśli dobrze pamiętam widziałem gdzieś tutorial pod gimp-a) nie powinno być  problemu , to z dodaniem napisów będę miał problem.

Dlatego pytam: Gdzie dodać napisy?Już w jakimś programie do obróbki video, czy w gimpie? A jeśli już w gimpie to w jaki sposób.
Sam problem pośrednio dotyczy gimpa, ale ma z nim związek dlatego liczę na pomoc Uśmiech
Dzięki i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 21.06.2011, 15:55:20 wysłane przez vealen » Zapisane

zwykly.gosc
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 21.06.2011, 07:06:05 »

Jeśli się da to szukaj wtyczek (pluginów) które pozwalają otworzyć ten format, jak nie to otwórz w jakimś programie i zmień (może cine paint da radę). Napisy chyba zrobisz? Może przyda się GAP - ja się nie znam na tym aż tak. GIF - zapisujesz normalnie ale pamiętaj że on ma tylko 256 kolorów, jeśli będziesz mógł zapisać w video lub APNG to będą one lepsze.
Zapisane



Raven77
Gość
« Odpowiedz #2 : 21.06.2011, 07:27:31 »

Program BluffTitler + Gimp  lub inny graficzny dzieki któremu zapiszesz animację jako gif.

Zapisane
vealen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Geeky Gecko


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.06.2011, 10:14:17 »

Chcę żeby to był gif, mała ilość kolorów czy słaba jakość mi nie przeszkadza.
Cały problem, że nie mam nawet pojęcia w jaki sposób dodać te napisy w gimpie.Na pewno będę musiał skorzystać z GAP.Tak myślałem, aby użyć go i skonwertować avi do oddzielnych klatek w gimpie i tam dodać napisy. Tylko oznaczało by to, że musiałbym dodawać ten sam tekst przy każdej klatce ( tak?), a to by było... czasochłonne.
Chyba porywam się z motyką na Słońce.

W międzyczasie poczytam więcej  tutoriali, może to mi trochę rozjaśni problem.
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.06.2011, 10:29:39 »

Ja bym radził Ci dodać napisy w programie do obróbki viedo, a w GIMPie przekonwertować tylko na GIF na co mamy tutorial. A w jakim, tego Ci nie powiem, bo nie wiem, nie znam się na tym.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
vealen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Geeky Gecko


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.06.2011, 15:26:05 »

Poradziłem sobie. Jedynym sensownym rozwiązaniem było zrobienie wszystkiego w  Sony Vegas, a w GIMP-ie przekonwertowanie do gifa za pomocą GAP

Ostatnie pytanie, w jaki sposób zmniejszyć wagę animacji? Black&White, zmniejszenie rozmiaru odpada.
« Ostatnia zmiana: 21.06.2011, 15:38:05 wysłane przez Terrqge » Zapisane

zwykly.gosc
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 21.06.2011, 15:35:37 »

filtry/animacja/optymalizuj a którą optymalizacje wybrać to sobie wybierzesz. Tekst - zobacz w tutoriale
Zapisane



vealen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Geeky Gecko


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 21.06.2011, 15:55:59 »

Dziękuje wszystkim za pomoc, problem został rozwiązany.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Avi -> gif + dodane napisy
Skocz do: