Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gears of War tag  (Przeczytany 125178 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Paul
Gość
« : 04.04.2009, 11:51:20 »

Gears of War tag
Tutorial

Opracowanie: Paul
Poziom trudności: średni





W tym tutorialu będziecie mogli dowiedzieć się jak zrobić powyższą sygnaturkę. Do jej zrobienia użyłem c4d i tekstur, które są dostępne w załączniku.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy Nowy obraz (ja dałem wymiary 375x180px), wklejamy stocka (w załączniku) i Skalujemy (Skalowanie) Skalowanie [Shift+T] go według uznania. Następnie za pomocą Przesunięcia Przesuwanie [M] go tak żeby wyglądał jak na obrazku. Po zrobieniu tych czynności można użyć opcji dopasuj wymiary warstwy do obrazka (Warstwa -> Dopasuj wymiary warstwy do obrazka).



Lime Point 2. Na nowej warstwie mażemy trochę białym Pędzlem Pędzel [P] (najlepiej koło ręki), następnie smużymy (Rozsmarowywanie) Rozmazywanie [S ] i tryb warstwy ustawiamy na Pokrywanie.



Lime Point 3. Tworzymy nową warstwę i w okolicach ramienia mażemy białym pędzlem, następnie delikatnie smużymy i ustawiamy na Nasycenie . Kopiujemy ją i ustawiamy na tryb Zwykły ,krycie ok 30 %.



Lime Point 4. Dodajemy c4d z załącznika(1 i 2), ustawiamy ja jak na obrazku poniżej, za pomocą Gumki Gumka [Shift+E]usuwamy nie pasujące nam elementy. Obydwa c4d ustawiamy na Rozjaśnianie.



Lime Point 5. Teraz dajemy Gradient Gradient [L] biało-czarny, promienisty. Tryb ustawiamy na Pokrywanie, krycie 60 %. Gradient powinien przyciemnić nam boki sygnatury, a rozjaśnić środek. Kolejną warstwę wypełniamy (Wypełnienie) Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] kolorem - #70002d, tryb - Pokrywanie, krycie 20 %. Wklejamy pierwszą teksturę i używamy na niej opcji Kolory -> Desaturacja, tryb - Pokrywanie.



Lime Point 6. Dodajemy kolejne c4d i teksturę na ramię. Używamy na nich opcji Desaturacja (Kolory -> Desaturacja). Obydwie warstwy ustawiamy na Rozjaśnianie.



Lime Point 7. Dodajemy kolejno trzy tekstury(3 4 5), tryb dajemy na Pokrywanie, krycie na około 30 % - 35 %.



Lime Point 8. Nową warstwę wypełniamy kolorem czarnym i ustawiamy na Nasycenie, ok. 10 %. Kolejną warstwę wypełniamy kolorem #91683d, tryb ustawiamy na Odcień, ok. 10 %. Następną warstwę wypełniamy kolorem 3a3a3a i ustawiamy na Pokrywanie, krycie - 70 %. Teraz warstwę wypełniamy kolorem #473726 i dajemy na Pokrywanie, około 20 %.



Lime Point 9. Tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją kolorem czarnym. Tryb ustawiamy na Nasycenie, krycie 40 %.



Lime Point 10. Tym kolorem #6d3232 wypełniamy nową warstwę i jej tryb dajemy na Kolor, krycie 6 %. Następnie (na nowej warstwie) dajemy gradient liniowy czarno-biały (robimy to tak aby kolor czarny był po prawej, a biały po lewej). Tryb ustawiamy na Pokrywanie.



Lime Point 11. Ponownie dodajemy pierwszą teksturę (tylko umieszczamy ją w inny sposób), używamy na niej opcji Kolory -> Desaturacja, tryb ustawiamy na Pokrywanie. Następnie dodajemy clipping maski (jak je zrobić można dowiedzieć się w tym tutorialu).



Lime Point 12. Teraz dodajemy napis i ramkę. Napis tworzymy w ten sam sposób co clipping maski, następnie przekręcamy napis o 90 stopni za pomocą narzędzia Obrót Narzędzie do obracania [Shift+R]. Ramkę tworzymy poprzez Zaznaczenie -> Wszystko. Później zmniejszamy zaznaczenie (Zaznaczenie -> Zmniejsz) o 10 pikseli i odwracamy zaznaczenie (Zaznaczenie -> Odwróć). Teraz wypełniamy je czarnym kolorem. Nową warstwę wypełniamy kolorem #3a3a3a i ustawiamy ją na Tylko Jaśniejsze, krycie 50 %.



Lime Point 13. Tworzymy nową warstwę z widoku i na niej używamy opcji modyfikacji krzywych kolorów (Kolory -> Krzywe), w kanałach przechodzimy do niebieskiego i ustawiamy go jak na poniższym obrazku.



Lime Point 14. Tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją kolorem #3a3a3a, tryb ustawiamy na Tylko Jaśniejsze, krycie 40 %.



Lime Point 15. Ponownie tworzymy nową warstwę z widoku i na niej Zaznaczeniem eliptycznym Zaznaczenie eliptyczne [E] zaznaczamy poszczególne miejsca w naszej sygnaturze (między innymi elementy w lewym górnym rogu, rękę wraz z napisem oraz jego ramię). Gdy już zaznaczymy poszczególny obiekt używamy na nim opcji Wyostrzenia (Filtr -> Uwydatnienie -> Wyostrzenie), o wartości 60 - 70.



Lime Point Koniec



Jeżeli byście mieli jakieś problemy ze zrobieniem tutoriala zapraszam do przejrzenia .xcf-a mojej pracy na XCFmanii.

Mam nadzieję że poradnik czegoś was nauczył Uśmiech. Życzę miłego GIMPowania
« Ostatnia zmiana: 03.03.2016, 21:25:13 wysłane przez Paul » Zapisane
Ewe
Użytkownik

Reputacja: -5 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 210
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.04.2009, 14:47:22 »



Moj efekt...
Zapisane

Damos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.05.2009, 08:25:53 »

Mój efekt :

i


wygóle bardzo fajny tutek
Zapisane
Kosa92
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Kosa92


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.05.2009, 17:48:58 »

A tu coś odemnie Uśmiech 2 ;p :

Zapisane
Garnek3d
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.05.2009, 16:42:43 »

fajny tutek
ale kurde coś trudny;p
sam nie wiem co myśleć o tej pracy


Zapisane

Hyzio
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Hyzio


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.05.2009, 13:07:34 »

troche duży tutek ;>
Takie ło mi wyszło Język
Zapisane
Xazax
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 116
Galeria Użytkownika


brak tekstu osobistego.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 17.05.2009, 11:08:18 »

moj aut:

nice tut ;] ladne kolorki wychodza dzieki tym teksturom.
Zapisane

BoboX
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 21.05.2009, 16:58:17 »

Moj 1 post i 1 praca tu wystawiona mam nadzieje ze nie wypadlem najgorzej... xD


Zapisane
Krus
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika


GiMP RLz


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22.05.2009, 20:03:55 »

Bardzo dobry tutorial Język

Moja praca:
http://i39.tinypic.com/15540h3.png

Nie do końca sygnaturka, ale przy pomocy tutka Chichot
« Ostatnia zmiana: 27.05.2009, 08:01:16 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Hagino
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26.05.2009, 17:42:58 »

Jak mam ustawić te C4D w punkcie 4? Mam zeskalować i zmienić tryb warstwy?
Zapisane
Paul
Gość
« Odpowiedz #10 : 26.05.2009, 20:35:26 »

Jak mam ustawić te C4D w punkcie 4?
Podobnie jak na obrazku poniżej, chyba ze robisz na innym stocku, wtedy sam musisz zdecydować jak je ustawić.

Cytuj
Mam zeskalować i zmienić tryb warstwy?
Nie koniecznie musisz skalować ja tylko wymazałem co po niektóre elementy. Co do trybu to ustaw na Rozjaśnianie.
Radze żebyś przejrzał sobie jeszcze mojego .xcfa tej pracy. Mrugnięcie
Zapisane
JohnnyDfox
Nowicjusz

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 28.05.2009, 09:49:24 »

Może to nie to samo ale mi się podoba  Chichot

Zapisane

Hagino
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28.05.2009, 14:17:02 »

A oto mój efekt


Tutorial bardzo fajny, może sprawić trochę trudności początkującym, ale efekt jest świetny Uśmiech
Zapisane
Raaviq
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 01.06.2009, 20:51:49 »

Trochę pozmieniałem parametry i mi wyszło coś takiego Chichot



(Dopiero zaczynam)

Pozdrawiam Mrugnięcie
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: Gears of War tag
Skocz do: