Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wolverine tag  (Przeczytany 109761 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Paul
Gość
« : 14.03.2009, 19:17:40 »

Wolverine tag
Tutorial

Opracowanie: Paul
Poziom trudności: średni





W tym tutorialu pokażę, jak zrobić powyższą sygnaturkę, do której stworzenia użyłem C4D i tekstur. Materiały są dostępne w załączniku.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy Nowy obraz (ja dałem wymiary 375x180px), wklejamy stocka (dostępny w załączniku na końcu tego posta) i skalujemy Skalowanie [Shift+T] go według uznania. Później rozmieszczamy Przesuwanie [M] w takiej pozycji jak na obrazku niżej. Gdy już to zrobimy możemy użyć opcji dopasuj wymiary warstwy do obrazka (Warstwa -> Dopasuj wymiary warstwy do obrazka).



Lime Point 2. Dodajemy rendery C4D z załącznika, ustawiamy je tak jak na poniższych obrazkach. Następnie trzeba wygumkować Gumka [Shift+E] niektóre elementy. Na wszystkich C4D (oprócz tego żółtego) używamy opcji Kolory -> Desaturacja.

W tych punktach są opisane C4D, w nawiasach znajdują się ich nazwy (pod takimi samymi nazwami można znaleźć je w załącznikach):

Orange Point A. Ustawiamy tryb warstwy na Rozjaśnianie (c4d2):



Orange Point B. Ustawiamy tryby warstw - Tylko jaśniejsze (c4d4), Rozjaśnianie:



Orange Point C. Ustawiamy tryb warstwy - Rozjaśnianie (c4d6):



Orange Point D. Ustawiamy tryb warstw - Suma (c4d1):



Lime Point 3. Dodajemy kolejne C4D (c4d2), umieszczamy je tak jak na obrazku poniżej. Tryb warstwy Suma, krycie 40%. Możemy je trochę rozmazać Rozmazywanie. Najważniejsze jest, żeby sygnatura była jaśniejsza jak na kolejnym obrazku:



Orange Point A. Ponownie dodajemy żółte C4D (tryb warstwy - Tylko Jaśniejsze)



Lime Point 4. Dodajemy clipping maski. By je zrobić, trzeba mieć odpowiednie pędzle (te powinny być dobre). Kiedy już je zainstalujemy, trzeba stworzyć nową warstwę z widoku, później stworzyć kolejną warstwę i na niej użyć pędzli. Kiedy już to zrobimy, klikamy prawym przyciskiem myszy (PPM) na warstwę z pędzlami i wybieramy opcję Kanał alfa ma znaczenie. Usuwamy warstwę z pędzlami i przechodzimy do warstwy z widoku. Tam wybieramy: Edycja -> Wytnij. Tym razem usuwamy warstwę z widoku i tworzymy nową, gdzie wklejamy to co wycięliśmy. Teraz przyda się to trochę poprzesuwać (można użyć do tego opcji Warstwa -> Przekształcenie -> Odbij Poziomo / Odbij Pionowo lub zrobić to za pomocą Przesunięcia Przesuwanie [M]). Wymazujemy clipping maski które nie pasują (na twarzy itp.).



Lime Point 5. Na nowej warstwie mażemy pędzlem (kolor: #8d3b5b) tak, aby zakryć żółte C4D, tryb warstwy ustawiamy na Odcień.



Lime Point 6. Rozjaśniamy prawą stronę sygnatury (ja pomazałem trochę pędzlem po prawej stronie, następnie trochę to rozmazałem; tryb warstwy ustawiłem na Pokrywanie).



Lime Point 7. Następnie nakładamy gradient promienisty Gradient [L], czarno-biały, tryb ustawiamy na Pokrywanie, krycie 50%.



Lime Point 8. Dodajemy teksturę. Tryb warstwy - Pokrywanie.



Lime Point 9. Kopiujemy warstwę ze stockiem, zmieniamy jej tryb na Pokrywanie, krycie 70%. Potem tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją tym kolorem: #8d3b5b, tryb warstwy ustawiamy na Kolor, krycie 20%.



Lime Point 10. Ponownie kopiujemy warstwę ze stockiem i ustawiamy ją na Pokrywanie, krycie 30%. Następnie powielamy warstwę wypełnioną tym kolorem (#8d3b5b) i ustawiamy jej tryb na Odcień, krycie 20%.



Lime Point 11. Tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją kolorem czarnym, tryb ustawiamy na Nasycenie, krycie około 30% (ja dałem 27,8%). Kopiujemy warstwę z czarnym kolorem i zmieniamy jej tryb na Pokrywanie, krycie 20%. Teraz przyciemniamy prawy dolny róg naszej sygnatury.



Lime Point 12. Rozjaśniamy trochę sygnaturę (prawy górny róg, lewy dolny i trochę kurtkę Wolverine'a) - można zrobić to tak samo jak w punkcie 6. Teraz tworzymy kolejną warstwę, znowu wypełniając ją czarnym kolorem - jej tryb ustawiamy na Kolor, krycie 40%.



Lime Point 13. Znowu dodajemy teksturę (tą samą), tylko inaczej ją umieszczamy. Tryb - Pokrywanie.



Lime Point 14. Teraz robimy ramkę (zaznaczeniem prostokątnym Zaznaczenie prostokątne [R]), na koniec tworzymy nową warstwę i wypełniamy ją kolorem #3a3a3a. Tryb ustawiamy na Tylko jaśniejsze, krycie około 90%.
To już wszystko.



Lime Point Koniec




Efekt końcowy tutoriala nie jest dokładnie taki sam, jak ten wcześniej przeze mnie prezentowany, ponieważ gdzieś na dysku zawieruszyły mi się niektóre C4D wykorzystane w pracy. Jeśli macie jakieś problemy z wykonaniem tutoriala, to zapraszam do przejrzenia .xcf-a mojej pracy. Znajdziecie go na stronie XCFmanii.

Mam nadzieję, że ten poradnik was czegoś nauczył. Życzę miłego GIMPowania Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 03.03.2016, 21:24:38 wysłane przez Paul » Zapisane
krzysiekj
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 65
Galeria Użytkownika

krzysiekj


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.03.2009, 14:15:31 »

Spoko tutek Język
Mój (rezultat, wynik, obraz, praca, rysunek, itp.) :

Zrobiony wcześniej (jak tut był w fabryce). Trochę nie trzymałem się dokładnie tego co napisałeś Język
Zapisane

muka[SpC]
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 131
Galeria Użytkownika


.: Molestant :.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.03.2009, 18:57:27 »

Widziałem już tego tutka wcześniej Uśmiech Bardzo ładnie opisany, bravo!



« Ostatnia zmiana: 05.04.2009, 12:25:01 wysłane przez muka[SpC] » Zapisane

.
Shadou
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


>.<


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.04.2009, 18:49:35 »



Super tut! Troche nie moglem sie polapac z tym zoltym c4d ale jakos bylo ok. Nie wiem jak Wam ale mi sie bardzo podoba (w xcf wyglada to duuuuuuzo lepiej Mrugnięcie Dzieki za takie tutka. Gratulacje!
Zapisane

Buczek12
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Buczek12


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.04.2009, 16:45:22 »

Dodałem jedynie Desen ; d [/img]
Zapisane
kapaziomal
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika


; )


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.04.2009, 16:56:49 »

moje Chichot

Zapisane

totoro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 12.04.2009, 10:36:48 »


Świetny tut, na pewno nie raz z niego skorzystam. Chichot
Zapisane
lockerek
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

lockerek


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.04.2009, 23:37:19 »

Moja
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.04.2009, 14:06:26 »

Moja:

Wierzycie że to kiedyś było My Chemical Romance?..
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
BbK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22.04.2009, 12:26:07 »

Dobry tut , ale najbardziej przydały mi się te C4D Uśmiech 2

Mój Out:

Zapisane
Pakos
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 36
Galeria Użytkownika

Pakos


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16.05.2009, 19:09:36 »

Mam pytanie bo nie moge wycierac gumka tego c4d co robic??
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 16.05.2009, 19:12:15 »

Mam pytanie bo nie moge wycierac gumka tego c4d co robic??

Sprawdź, czy jesteś na warstwie z tym c4d Uśmiech (akcja pomagamy z uśmiechem).
Zapisane

Pakos
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 36
Galeria Użytkownika

Pakos


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16.05.2009, 19:44:55 »

Jestem i bierze mi sie bialym kolorem i nic nie widac.
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 16.05.2009, 19:46:49 »

Musisz dodać kanał alfa do warstwy.

W tym celu w okienku warstw klikasz PPM na warstwie z c4d -> Dodaj kanał alfa.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPSygnaturyWątek: Wolverine tag
Skocz do: