Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 16:48:40 
Zaczęty przez ritm - Nowe: wysłane przez ritm
Dziękuję za pomoc, zrobione wg instrukcji . laugh
Pozdrawiam

 2 
 : 02.12.2020, 19:22:47 
Zaczęty przez Zbyma72age - Nowe: wysłane przez Zbyma72age
Informuję o nowej wersji G'MIC, platformy przetwarzania obrazu typu open source, o numerze 2.9.4!
https://gmic.eu/download.html
W tej chwili głównie poprawki, naprawiono kilka nieprawidłowych dostępów do pamięci, które miały miejsce w G'MIC 2.9.3. Wiem, że kilku użytkowników miało awarię tylko po uruchomieniu wtyczki z powodu tych błędów. Należy zaktualizować do „stabilnej” wersji 2.9.4 (na razie nie ma żadnych skarg)

 3 
 : 01.12.2020, 20:26:14 
Zaczęty przez Dominik___ - Nowe: wysłane przez be@
Masz na myśli GIMP czy pomyliłeś działy? W GIMP-ie nie ma żadnych obiektów, przesuwać można tylko warstwy, zaznaczenie lub ścieżki.
Jeśli chcesz przesunąć warstwę, to musi być ona aktywna w oknie warstw. Wtedy klikasz na nią narzędziem Przesuwanie w oknie obrazu (jeśli warstwa jest przesłonięta inną, znajdującą się powyżej, to musisz wyłączyć widoczność wyższych warstw) i przesuwasz strzałkami klawiatury lub przeciągasz ręcznie, ale wtedy ważne aby nie kliknąć w obszar przezroczysty. Jeśli to nie działa, to być może masz zablokowane przesuwanie w oknie warstw (jest tam taka ikonka na górze)

 4 
 : 01.12.2020, 19:31:14 
Zaczęty przez Dominik___ - Nowe: wysłane przez Dominik___
Drodzy

prosba o pomoc, pewnie błaha, ale szlag mnie juz trafia, brak cierpliwosci.

Nie moge przesuwac obiektow.

Warstwa zaznaczona, ale kiedy klikam w przesun na dole ekranu pojawi sie informacja ze obiekt nie jest zaznaczony i nie mozna go przesunac.


 5 
 : 01.12.2020, 02:03:05 
Zaczęty przez be@ - Nowe: wysłane przez be@
Ten wątek został przeniesiony do GIMP - pomoc.

https://www.gimpuj.info/index.php?topic=69132.0

 6 
 : 30.11.2020, 00:05:14 
Zaczęty przez rossi - Nowe: wysłane przez be@
Chodzi ci o jakąś ramkę? Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem szablonu z obrysem. W GIMP szablonem jest po prostu nowy obraz o zadanych wymiarach w cm lub px i w przypadku cm, także o zadanej rozdzielczości. Gotowe szablony są dostępne w menu: Okna -> Dokowalne okna dialogowe -> Szablony.
Możesz sobie utworzyć jakąś ramkę z obrysem i po prostu zapisać ją jako XCF czy PNG z przezroczystością. Można też użyć filtra czy pluginu, który doda do zdjęcia ramkę, obrys czy co ty tam chcesz Mrugnięcie
A najlepiej, jakbyś podał przykład obrazujący, jak ma wyglądać taka grafika samodzielnie i z tym "wpasowanym" zdjęciem

 7 
 : 29.11.2020, 23:12:12 
Zaczęty przez Adiabata - Nowe: wysłane przez be@
https://www.storyboardthat.com/pl/create/plakaty-z-ksi%C4%85%C5%BCkami-marynarkami - tu masz szablony i przykłady.
Ew. możesz sobie poszukać darmowych szablonów do druku: https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=book+cover+template+for+printable
Wymyśl tytuł tak, aby pasowała do niego jakaś prosta grafika, którą jesteś w stanie wykonać (jeśli takie są wymagania, bo nie napisałeś).
Przejrzyj tutoriale: https://www.gimpuj.info/index.php/action=tutorials&sa=view_cat&id=20 lub https://www.gimpuj.info/index.php/action=tutorials&sa=view_cat&id=13 - może któryś cię zainspiruje do wykorzystania na okładce.
Nie wiem jakie są wymagania, jeśli nie musi to być grafika wykonana przez ciebie od zera, to można edytować jakąś fotkę z neta albo poszukać gotowych clipartów czy użyć pędzli w kształcie np. drzew, motyli, ornamentów itp., np. tu: https://skyje.com/gimp-brushes/ masz różne do wyboru.
Podaj więcej szczegółów, to pomożemy Uśmiech

 8 
 : 29.11.2020, 22:59:37 
Zaczęty przez Adiabata - Nowe: wysłane przez Adiabata
Zlecę wykonanie na zaliczenie projektu okładki książki (przód, tył, grzbiet).

 9 
 : 29.11.2020, 22:56:29 
Zaczęty przez Adiabata - Nowe: wysłane przez Adiabata
Proszę o pomoc w wykonaniu projektu okładki książki (przód, tył, grzbiet). Obojętnie jakiej. Praca na zaliczenie na czwartek. Zapłacę.

 10 
 : 29.11.2020, 21:39:35 
Zaczęty przez rossi - Nowe: wysłane przez rossi
Witam szanowne grono koleżanek i kolegów. Otóż walcze i zwalczyć nie mogę..... Nie wiem jak zrobić szablon żeby miał konkretny obrys. Później w ten obrys dopasować inny obraz ( te kolejne obrazy które będą miały być wpasowane w szablon będą z tej samej serii{będą pasowały konturowo} [[będą się różnić kolorami i szczegółami]] ale w szablon będą pasować...
Czy ktoś pomoże w wykonaniu takiego szablonu ?

Strony: [1] 2 3 ... 10