Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak na białym tle umieścić wybrane obiekty ze zdjęcia?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak na białym tle umieścić wybrane obiekty ze zdjęcia?  (Przeczytany 1329 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bies
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Bies


Zobacz profil
« : 22.03.2014, 15:08:34 »

Witam
Potrzebuję waszej pomocy, popatrzcie na to:



Jak osiągnąć tak idealny efekt przy obrazku gdzie kształty nie są idealnie zarysowane, lub nawet lekko rozmyte (jak końce skrzydeł).
Mam zdjęcia ptaków w locie, siedzących na drzewie itp. i chciałbym je tak samo obrobić.

Nie zrozumcie mnie źle, nie jest to nobowe pytanie typu nauczcie mnie jak to zrobić krok po kroku, ale zaglądam w różne poradniki i są różne drogi i sposoby.
Nakierujcie mnie proszę, czego szukać, tak abym wybrał i nauczył się możliwie najlepszego, najbardziej profesjonalnego sposobu.

pozdrawiam
Tomek

//be@: Poprawiłam tytuł.
« Ostatnia zmiana: 06.11.2014, 06:24:43 wysłane przez be@ » Zapisane
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.03.2014, 16:10:46 »

Przede wszystkim pierw musisz wyciąć te ptaki z twojego obrazka, następnie utworzyć nowy o X rozmiarze i z białym tłem a później wkleić wcześniejsze ptaki. Podobne kształty możesz uzyskać używając narzędzia  Rozmazywanie którym możesz rozmazać co nieco kontur ptaka lub  Rozmycie-wyostrzenie którym rozmywasz kontury.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak na białym tle umieścić wybrane obiekty ze zdjęcia?
Skocz do: