Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Dopasowanie oświetlonej postaci do nowego, nieoświetlonego tła
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Dopasowanie oświetlonej postaci do nowego, nieoświetlonego tła  (Przeczytany 1695 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Eisen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.01.2013, 17:16:49 »

Wyciąłem postać z obrazka. Nie wiem, czy mi się to udało, mi się podoba. Chodzi o to, że na danym obrazku postać jest dość mocno oświetlona, a wycięty obrazek chciałem ładnie wkomponować w tło. Niestety, z tym oświetleniem nieciekawie się prezentuje.

Moje pytanie - jak to ładnie wkomponować? Utworzyłem nową warstwę na tle, gdzie wkleiłem wycięty render, kombinowałem z ustawieniami kolorów (kolory -> odcień i nasycenie), jednak efekt nie jest zadowalający. Dodam jeszcze, że nie chcę zmieniać koloru tła, tylko tą wklejoną postać (ew. jakieś drobne zmiany kolorów wokół wklejonej postaci). Zmniejszając krycie warstwy, również uzyskuję niezadowalający efekt - postać jest stłumiona, a ma być żywa. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi, z resztą zrobiłem screeny - powinno być widać. Macie jakieś propozycje? Byłbym wdzięczny za pomoc i w ogóle jakieś opinie Język.

//bea: Poprawiałam tytuł.
Po co usunąłeś linki do obrazków? Teraz wątek jest mniej czytelny dla innych...


ah, zasugerowałem się tym, że mi jeden usunęłaś. sorka
« Ostatnia zmiana: 02.06.2013, 03:37:45 wysłane przez bea » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.01.2013, 17:35:32 »

Najlepiej użyć krzywych lub poziomów: Kolory -> Krzywe lub Kolory -> Poziomy i przyciemnić to, co na renderze jest najjaśniejsze. Ponieważ render jest rozjaśniony wokół krawędzi, to możesz także na warstwie z nim wybrać kanał alfa na zaznaczenie, zmiękczyć zaznaczenie o jakieś 20px, odwrócić i przyciemnić. Moim zdaniem zamiast przyciemniać rener, lepiej by było dodać do tła jakieś światło w miejscu, które znajdzie się za renderem.
Co do kapelusza, to faktycznie jest postrzępiony, dlatego warto używać ścieżek zamiast lasso.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Dopasowanie oświetlonej postaci do nowego, nieoświetlonego tła
Skocz do: