Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska  (Przeczytany 82622 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Masquerade
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika


Ortografia i Interpunkcja - moje dwie przyjaciółki


Zobacz profil
« Odpowiedz #154 : 14.01.2010, 20:29:41 »

Egzorcysta powinien być czysty jak łza (mam na myśli jego duszę, gdybyś się nie domyślił), inaczej egzorcyzmy nie pomogą, a ponownie zaszkodzą, bo Zło lubi włazić w to, co je wypędziło z poprzedniej wygodnej "miejscówy". A nie wydaje mi się, żeby przynajmniej tych kilku księży w województwie mogło szczycić się taką postawą. U nas (czyt. w moim województwie...) , z tego, co pamiętam był jeden ksiądz egzorcysta. Taki spokojny, niski człowieczek. Niestety zmarł kilka lat temu. A co do tych "prawdziwych księży", to miałam to szczęście poznać w swoim życiu jednego. Ale jakieś dziesięć lat temu wyjechał na misję na Filipiny no i kontakt się urwał.

Po pierwsze nie ma ludzi czystych jak łza, zapytaj swojego księdza, a druga sprawa o którą chciałem poruszyć - wydaje mi się, że jesteś osobą wierzącą (w religię) - to oczywiście Twoja sprawa wcale nie musisz mi na to odpowiadać - chciałem więc zapytać jak ma się religia katolicka do duchów. O ile się orientuje nie dopuszcza takich rzeczy. Ciekawy pod tym względem jest film "Inni".

Ty naprawdę wszystkie słowa bierzesz tak dosłownie?  Co? Współczuję Ci. Naprawdę, irytujesz mnie do takiego stopnia, że aż mi Ciebie żal.

7 dni w ciągu których Bóg stworzył świat

Są ludzie, którzy wierzą te w bzdury ... i to dosłownie.

Słuchaj, gnoju, jeszcze słowo, a się naprawdę zdenerwuję. Gówno wiesz i gówno widziałeś, a się mądrzysz, jakbyś co najmniej miał trzy doktoraty. Sorry, ale nie mam zamiaru być kulturalna w stosunku do osoby, która mnie obraża. Jeśli nie umiesz rozmawiać jak człowiek, to nie rozmawiaj, albo mów do lustra.
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #155 : 15.01.2010, 00:14:13 »

Jak do tej pory, to Ziomiosław nikogo tu nie obrażał. A jeżeli Ty odbierasz coś, co jest skierowane do ogółu, osobiście to Twój problem.
Nie wiem jak Ciebie, ale mnie na katechezie uczono, że stworzenie świata ujęte w Biblii jest przenośnią, bo człowiek jakoś musiał sobie wytłumaczyć to co niepojęte (już taka ludzka natura). I co, mam teraz iść zwyzywać księdza od gnoi? ;-)

Ja współczuje Tobie, że czepiasz się innych, że nie mają zrozumienia i próbują narzucać swoje przekonania, podczas kiedy sama się tak zachowujesz.

Poza tym, Ziomiosław nie jest gnojem, bo ma 12 lat.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : 15.01.2010, 00:20:56 »

Słuchaj, gnoju, jeszcze słowo, a się naprawdę zdenerwuję. Gówno wiesz i gówno widziałeś, a się mądrzysz, jakbyś co najmniej miał trzy doktoraty. Sorry, ale nie mam zamiaru być kulturalna w stosunku do osoby, która mnie obraża. Jeśli nie umiesz rozmawiać jak człowiek, to nie rozmawiaj, albo mów do lustra.

Przykro mi, że Cię uraziłem, ale Świat nie powstał w 7 dni, nie trzeba do tego 3 doktoratów, wystarczy obejrzeć jakiś film dokumentalny na ten temat. Nawet Świadkowie Jehowy interpretują słowo "dzień" jako długi okres w którym coś się dzieje. Oczywiście działa w Polsce tzw. Polskie Towarzystwo Kreacjonistyczne, ale podejrzewam, że i ono nie trzyma się wersji 7dniowej - choć nie zdziwiłby się.

A gdzie ja Cię obrażam?
Zapisane
Masquerade
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika


Ortografia i Interpunkcja - moje dwie przyjaciółki


Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : 15.01.2010, 08:26:29 »

Słuchaj, gnoju, jeszcze słowo, a się naprawdę zdenerwuję. Gówno wiesz i gówno widziałeś, a się mądrzysz, jakbyś co najmniej miał trzy doktoraty. Sorry, ale nie mam zamiaru być kulturalna w stosunku do osoby, która mnie obraża. Jeśli nie umiesz rozmawiać jak człowiek, to nie rozmawiaj, albo mów do lustra.

Mało ważne, co jest udokumentowane. Wiadomo, że Pismo Święte to księga symboli, ale, naprawdę, jeszcze słowo i się wkurzę. I nie mów, że nie wiesz, bo teraz naprawdę się zastanawiam, czy udajesz głupka czy naprawdę nim jesteś.

Na tym kończę rozmowę z Tobą,
Adieu.

Przykro mi, że Cię uraziłem, ale Świat nie powstał w 7 dni, nie trzeba do tego 3 doktoratów, wystarczy obejrzeć jakiś film dokumentalny na ten temat. Nawet Świadkowie Jehowy interpretują słowo "dzień" jako długi okres w którym coś się dzieje. Oczywiście działa w Polsce tzw. Polskie Towarzystwo Kreacjonistyczne, ale podejrzewam, że i ono nie trzyma się wersji 7dniowej - choć nie zdziwiłby się.

A gdzie ja Cię obrażam?
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : 15.01.2010, 11:22:23 »

A więc o religię chodzi.
Jedyne religie jakie mogłem obrazić to tylko te, które mają w swoim statucie dosłowną interpretację Biblii, sama przyznajesz, że to to zbiór metafor, tak więc nie obraziłem Cię, ani Twojego wyznania.
Zapisane
Hubciox
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika

Hubciox

Pop kultura dzieciaków, gównem plastikowym karmi.


Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : 18.01.2010, 15:17:34 »

Wracając do tematu, sądzę, iż duchy itd. mogą istnieć. Ktoś wcześniej wspominał o snach które się spełniały. Miałem tak ostatnio, sen kropka w kropkę się spełnił. Wszystko było tak jak zapamiętałem podczas snu. Często też miewam uczucie Deja Vu, a jak próbuję sobie przypomnieć czemu, przypominam sobie poszczególne sny. Miałem też kilka dziwnych sytuacji ale ich dobrze nie pamiętam. Jak sobie przypomnę, to napiszę. Sam nie wiem w co wierzyć.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : 19.01.2010, 14:44:47 »

Wracając do tematu, sądzę, iż duchy itd. mogą istnieć. Ktoś wcześniej wspominał o snach które się spełniały. Miałem tak ostatnio, sen kropka w kropkę się spełnił. Wszystko było tak jak zapamiętałem podczas snu.

Przypadek, albo prowadzisz monotonne życie. Ewentualnie 'kropka w kropkę' oznacza bardzo duże kroki połączone sporem zygzakiem.

Od jakiegoś czasu od tej dyskusji miewam wrażenie, że nie jest sam w pokoju (choć jestem sam), że za drzwiami coś przemyka itd, czy to duch? Nie. Siła sugestii - wcześniej też mi się takie odczucia przytrafiały, ale zwykle je ignorowałem, po zażartej dyspucie na temat "duchów" zwyczajnie przestałem je ignorować - tak działa ludzka wyobraźnia. Należy o tym pamiętać. Ludzie są skłonni wierzyć w wszystko co chcą i znajdą na to potwierdzenie.
Zapisane
Hubciox
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika

Hubciox

Pop kultura dzieciaków, gównem plastikowym karmi.


Zobacz profil
« Odpowiedz #161 : 19.01.2010, 21:42:33 »

Wracając do tematu, sądzę, iż duchy itd. mogą istnieć. Ktoś wcześniej wspominał o snach które się spełniały. Miałem tak ostatnio, sen kropka w kropkę się spełnił. Wszystko było tak jak zapamiętałem podczas snu.

Przypadek, albo prowadzisz monotonne życie. Ewentualnie 'kropka w kropkę' oznacza bardzo duże kroki połączone sporem zygzakiem.

Albo przypadek albo ostatnia opcja. A tak szczerze to miewałem takie rzeczy, jeszcze zanim się nad tym zastanawiałem.
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #162 : 19.01.2010, 22:58:58 »

Ze snami jest tak, że 80% snów nie zapamiętujemy, 98% snów, które zapamiętaliśmy po przebudzeniu, zapominamy godzinę później, 2% snów zapamiętujemy i jesteśmy w stanie opowiedzieć po czasie.
Resztę nasz mózg może stworzyć bez naszej "współpracy", aby spełnić wymagania do opowiedzenia snu.

Mi to szczerze obojętne, czy duchy są czy niema. Jak chcą, mogą sobie być, żadna ze stron nie udowodniła, że istnieją, lub nie.
UFO też jak chce, może być. Dopóki mi się do życia nie miesza jest mi obojętnie Uśmiech
Zapisane

tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : 19.01.2010, 23:21:10 »

Jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, ale mnie nie bijcie.
Duchy to raczej jajca. Jak pomyślę ile kasy można zgarnąć za jedną taką mistyfikację to, aż żal dupę ściska.
UFO to podobnie. Raczej nie widziałem to raczej nie ma.
Sny i ludzki mózg to raczej dowód na istnienie siły wyższej lub jak by to nazwał ateista, jednego wielkiego zaj*****ego przypadku, który sprawił, że za pomocą reakcji chemicznych i połączeń komórek nerwowych, posiadamy świadomość, uczucia i wiele innych bajerów. A na przykład małpa tego nie ma. I tu wtrącając biblię można powiedzieć, że stworzenie Adama i Ewy, a raczej zjedzenie owocu tego wiecie tam, to moment uzyskania przez ludzi pierwotnych takiej świadomości. Pozwoliło nam to na rozpoczęcie paraboli rozwoju (paraboli, bo w ostatnim wieku więcej odkryto niż w przedostatnim itd.). Dzięki temu mieliśmy Mozarta, Beethoven'a, Van Gogha, Edisona, Hitlera, Stalina i tych wielu innych, których nie chce mi się pisać.
Deja Vu to raczej ze snów, albo z filmów, albo z podświadomości, albo z monotonii życia.
Nasz mózg to taki komputer, że dla niego sny to nic. Przykładem może być Lucid Dream, czyli uzyskanie świadomości we śnie. Do dyspozycji mamy cały ten komp. Wszystkie smaki, zapachy i uczucia jakie zapamiętał mózg można poczuć jeszcze raz we śnie kierowanym naszym umysłem. Trudne jednak jest opanowanie tej umiejętności. Są jednak plotki, że czuje się rzeczy, których się w życiu nie próbowało np. narkotyki. Prorocze sny to albo działanie sił wyższych, albo analiza otoczenia przez podświadomość, albo przypadek. Ja miałem jeden w części spełniony dotyczący śmierci (osoby się nie zgadzały), a moja matka dwa symboliczne (jajka - życie, w szpitalu następnego dnia urodziła córkę; wózek wpadający do rzeczki - z dalszej rodziny dziecko się zachłysnęło w czasie snu i zmarło).
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : 19.01.2010, 23:26:44 »

To z Adamą i Ewą według mnie to kompletna ściema.
Proste pytanie zwalające z nóg każdego: Czy oni mieli pępki ?

Chociaż szczerze powiem, żeś pierwszym katolikiem praktykującym, jakiego widzę i czytam, co twierdzi, że to wszystko to przenośnia.
A z osobowościami w śnie... ktoś kto widział nieznanego mu z twarzy mordercę we śnie, widział go na prawdę w swoim życiu. Niekoniecznie jako morderce, ale na przykład jako przechodnia, którego twarz zapisała się w naszej podświadomości.
Co do Twojego snu, fakt, jakiś przykład to jest, ale przy innym wydarzeniu, można go inaczej interpretować.

Coraz bardziej lubie to forum Chichot
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #165 : 19.01.2010, 23:35:21 »

Sny i ludzki mózg to raczej dowód na istnienie siły wyższej lub jak by to nazwał ateista, jednego wielkiego zaj*****ego przypadku, który sprawił, że za pomocą reakcji chemicznych i połączeń komórek nerwowych, posiadamy świadomość, uczucia i wiele innych bajerów. A na przykład małpa tego nie ma.
Czyli, że niby zwierzęta nie mają uczuć i nie śnią? Coś tu nie tak.
Co do tych symboli we śnie, to miałem raz bardzo ciekawy przypadek. Razu pewnego we Wrocławiu u rodziny przyśniło mi się, że wypadły mi wszystkie zęby. Chyba wiadomo, że oznacza to niby śmierć kogoś bliskiego? Tak więc następnego dnia kolega napisał mi, że drugi miał wypadek na skuterze. W sumie to na początku się przeraziłem, ale jak później się okazało to była tylko ściema. Takie specyficzne poczucie humoru Język.
Sny prorocze? To zagadnienie akurat mnie nurtuje od pewnego czasu, gdyż, jeżeli takie coś istnieje, to tego doświadczyłem. Ale staram się to nazywać póki co zwykłym, bardzo trafionym przypadkiem Mrugnięcie.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #166 : 20.01.2010, 00:36:32 »

Zwierzęta mają sny. Niektóre mają jakieś uczucia.
Małpy (zależnie od gatunku) mają sny, wykazują emocje i potrafią kreatywnie myśleć! ;-)

Co do UFO, niektórzy nie czytają uważnie - istnieje, choć to niekoniecznie "zielone ludziki". :-P
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #167 : 20.01.2010, 20:20:39 »

Cloud: Co do tego, że zwierzęta nie mają uczuć itp... według mnie to nie prawda. Jak psa zdzielę, to go boli i czuje do mnie uraz, krótki, ale zawsze. Bo niby to tylko instynkt itp. itd. jak gada każdy ksiądz i katechetka.
Wszystko co ma mózg ma uczucia, może trochę inne i trochę stępione, w zależności od wielkości i złożoności niektórych ośrodków, ale ma. Takie moje zdanie.


Przypomniałem sobie również historyjkę z dzieciństwa.
Byliśmy z klasą na jakimś tam obozie, nie pamiętam dokładnie, czy to przedszkole, starszaki, zerówka, czy co, ale chyba zerówka. Opowiadali o jakiś wiedźmach, czarach w lasach itp., że po zmroku niebezpiecznie bardzo i fakt, na ognisku jak się gapiłem w drzewa oddalone o dobre 50 m dałbym, i nadal dam sobie rękę odciąć, że widziałem dwie pary oczu. Czerwone i żółte.
Zapisane

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 21
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Skocz do: