Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Layout. Oglądajcie.  (Przeczytany 2135 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Donek
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 21.07.2010, 20:57:28 »

Opisu nie podaję, szkoda podawać. Sami widzicie, na jakim poziomie wykonana strona, na raczej średnim, zahaczającym o B.DOBRY. Aczkolwiek trochę brakuje. Mi samemu nie podoba się pustka na dole i napis menu, chociaż podoba mi się przestrzeń.
Zapisane

Donek - trzynastolatek z klasą ;P
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.07.2010, 22:46:46 »

Ty, a może jakaś miniaturka albo kij wie co?
Zapisane

Dakuś
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 430
Galeria Użytkownika


Niepoprawny frytkożerca


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.07.2010, 00:24:42 »

Strasznie pusta ta strona.
Zapisane


Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.07.2010, 00:38:24 »

Opisu nie podaję, szkoda podawać. Sami widzicie, na jakim poziomie wykonana strona, na raczej średnim, zahaczającym o B.DOBRY.


Nie bądź taki pewny siebie, bo to Cię zgubi. Praca na poziomie prawie średnim. Niewiele tu zrobiłeś. Pięć prostokątów, zwykłe, pozostawione tak jak były napisy, miejscami Filtry -> Światło i cień -> Rzucanie cienia. Rozmywanie gaussa. Napis pod wyszukiwarką nie wycentrowany, zaś samo "search..." za bardzo do środka biegnie. Napis MENU kompletnie zrypany, co to jest, sklep budowlany, czy restauracja? Grupowanie rzeczy, które sprzedajesz sysa i to kompletnie. Kliknę na drzwi zewnętrzne, ok, a jeżeli klient w jednym miejscu chce mieć rzeczy ułożone do sypialni, toalety, salonu czy coś? Wejdź sobie chociażby na ikea.pl. Layout nie powala, ale wszystko jest tak ułożone, że od razu znajdę to, czego chce.

Ps. Skoro ktoś, kto kompletnie się webdesignem nie zajmuje, (w tym przypadku ja), potrafi Ci powiedzieć, jakich narzędzi użyłeś, aby to uzyskać, to znaczy, że jest źle.
Zapisane

Donek
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.07.2010, 13:45:48 »

Hmm. Mylisz się, znacznie więcej należy zrobić, aby uzyskać taki efekt. Jako dowód mogę pokazać Ci xcf.
A oto nowy layout.
Zapisane

Donek - trzynastolatek z klasą ;P
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.07.2010, 14:11:18 »

Niby ładnie, niby zgrabnie, niby estetycznie ale pusto!

Menu jest zdecydowanie za duże i ta zmiana koloru jak dla mnie źle wygląda...
Galeria niby niedużo, ale ładnie się prezentuje, ale mogłeś dać samą lupę bez tego białego kwadratu...
Tekst też niby nie dużo, ale trochę za ciasno jednak... jakbyś trochę zwiększył interlinię, i dał z 2 akapity, to lepiej by się czytało zdecydowanie.
Dolne menu mogłeś dać troszkę wyżej, bo przez nie strona straszni się rozjeżdża...

Poza tym, belka menu nie pokrywa się z galerią i wystaje po obu stronach jakieś 2px co też mi się nie podoba...

Reasumując jest duża poprawa w stosunku do poprzedniego laya, bo tamtego oceniłem na 2, a tego na 4 bo podoba mi się całokształt i prostota.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 24.07.2010, 11:21:56 »

Hmm. Mylisz się, znacznie więcej należy zrobić, aby uzyskać taki efekt. Jako dowód mogę pokazać Ci xcf.

To może źle to robisz, bo my umiemy uzyskać ten efekt krótszą drogą?



Ech, i co my tu mamy z Tobą zrobić. Masz potencjał, duże zaangażowanie, ale praktycznie brakuje Ci podstaw. Zapewne nie robiłeś jeszcze żadnego zlecenia, co? A przynajmniej nie na stronę, która nie byłaby jedynie wizytówką.
Twoje szablony są czyste, estetyczne, ale praktycznie puste i nudne. Mało w nich treści, absolutnie żadnych urozmaiceń. Nie próbujesz nawet nadrabiać powalającymi efektami graficznymi.

Przyznaj się, tak szczerze, jak długo wykonujesz taki jeden szablon?
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Layout. Oglądajcie.
Skocz do: