Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Skróty klawiszowe - zmiana rozmiaru pędzla
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Skróty klawiszowe - zmiana rozmiaru pędzla  (Przeczytany 33646 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 09.03.2010, 03:18:15 »

Witajcie

Przyszedł w końcu czas na moją zagadkę z gimpa. Otóż najczęściej przy obrabianiu fotografii pracuję na maskach, czasem zdarza się, że trzeba coś wyszparować. A wiadomo - żeby dobrze wyszparować, trzeba dobrze zaznaczyć. żeby dobrze zaznaczyć trzeba używać kilku rozmiarów pędzla. I tutaj powoli doprowadza mnie do szału ciągłe przejeżdżanie myszką, przesuwanie suwaka i wracanie na obraz. Znalazłem w końcu punkty odnośnie skalowania rozmiaru pędzla w "skróty klawiszowe", ale jak do diaska ustawić np ctrl+alt+shift+scroll? Można ustawić na strzałki, ale wtedy i tak będę musiał odrywać rękę od klawiatury. Najprościej byłoby skalować pędzel scrollem myszki. Ino jak to ustawić?
« Ostatnia zmiana: 23.03.2010, 17:23:24 wysłane przez kaef » Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 09.03.2010, 08:10:10 »

"[" - zmniejszenie rozmiaru pędzla o 0,1.
"]" - zwiększenie rozmiaru pędzla o 0,1.
Zapisane

kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 17.03.2010, 01:17:27 »

Nie napiszę, że problem jest rozwiązany, bo tak naprawdę nie jest:) Chodzi mi o konkretne ustawienie skrótu klawiszowego jako klawisza funkcyjnego i  scrolla myszki [np button4]. Kwadratowe nawiasy mi nie pasują, bo i tak muszę oderwać rękę od lewej strony klawiatury. Przy zrobieniu jednego obrazka to nie rzutuje, ale jak trzeba siedzieć 12 lub więcej godzin nad sesją zdjęciową, to się robi z tego niepotrzebne wydłużanie czasu pracy..
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.03.2010, 08:46:17 »

Use the eyes, Luk.
Edycja -> Skróty klawiszowe.
Teraz dodaj [ROZ] do tematu.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 17.03.2010, 12:13:51 »

Use the eyes, Luk.
Edycja -> Skróty klawiszowe.
Teraz dodaj [ROZ] do tematu.

Zanim dasz rozwiązanie, przetestuj je najpierw sam. Spróbuj ustawić taki skrót jaki chce autor tematu. Powodzenia.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
kaef
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 454
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 23.03.2010, 17:28:26 »

Przepraszam, że tak długo mnie nie było, ale kompletnie padł mi hdd.. Od razu pojechał na odzyskiwanie danych, nowy w drodze, będzie 2.kwietnia.. A ja dopiero po czasie się skapnąłem (a jak mocno się w głowę przy tym jebn... eee.. uderzyłem), że przecież mogę korzystać z komputera bez twardego dysku.

mmlicc: Dziękuję za wstawiennictwo:D

Odkopuję wątek, może znajdzie się ktoś, kto zna rozwiązanie.

I na wszelki wypadek proszę o nieedytowanie tematu moich wątków, jeśli nie napisałem czarno na białym, że problem został rozwiązany. Na wszelki wypadek dziękuję:D

No i udało się. Przetrzepałem oficjalną stronę Gimpa i znalazłem.

Jeśli ktoś jeszcze będzie chciał zmianiać skróty związane z myszką, to informuję, że nie są one dostepne w menu "skróty klawiszowe" tylko w:

preferencje / urządzenia sterujące / Main Mouse Wheel

Tam można sobie dodawać skróty dla konkretnych kombinacji klawiszy i kółka myszki. Dodatkowo są dostępne inne bajery, jak na przykład obsługa zdarzeń urządzeń MIDI. Czyli można sobie skonfigurować wszystkie podłaczone zewnętrzne urządzenia.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

//Adarn: Połączyłem.

//kaef: Dziękuję Adarn
// Wątek można zamknąć
« Ostatnia zmiana: 23.03.2010, 20:36:59 wysłane przez kaef » Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Skróty klawiszowe - zmiana rozmiaru pędzla
Skocz do: