Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak zrobić Pudełko Reklamowe na wzór prostopadłościanu ?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zrobić Pudełko Reklamowe na wzór prostopadłościanu ?  (Przeczytany 8045 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Adio28
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Adio28


Zobacz profil
« : 12.02.2010, 22:27:57 »

Witam, jestem raczej początkującym grafikiem. Pisze szablon i robie grafike do mojej strony na Allegro. Trafiłem na to forum, widze że jest tu wiele ogarniętych ludzi jesli chodzi o grafike. Jak zrobić zatem pudełko reklamowe na wzór prostopadłościanu ? tzn taki prastopadłościan, na którym widniał by tekst o moim produkcie.

chodzi mi o coś takiego
« Ostatnia zmiana: 14.02.2010, 10:10:29 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.02.2010, 22:34:10 »

Człowieku... S, Z, U, K, A, J - Przeliteruj sobie to 10 razy...
Jak byk w tutorialach stoi... a myśle że ci się nawet kliknąć nie chciało.
Zapisane

Cesc
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 111
Galeria Użytkownika

Cesc


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.02.2010, 22:34:46 »

Wielu ogarniętych na tyle, żeby poszukać w tutach
Zapisane

Adio28
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Adio28


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.02.2010, 22:42:18 »

Ojj tam, mądrzycie się...Siedzicie tutaj prawie 24 na dobe i jesteście obcykanie gdzie co i jak, ja jestem pierwszy raz, do tego fakt że jestem początkującym. Nawet nie wiem o jakie tuty wam chodzi. Postarałem opisać się swój problem jak najlepiej mogłem, bo na profesionalnym słownictwie grafika sie nie znam. Ale jak wam to aż tak przeszkadza to poszukam, pomęcze się.
Zapisane
Adio28
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Adio28


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.02.2010, 22:47:46 »

No i nie znalazłem...Są tylko sześciany, ale o opakowaniach reklamowych nic nie ma, nie wiem jak umieścić te literki żeby jakoś rozsądnie się na nim prezentowały
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.02.2010, 22:48:45 »

Cytuj
..Siedzicie tutaj prawie 24 na dobe i jesteście obcykanie gdzie co i jak, ja jestem pierwszy raz, do tego fakt że jestem początkującym.

To żadne wytłumaczenie... Jest zakładka FAQ, i Tutoriale, najpierw zagląda się tam, jeśli nie znajdziesz tego czego szukasz, to dopiero pytasz, a ja się domyślam że zbyt dokładnie to ty nie szukałeś, skoro taki tutorial jest w naszym indeksie.

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1798.0.html
Okładkę robić się nauczysz dzięki innym tutorialmn, przedewszystkim obejrzyj tutorial z podstawami Gimp'a.

YY... A tak w ogóle to po co ci do tego Inkscape? Nie lepiej w Gimp'ie?
Zapisane

Myron
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.02.2010, 00:57:46 »

Po co te wybuchy nerwów i traktowanie innych z góry. Takim zachowaniem na pewno nie zachęcicie nowych użytkowników do zadawania pytań na forum.

YY... A tak w ogóle to po co ci do tego Inkscape?

A chociażby dlatego, że w profesjonalnej grafice, tego typu obiekty wykonuje się w programach wektorowych. Poza tym w Inkscape'ie samo pudełko zrobi się o wiele szybciej i dokładniej. Na koniec można dopiero nałożyć teksturę przygotowaną w GIMPie.

W inkscape'ie w zależności czy miałoby to być pudełko do wydrukowania, czy tylko przedstawione jako grafika można zrobić to na 2 sposoby.

Jeśli do druku, to: Efekty -> Renderowanie -> Siatka składanego pudełka -> wpisujemy odpowiednie wymiary. Siatka gotowa. Teraz wrzucamy na każdą ścianę przygotowane tekstury -> zapis -> koniec.

Jeśli ma to być pudełko w formie grafiki (np. jako ikonka), to z narzędziówki wybierz Obiekt 3D i za pomocą uchwytów odpowiednio wymodeluj. Teraz zapisz jako svg a GIMPie otworzysz obiekt i nałożysz teksturę. Pomocne będzie narzędzie perspektywa Narzędzie perspektywy . Ewentualnie zaimportuj teksturę do Inkscape'a. "Pudełko zamień na krzywe". Zaznacz pierwszą ścianę pudełka i z pomocą klawisza Shift teksturę, która ma zostać nałożona i skorzystaj z filtra perspektywy (efekty -> modyfikuj ścieżkę -> perspektywa). Z kolejną ścianą to samo.

 



Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 13.02.2010, 11:13:13 »

No i nie znalazłem...Są tylko sześciany, ale o opakowaniach reklamowych nic nie ma, nie wiem jak umieścić te literki żeby jakoś rozsądnie się na nim prezentowały

Powiem Ci tylko, że 100 razy łatwiej znaleźć tutorial, niż w ogóle się zarejestrować na jakimś forum. U góry masz śliczny zielony pasek, poszukaj na nim.
Zapisane

Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 13.02.2010, 11:22:47 »

Wpisałem w "szukajkę" słowo "pudełko" i w zwróconych wynikach jest odpowiedni tutorial.
W chwili obecnej jest to siódma albo ósma pozycja. Jakbyś poszukał przed napisaniem tego wątku, to pożądany temat byłby wyżej w wynikach. W chwili obecnej jest zbity przez posty tego wątku...
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Adio28
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Adio28


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.02.2010, 19:40:58 »

Jak zobaczyłem w tym tutoriale 62 podupunkty jak to robić to już mi się odechciało. Znalazłem stronę, na której wystarczy tylko wrzucić 3 zdjęcia i on sam rozmieszcza i tworzy pudełko. Do tego dodaje ffajny efekt Cienia i jest jeszcze lepiej Uśmiech. O to mi chodziło. Dla nie wtajemniczonych polecam http://3d-pack.com/#swf. Stworzyłem dzięki tej stronie pudełko do CD, CD + BOX i książke. Rewelacja Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 14.02.2010, 10:10:14 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak zrobić Pudełko Reklamowe na wzór prostopadłościanu ?
Skocz do: