Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nie działają mi ściągnięte pędzle  (Przeczytany 1879 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Woogy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 27.08.2009, 14:32:23 »

Witam. Jestem "świeży" w gimpie i pierwszy raz śćiągałem pędzel do gimpa. Gdy uruchomiłem program  - pędzel się w ogóle nie pojawił. Zapisałem go na D/Programy/GIMP/share/gimp/2.0/brushes. A oto ten pędzel: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,2813.0.html (patrz: pierwszy załącznik).

Ziomioslaw: może dlatego Ci nie działa, bo nie ma takiej ścieżki w Windowsach.

Quot: Czerwień jest dla Adminów

Ziomioslaw: właśnie.

Quot: aaa... Język myślałem że to on pokolorował na czerwono Chichot

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.
Proszę o pomoc. Z góry dzięki Uśmiech 2

P.S. Jeśli jest to jakiś banalny problem to przepraszam za zawracanie głowy Język Ale zatrzymałem się w połowie tutka i nie wiem co dalej...
« Ostatnia zmiana: 27.08.2009, 18:40:15 wysłane przez Quot » Zapisane

Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.08.2009, 14:47:16 »

Witam. Jestem "świeży" w gimpie i pierwszy raz śćiągałem pędzel do gimpa. Gdy uruchomiłem program  - pędzel się w ogóle nie pojawił. Zapisałem go na D/Programy/GIMP/share/gimp/2.0/brushes. A oto ten pędzel: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,2813.0.html (patrz: pierwszy załącznik).

Ziomioslaw: może dlatego Ci nie działa, bo nie ma takiej ścieżki w Windowsach.

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.
Proszę o pomoc. Z góry dzięki Uśmiech 2

P.S. Jeśli jest to jakiś banalny problem to przepraszam za zawracanie głowy Język Ale zatrzymałem się w połowie tutka i nie wiem co dalej...

Mój kumpel miał tak że jak zainstalował Gimpa to zrobił to przez przypadek w dwóch lokalizacjach i wrzucał brushe do jednej a program uruchamiał z drugiej Uśmiech
Sprawdź czy masz taką lokalizację C:\Program Files\GIMP\ lub GIMP 2.0. Jeśli masz to zgraj brushe do C:\Program Files\GIMP\share\GIMP\2.0\brushes i uruchom gimpa
« Ostatnia zmiana: 27.08.2009, 18:39:08 wysłane przez Quot » Zapisane
Woogy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.08.2009, 15:03:21 »

Ziomosław - ja nie instaluje na automatycznej ścieżce wszystkich programów.

Ziomioslaw: Takiej ścieżki po prostu niema i nigdy nie będzie. Może występować tylko w katalogu Wine, ale po co tak wydziwiać z GIMPem? w Windowsach używa się backslashy, a dysk podaje się przez podanie litery dysku i dwukropka.

Quot - Sprawdziłem i nie było. Ale przypomniałem sobie, że miałem gdzieś na dysku starą wersję gimpa (2.2) i nie byłem pewny, czy ją odinstalowałem. Okazało się, że nie - więc dla spokoju sumienia skopiowałem brushe do folderu z tamtą wersją gimpa. Ja patrzę - a tu działa! :PP Co prawda jestem pewny, że uruchamiam 2.6 (zresztą to widać ;P) to dopiero wtedy zaczęły mi działaś brushe.
Wielkie dzięki, bo w sumie topoprzez twoją radę doszedłem do tego Mrugnięcie
Nie widzę tutaj żadnych punktów reputacji, ale jakbym coś przeoczył - to powiedz, to na pewno ci coś "dorzucę" ;]
« Ostatnia zmiana: 27.08.2009, 16:56:28 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.08.2009, 18:42:39 »

Nie widzę tutaj żadnych punktów reputacji, ale jakbym coś przeoczył - to powiedz, to na pewno ci coś "dorzucę" ;]
Nie ma za co Uśmiech A punkty tutaj zdobywa się za wygrane konkursy, bitwy lub napisane tutoriale i rozdaje je Administrator Uśmiech

P.S jeśli wchodzisz przez skrót to PPM i właściwości i zobacz jaki jest element docelowy... Jeśli C:\Program Files\GIMP\bin\gimp.exe to znaczy że jednak uruchamiasz starego Uśmiech Natomiast jeśli będzie inna ścieżka.. to lepiej zostaw jak jest Język
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Nie działają mi ściągnięte pędzle
Skocz do: