Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tapeta w stylu Visty  (Przeczytany 2099 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wiktor7245
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 31.07.2009, 23:04:06 »

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć ten tutek?
http://psd.tutsplus.com/tutorials/tutorials-effects/design-a-vista-styled-wallpaper/
« Ostatnia zmiana: 01.08.2009, 09:32:17 wysłane przez wiktor7245 » Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 31.07.2009, 23:10:36 »

Ostrzeżenie
Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.07.2009, 23:39:19 »

Jak widzę tekst "Zmień tytuł na bardziej treściwy" to płakać mi się chce. Szczególnie gdy na forum, które uważałem za profesjonalne wstawia tą notkę 12 letni moderator (tak przynajmniej wynika z jego profilu).
Treściwy to może być posiłek, a nie tytuł posta.
Qba_ chyba się czepiasz szczegółów. Co miał chłopak napisać jeszcze w tym tytule, że prosi o przełożenie tuta z PS w języku angielskim na polski i Gimpa jak zrobić tapetę w stylu Visty?
Żałosne.
  

Ziomioslaw: Żałosne, to jest, to, że taki dojrzały człowiek jak Ty nie wie jak napisać tytuł wątku.
« Ostatnia zmiana: 01.08.2009, 08:52:31 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

ƥevel
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: Pevel@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 592
Galeria Użytkownika


Filozof śniadaniowy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.08.2009, 00:06:27 »

Nie rozumiem, co ma wiek moderatora do rzeczy.
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudne (lub niemożliwe) będzie w przyszłości odnalezienie tematu z takim tytułem. Tytuł powinien bezpośrednio odnosić się do tematu, a nie jakieś ogólniki, bo to naprawdę później utrudnia szukanie i ogólnie poruszanie się po forum.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 01.08.2009, 00:48:59 »

Tak. Silterss, korzystasz z naszego forum od niespełna miesiąca i zapewne jest to Twoje pierwsze forum. W przeciwnym wypadku bardziej byłbyś zorientowany w takich sytuacjach, skoro nawet nie rozumiesz, co mają celu mają takie zabiegi jak naganianie użytkowników do składania bardziej szczegółowych próśb.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 01.08.2009, 08:33:26 »

@Siltress: Nie moja wina, że mam tylko 12 lat Uśmiech 2. Wiesz ile było już tematów w prośbach typu "tlumaczenie tuta z ps na gimpa", "potrzebny mi tutek", "prosba o efekt" itp., itd.? Bo tylko na 1-szej stronie jest ich 5.

Ta ranga, którą mam do czegoś chyba zobowiązuje (a przynajmniej tak mi się wydaje), więc na przyszłość zastanów się zanim coś napiszesz.

PS. No nie wiem, ale pasujący temat to np. "Tapeta w stylu Visty", "Tapeta jak w Viście".
Zapisane

Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.08.2009, 09:37:10 »

Cytuj
Ziomioslaw: Żałosne, to jest, to, że taki dojrzały człowiek jak Ty nie wie jak napisać tytuł wątku.
Wyobraź sobie, że wiem.

Zgadzam się z pevelem, że przy takich tytułach robi się bałagan na forum, ale boli mnie fakt, iż takim nowicjuszom jak wiktor7245 wali się po oczach regulaminem, zamiast zasugerować co mogli by napisać. W końcu forum ma pomagać, a nie straszyć regulaminem w drugim poście, regulaminem, którego i tak żaden początkujący nie czyta. Takie ostrzeżenie odstrasza, a kilka dodatkowych słów napisanych od siebie (Qby) mogło by zachęcić wiktora do zerknięcia w regulamin i zmiany tytułu na bardziej "treściwy". Wątpię czy wiktor jeszcze tu zajrzy, zwłaszcza jak zobaczy jaka burza się rozpętała wokół jego wątku.

Muszę jeszcze odnieść się do wypowiedzi Insekta. Użytkowników chyba powinno się nakłaniać do czytania regulaminu, nie naganiać. Nie traktuj nas jak bydła bo to je się nagania.

P.S.
Sory Quba, wytykanie Ci niskiego wieku było poniżej pasa. Moja wina.


Edit:
Nie miałem racji, wiktor zjżał i nawet zmienił tytuł wg sugestii Quby. Brawo, udało się Wam.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 01.08.2009, 10:02:15 »

Jakim tam od razu regulaminem, to tylko mała tabliczka z trzema krótkimi zdankami. Przeczytanie ich zajmuje ile, 5-7 sekund? I już wiadomo, co trzeba zrobić.



No i teraz można pogadać. Nawet wyszukiwarka pokazuje conieco, gdyby użyć słów z obecnego tytułu wątku. A najlepsze jest to, że wiktor7245 już kiedyś prosił dokładnie o to samo. Już wtedy było mówione, że chłopcy z PSDTUTS strzegą swojego jak oka w głowie i nie życzą sobie wszelkich tłumaczeń i przełożeń.
ignacy130 próbował stworzyć coś podobnego, ale niezbyt pięknie to wyszło. Może to dlatego, że jedyne co w tym PS-owym tutorialu jest ładne i poprawne, to sam efekt końcowy.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
K-ja
Gość
« Odpowiedz #8 : 01.08.2009, 10:17:29 »

Bycie nowym użytkownikiem nie zwalnia z korzystania z regulaminu Uśmiech 2. Mi się wydaje że taką tapetę zrobisz spokojnie za pomocą gradientów (tło), ścieżek/zaznaczeń i neonu Uśmiech.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Tapeta w stylu Visty
Skocz do: