Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sześciokat foremny  (Przeczytany 13321 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gothica_mp
Gość
« : 05.06.2009, 20:09:03 »

Witam serdecznie. Przeglądnąłem dużo źródeł w internecie i jakoś nie mogę znaleźć sposobu na utworzenie sześciokąta foremnego.
Próbowałem wg. reguł matematycznych (trzy przecinające się okręgi) tak jak na rysunku

ale jest jeden problem. Przyciąganie działa precyzyjnie ale tylko do prowadnic, a potrzeba żeby jeszcze przyciągało ścieżkę do punktów przecięcia się okręgów (wszystko utworzone ze ścieżek).
Chodzi o uzyskanie ścieżki w kształcie sześciokąta foremnego, potrzebne do stworzenia tła grafiki jak poniżej;

Może ktoś ma taki pattern albo gotowe pliki .XCF.
Z góry dziękuję za wszelki uwagi.
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 05.06.2009, 20:22:13 »

Spróbuj na dużym powiększeniu (tj. 400 - 800%) ustawić prowadnice w miejscach przecięć okręgów i powinno zadziałać Język.
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 05.06.2009, 22:08:42 »

Filtry>Renderowanie>Gfigury

Tam wybierasz wielokąt foremny, ustawiasz 6 boków i ... dalej sobie poradzisz. Aha, musisz wcześniej wybrać odpowiedni pędzel.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
swistaku
Gość
« Odpowiedz #3 : 06.06.2009, 09:32:22 »

Tu masz photoshopowy pattern: http://www.brusheezy.com/brush/465-Spiderman-Pattern . Otwierasz normalnie w gimpie (jako obraz), zapisujesz jako *.pat i dodajesz do patternow i masz Mrugnięcie
Zapisane
Gothica_mp
Gość
« Odpowiedz #4 : 06.06.2009, 10:59:57 »

Filtry>Renderowanie>Gfigury

Tam wybierasz wielokąt foremny, ustawiasz 6 boków i ... dalej sobie poradzisz. Aha, musisz wcześniej wybrać odpowiedni pędzel.
No rzeczywiście jest taka opcja  Buzia na kłódkę , jedyny mały problem to ustawienie sześciokąta idealnie w poziomie, ale wykonalne.
Co do ustawiania prowadnic w punktach przecięcia okręgów, to trzeba to zrobić niesamowicie precyzyjnie. Póżniej przy próbie kafelkowania takiego tła wychodzą wszelkie krzywizny w geometrii sześciokata.

Jak się okazało jest jednak skrypt generujący siatkę złożoną z sześciokątów  Chichot dostepny pod adresem:
http://registry.gimp.org/files/hexgrid.scm
Po jego zainstalowaniu pojawia się opcja Filtry->Renderowanie->Deseń->Hex Grid...
Mamy do wyboru kilka opcji dotyczących rozmiaru, grubości ścianek, przesunięcia, koloru itp.:


Przykładowy efekt zastosowania skryptu:

A poniżej przykładowe efekty jakie można osiągnąć bawiąc się mapowaniem wypukłości:

A na koniec finalny efekt zabawy w gimpie  laugh :


 Uśmiech  Dziękuję za wszelkie sugestie z Waszej strony.  Uśmiech


Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 06.06.2009, 11:25:24 »

To co?
Skrypt do skryptów, a wątek tag [ROZ] i do pomocnej dłoni? Chichot
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Gothica_mp
Gość
« Odpowiedz #6 : 06.06.2009, 13:10:29 »

Tak jest....  Uśmiech
Zapisane
Gercio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 72
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.06.2009, 10:04:51 »

Wielkie dzięki, bo ta praca i ten skrypt na prawdę mi się przydały Mrugnięcie. Jeszcze raz wielkie dzięki bo dla mnie to efekt porażający pozytywnie hehe  Mrugnięcie
Zapisane
Gothica_mp
Gość
« Odpowiedz #8 : 09.06.2009, 17:33:59 »

Owszem skrypt rewelacja. Za jego pomocą udało mi się stworzyć tło na blog. Fragment grafiki(skompresowana jak widać Język ). Grafikę nazwałem "CARBON" Chichot
Zapisane
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09.06.2009, 18:32:41 »

Moglbys podac link do tego Twojego bloga? Bo jakos nie bardzo widze takie tlo na stronie xD Chce zobaczyc tylko jak to wyglada..
Zapisane

Gothica_mp
Gość
« Odpowiedz #10 : 09.06.2009, 20:42:18 »

Mam zablokowana możliwość oglądania przez niezalogowanych użytkowników  Język, ale prezentuje się bardzo ładnie.
Jak coś to: neardark.pinger.pl
Zawsze możesz na chwile założyć konto, potem je bez problemów usuniesz. Uwaga, mam die tapety więc czasem trzeba odświeżyć kilka razy stronę aby pokazała się ta właściwa.

----------------
Now playing: Benassi Bros. - Phobia - Castaway [Original Version]
via FoxyTunes
----------------
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Sześciokat foremny
Skocz do: