Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: SotW #66 - Siła  (Przeczytany 21917 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ale-X
Gość
« Odpowiedz #14 : 06.03.2009, 23:29:10 »

paix


Kod:
[b]paix[/b]
[img]http://www.gimpuj.info/gallery/7348_06_03_09_10_28_34.png[/img]
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 07.03.2009, 00:03:33 »

Kolejne reputy za SoTW to dla mnie trochę jak zabicie gra z GodMode w "Gothic".

Zawsze możesz z tego kolejnego punkcika zrezygnować Mrugnięcie

Niektórzy oddają chyba tylko dla ocen swoich pierwszych prac.

No to im nie oceniajcie. Będą mieli jeden argument mniej.

Konkurs ma taką formę, że w ciągu całego tygodnia mamy na bieżąco wgląd do prac, które się pojawiają. Nie wiem, czym Wy się kierujecie, ale ja widząc, że pojawiła się świetna praca w SotWie, z którą moja szitowata nie ma najmniejszych szans, robię jedną z dwóch rzeczy: staram się przebić najlepszą dotąd zgłoszoną pracę lub... daruję sobie udział. W żadnym z tych dwóch wyjść mój czas nie zostanie zmarnowany, nie wystawię się również na pośmiewisko oddając badziew, który zdobywa łącznie 0 głosów.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Mr.Ha
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 54
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 07.03.2009, 09:48:13 »


No to im nie oceniajcie. Będą mieli jeden argument mniej.

Konkurs ma taką formę, że w ciągu całego tygodnia mamy na bieżąco wgląd do prac, które się pojawiają. Nie wiem, czym Wy się kierujecie, ale ja widząc, że pojawiła się świetna praca w SotWie, z którą moja szitowata nie ma najmniejszych szans, robię jedną z dwóch rzeczy: staram się przebić najlepszą dotąd zgłoszoną pracę lub... daruję sobie udział. W żadnym z tych dwóch wyjść mój czas nie zostanie zmarnowany, nie wystawię się również na pośmiewisko oddając badziew, który zdobywa łącznie 0 głosów.


A ja uważam, że mam prawo dać jaki badziew tylko będę chciał. I nie będzie mnie interesowało co grono osób sobie pomyśli. Co do mojej pracy: nie uważam, żeby była badziewiem, chciałem tu się czegoś nauczyć, a nie słuchać opinii o "badziewiach". To jest konkurs dla początkujących.
Zapisane

Już wkrótce:

Popieram: www.xcfmania.pl
Ewe
Użytkownik

Reputacja: -5 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 210
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 07.03.2009, 12:54:24 »

Dokładnie.. Sebastian , skoro ten konkurs nie stanowi dla ciebie żadnego wyzwania , może czas przerzucić się na jakiś inny..? Bezsensu wg. mnie jest , żeby ktoś kto zdecydowanie nie jest już początkującym , brał udział , i ciągle wygrywał w SotW.
Zapisane

Semrech
Użytkownik

Reputacja: -2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 196
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 07.03.2009, 13:34:43 »

Zgadzam się z pozostałymi. Prace Sebastiana nie powinny zostać dopuszczane do SOTW, ponieważ łamie regulamin, iż jest to konkurs dla początkujących.
Zapisane

Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 07.03.2009, 13:45:46 »

No nie rozśmieszajcie mnie, proszę Uśmiech W konkursie może brać udział każdy, ten dobry i ten słabszy. Zgadzam się, jeżeli oddana wcześniej praca jest dobra, to powinno się oddać jeszcze lepszą. Z drugiej jednak strony nie każdy ma umiejętności pozwalające na przekroczenie danego poziomu. Jeżeli chce, niech bierze udział, nie zabronimy mu tego. Może po którymś razie zauważy, że coś z jego pracami jest nie tak...
Zapisane




Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 07.03.2009, 13:54:16 »

  Insekcie i Sebastianie, no bardzo śmieszne. Wy, jako starzy wyjadacze Gimpowego chleba, możecie sobie tak tu młodziaszków oceniać i się z nich naśmiewać, ale przypomnijcie sobie jak to było, jak Wy byliście w Gimpie raczkujący. Czy nie chcieliście, żeby Was ktoś ocenił?
Chcieliście i chcecie, inaczej Ty Sebek nie miałbyś w sygnaturze "Obejrzyj moją galerię wektorowych panien", a Ty Insekt, z jednej strony piszesz "No to im nie oceniajcie", a w podpisie masz "oceniajmy kreatywniej"

Insekcie, Ty jako moderator tematu, a młodszy administrator, według mnie nie powinieneś się tak zachowywać. Jak dla mnie, takie osoby powinny być neutralne. Jeśli jesteś znudzony prowadzeniem tematu, oddaj to komuś, kto jeszcze się tym nie wypalił.

Ja rozumiem, że inne konkursy są teraz nieaktywne i Sebastian, i inni mu równi, nie mają gdzie się podziać, ale, na miłość Boską, nie oznacza to, że trzeba tutaj początkującym zmywać głowę. Każdy młodziak cieszy się, że coś nowego się w Gimpie nauczył i uważa swoje prace za zajefajne, bo są "mojsze". I jeśli chodzi o mnie to właśnie tak jest: oddaję prace na SotW i chcę by były one oceniane, bo jeśli mi ktoś z użytkowników napisze, co jest w sygnaturze fajne, a co nie, to będę wiedziała czym się kierować w przyszłości i nie widzę w tym nic złego. Jasne, że nie uważam za fajne oddawanie prac tylko w tym celu by zostały ocenione, ale nie wydaje mi się, by ktokolwiek oddający prace na ten konkurs, w głębi duszy nie motywował się chęcią wygrania.

Cytuj
Insekt: nie wystawię się również na pośmiewisko oddając badziew, który zdobywa łącznie 0 głosów.
 
   Insekt, czy według Ciebie każda praca oddana na SotW, która nie zdobyła głosu to "badziew". Jeśli tak, to lepiej będzie jeśli oddasz komuś innemu prowadzenie tego działu.

Jeszcze mogłabym zrozumieć, gdyby naprawdę od razu było widać w wykonanej pracy kunszt, profesjonalizm i dużo wysiłku autora. Ale tak nie jest. Tak naprawdę nie zawsze wiadomo, która praca wygra SotW. Przykładem mogą być ostatnie zwycięskie prace Sebastiana i Deniva. Sebastian - prace skomplikowane, dużo warstw i elementów, Deniv - prostota, liczba warstw i elementów ograniczona do minimum. Gust to indywidualna sprawa i dlatego uważam, że nawet początkujący ma szanse wygrać SotW i nie należy im podcinać skrzydeł.

  Jeśli Ty Insekcie uważasz, że niektóre prace tutaj nie powinny być zamieszczane, domagam się zmiany regulaminu, podtytułu SotW (SotW - konkurs dla początkujących) podziału SotW na 2 działy (początkujących i zaawansowanych) lub jakiejś innej reakcji. Domagam się, bo mnie bardzo swoją postawą zdenerwowaliście.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2009, 21:37:28 wysłane przez danyeru » Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 07.03.2009, 16:01:13 »

Qba_


Kod:
[b]Qba_[/b]
[img]http://www.gimpuj.info/gallery/21370_07_03_09_2_57_59.png[/img]
Zapisane

Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 07.03.2009, 16:07:38 »

Cytuj
 Insekcie i Sebastianie, no baaaardzo śmieszne. Wy jako starzy wyjadacze gimpowego chleba możecie sobie tak tu młodziaszków oceniać i się z nich naśmiewać, ale przypomnijcie sobie jak to było jak Wy byliście w gimpie raczkujący. Czy nie chcieliście żeby Was ktoś ocenił?

Tak, ale nie w konkursach. Poza tym, oceniamy ich choćby teraz.

Cytuj
Chcieliście i chcecie, inaczej Ty Sebek nie miałbyś w sygnaturze "Obejrzyj moją galerię wektorowych panien"

Mam bez polskich znaków Język.

Cytuj
Ja rozumiem, że inne konkursy są teraz nieaktywne i Sebastian i inni mu równi nie mają gdzie się podziać, ale na miłość Boską, nie oznacza to że trzeba tutaj początkującym zmywać głowę.

Trzeba, trzeba Uśmiech. Mi zmywano na początku i jakoś "wyszedłem na ludzi" ;P. Po prostu trzeba się doskonalić i być wytrwałym.

Cytuj
ale nie wydaje mi się by ktokolwiek oddający prace na ten konkurs w głębi duszy nie motywował się chęcią wygrania.

Oj nie wydaje mi się...

Cytuj
Gust to indywidualna sprawa i dlatego uważam że nawet początkujący ma szanse wygrać sotw i nie należy im podcinać skrzydeł.

Nie zabraniam startować początkującym, jak coś się pokazuje publicznie (i to w konkursie) to trzeba się liczyć z krytyką.

Cytuj
domagam się zmiany regulaminu, podtytułu SotW (SotW - konkurs dla początkujących) podziału SotW na 2 działy (początkujących i zaawansowanych) lub jakiejś innej reakcji.

To by nikt nie startował w tym drugim. trzeba usunąć "dla początkujących" i już.

Cytuj
Domagam się, bo mnie bardzo swoją postawą zdenerwowaliście.

Trochę złość piękności nie zaszkodzi Mrugnięcie. Bez urazy, ale Twoja reakcja też jest ciut na wyrost, każdy ma prawo do opinii na temat prac innych.  


Podsumowując - ja bym nic nie zmieniał poza tym podpisem (no i może poza zniesieniem pkt reputacji, ale nie obawiajcie się rezygnuje z punktu w tej edycji).
« Ostatnia zmiana: 07.03.2009, 21:39:12 wysłane przez danyeru » Zapisane
Aniwa
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika


Dla tych chwil trzeba żyć!


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 07.03.2009, 16:57:23 »


Nie zabraniam startować początkującym, jak coś się pokazuje publicznie (i to w konkursie) to trzeba się liczyć z krytyką.


Ja nie mam nic przeciwko krytyce samej w sobie. Napisałam nawet, że chcę  być krytykowana. Tylko jest różnica pomiędzy krytyką, a krytyką. Jest różnica jak się pisze, że praca to jakiś badziew, a "nie podoba mi się, bo render jest źle wycięty, ramka niedopasowana" itp.

Jeśli chcesz krytykować, to dlaczego nie oceniasz prac oddanych na SotW? Tam jest odpowiednie do tego miejsce. To jest dopiero konstruktywna krytyka, jeśli się dokładnie komuś wytknie błąd.

 Ja nie mam nic przeciwko ocenianiu jako takiemu, tylko stanowczo protestuję przed pewnym stylem oceniania.
« Ostatnia zmiana: 07.03.2009, 21:40:50 wysłane przez danyeru » Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 07.03.2009, 17:22:44 »

Cytuj
Ja nie mam nic przeciwko ocenianiu jako takiemu, tylko stanowczo protestuję przed pewnym stylem oceniania... ...Jest różnica jak się pisze że praca to jakiś badziew, a "nie podoba mi się, bo render jest źle wycięty, ramka niedopasowana" itp.

Ja nie pisałem nic o badziewiach (no chyba że pamięć mi szwankuje). I nie mam nic przeciwko temu słowu, jak coś jest badziewne to znaczy że wszystko jest złe (ramka, render, tło itd.). Im szybciej ktoś nauczy się znosić ostrą krytykę tym lepiej.
 
Cytuj
Ja nie mam nic przeciwko ocenianiu jako takiemu, tylko stanowczo protestuję przed pewnym stylem oceniania.

Masz za dobre serduszko Język. Jak się ci początkujący nie wezmą do roboty to nie będą wygrywać.

Na tym forum pretendenci do bycia laureatami konkursu SoTW, którzy oddali słabe prace powinni być dyskryminowani. Nie można im mówić: "Bądźcie sobą!", nie macie być sobą tylko starać się być lepszymi.
Natomiast jak ktoś nie chce pokazywać nic nowego, a chce się tylko tym programem trochę pobawić z nudów (nie ma w tym nic złego) to niech nie zajmuje się tym konkursem. Zmarnuje tylko swój i innych czas. 
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 07.03.2009, 19:37:44 »

SoTW - Signature of the week

Jeżeli to ma być sygnaturka tygodnia to nie widzę sensu aby tylko początkujący brali w konkursie udział, bo by nazwa się zmieniła...
Zapisane

K-ja
Gość
« Odpowiedz #26 : 07.03.2009, 19:43:54 »

Nieraz już mówiłam- zrobić SoTWa dla początkujących (pro nien wejdzie bo by wyszedł na oszusta) i dla zaawansowanych (nowy by się nie zjawił bo za duży poziom).  I tyle Język
Zapisane
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 07.03.2009, 20:06:10 »

1 - Na jakiej podstawie rozdzielimy początkujących od zaawansowanych? Wyjdzie na to że poziom będzie sztucznie obniżany żeby czasem nikt nie zrobił za dobrej.

2 - Nawet jak i to rozwiążemy to w zasadzie będzie to co z konkursem na layout - prace oddaje jedna abo 4-3 osoby. Jeden konkurs tak wygrałem.

IMO to powinien być konkurs dla wszystkich, jeśli dla kogoś poziom jest za wysoki to niech się podszkoli albo da sobie spokój.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursySotW (Moderator: Hasia)Wątek: SotW #66 - Siła
Skocz do: