Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Różnice między wersjami  (Przeczytany 6223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aga_piet
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 01.03.2007, 20:05:55 »

Nie znalazłam nic w tutejszej Wiki, forum też przeszukuję bezskutecznie (na razie) na temat różnic pomiędzy poszczególnymi wersjami Gimpa, czym się różni stabilna od niestabilnej, Gimp od GimpShopa.
Czy byłby mi ktoś w stanie wyjaśnić lub rzucić pomocną linką?
Zapisane

Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
weronika1
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.2
Wiadomości: 30
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.03.2007, 20:13:06 »


Funkcjonalność GIMPshopa jest identyczna jak GIMPa. Program w stosunku do pierwowzoru posiada jednak wady - brak polskojęzycznego interfejsu oraz większą ilość błędów (jest to najprawdopodobniej wynik zastosowanych modyfikacji

Gimp jest oceniany na 5 gwiazdek a gimpShop na 4,5 =)
Zapisane

Mrugnięcie
Izu
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


Powrót


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.03.2007, 20:15:39 »

Różnice między GImp a Gimpshopem nie wytłumacze bo nie weim co to jest ten GimpShop (albo wiem tylko że pod inną nazwą)
Co do różnicy wersji 2.2 i 2.3
2.3 ma więcej opcji i filtrów, trochę inny interfejks niż w 2.2, no i się czasami zawiesza i filtry script fu (nie wiem jak u inncyh) krzywo chodzi.
Zaś gimp 2.2 nie ma niektórych opcji co 2.3 ale jest stabilna wszystko działa, i można używać GAPa w przeciwieństwie do 2.3.
To chyba tyle jak coś mi się przypomne to dopiszę.
Zapisane

aga_piet
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 01.03.2007, 20:34:34 »

Dzięki, o to mniej więcej mi chodziło. Próbowałam z wersją 2.3.14 ale wymiękłam w związku z problemem wielokrotnie tu opisywanym (brak libgimp 2.0.0dll). Pobrałam więc starszą wersję i ok. Uśmiech
Zapisane

Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 01.03.2007, 20:50:28 »

aga_piet, jestem właśnie w trakcie pisania artykułu na temat wersji niestabilnej gdzie wyliczone będą różnice między innymi Uśmiech ale gdzie co i jak to dam znac dopiero za jakis czas Uśmiech
Zapisane
Myron
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.03.2007, 21:45:31 »

[...] czym się różni [...] Gimp od GimpShopa?

Cytat: dobreprogramy.pl link=http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1469&t=12
GIMPshop to bezpłatny program graficzny stworzony na bazie popularnego GIMPa. Od swojego pierwowzoru różni się interfejsem użytkownika, który został tak zmodyfikowany aby przypominać w obsłudze lidera w tej dziedzinie jakim jest Adobe Photoshop. Ma to pozwolić na łatwiejszą "przesiadkę" dotychczasowym użytkownikom Photoshopa na darmowy odpowiednik. Modyfikacje obejmują przede wszystkim strukturę i nazewnictwo wszystkich opcji i narzędzi w menu programu - są one (na ile to możliwe) zbliżone do tego co znaleźć można w Photoshopie. Analogiczne są również skróty klawiszowe. Zmianie uległ ponadto sposób uruchamiania się programu - w jednym oknie, zamiast w kilku niezależnych (co powoduje trudności w obsłudze wielu użytkownikom).
Zapisane

aga_piet
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 01.03.2007, 22:54:26 »

Hm... jednym sprawia trudność zblizenie do PS, innym przeciwnie Uśmiech
Ja dopiero raczkuję w gimpie, trudno mi się przestawić na ten interfejs. Zobaczymy jak pójdzie Uśmiech
Zapisane

Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01.03.2007, 22:59:53 »

Dzięki, o to mniej więcej mi chodziło. Próbowałam z wersją 2.3.14 ale wymiękłam w związku z problemem wielokrotnie tu opisywanym (brak libgimp 2.0.0dll).

problem poruszany nawet dziś.
Zapisane

grissley
Gość
« Odpowiedz #8 : 07.07.2009, 02:26:10 »

Próbowałam z wersją 2.3.14 ale wymiękłam w związku z problemem wielokrotnie tu opisywanym (brak libgimp 2.0.0dll).
problem poruszany nawet dziś.

A ja jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi (może źle szukam?).
Pamiętam, że kiedyś (ze 2 lata temu) miałem podobny problem z wersją 2.0 i znalazłem na tym właśnie forum odpowiedź, jak sobie poradzić.
Teraz walczę z 2.2.8 (nowszej nie mogę zainstlować, bo nie mam u siebie praw admina - 2.2.8 to najświeższa wersja, która takich praw do instalacji nie wymaga) i nie mogę odpowiedniej instrukcji znaleźć.
Skopiowałem z biblioteki gtk wszystkie biblioteki do lib/..., bin i głównego - to chyba wystarczało w wersji 2.0.0.
Przed skopiowaniem burzył sie o brak bibliotek, po skopiowaniu nie pasuje mu coś z jakimś punktem procedury.
Jeżeli to taki częsty problem, to może wrzucić by to do faq? Niezdecydowany
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 07.07.2009, 08:20:17 »

Tylko kto teraz używa GIMP-a z gałęzi 2.2.x?
Większość pracuje na 2.4.x lub 2.6.x, więc na wiele by się to nie przydało.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Różnice między wersjami
Skocz do: