Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!  (Przeczytany 459275 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : 23.12.2008, 20:44:37 »

Może w oknie obrazu, w menu Plik => Otwórz jako warstwy   i wskazać obrazek? Mrugnięcie

Bless!
« Ostatnia zmiana: 02.01.2009, 00:16:18 wysłane przez ダニエル » Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Punisher20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Punisher20


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 10.06.2009, 10:55:04 »

Może mi ktoś naprawić to zdjęcie http://img31.imageshack.us/i/1666l.jpg/ ?? Jestem początkującym użytkownikiem GIMP-a i nawet praca z turotialami mi nie idzie.Nie potrafię zrobić tego zdjęcia tak jak chcę a bardzo je potrzebuję do stworzenia pamiątki multimedialnej.Chciałbym aby zdjęcie było naprawione,czyste,ostre i kolorowe.

Osobie,która mi pomoże z tym zdjęciem udostępnię za darmo program Turbo XP do przyspieszania XP(naprawdę działa)

Ziomioslaw: i tak mam Ubuntu. A to to nie jest gadu-gadu.

Nie rozumiem za bardzo co masz przez to na myśli z tym gadu-gadu,to jest forum,dział pomocna dłoń,a ja jestem początkującym i nie wiem jak zacząć więc proszę o pomoc każdego

Ziomioslaw: to proste, nie używaj podwójnych pytajników, w życiu nie wyskoczy Ci jakaś głupia emotka z nich. A skoro już prosisz o pomoc, to postaraj się trochę i zadbaj o swoją wypowiedź.
« Ostatnia zmiana: 12.07.2009, 23:01:25 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 22.08.2009, 13:05:26 »

Mam taki problemik z animacją jak ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,7900.0.html
Czyli nie znikają mi poprzednie klatki, ale się mnożą.

Ale nie wiem o co chodzi z tym replace i combine, tzw, nie wiem jak ustawić na replace, Z góry dziękuję.
Zapisane

wymiaatcz01
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 218
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 22.08.2009, 13:09:42 »

Mam taki problemik z animacją jak ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,7900.0.html
Czyli nie znikają mi poprzednie klatki, ale się mnożą.

Ale nie wiem o co chodzi z tym replace i combine, tzw, nie wiem jak ustawić na replace, Z góry dziękuję.

Zmień w opcjach zapisu gifa pozbycie się ramki kiedy jest nieokreślona : z kumulacja warstw na jedna klatka na warstwę.
Zapisane



Wróciłem Uśmiech
ryjek001
Gość
« Odpowiedz #46 : 23.08.2009, 20:05:10 »

Coś mi się poprzestawiało w ustawieniach i nie wiem jak to odkręcić.
Gdy chcę zrobić skalowanie (zwiększenie rozdzielczości) to nie mam już, tak jak poprzednio, że ciągnę za brzeg zdjęcia, które tym samym się rozciąga, tylko rozciąga mi się sama przerywana linia zaznaczenia, a druga taka sama linia nadal obejmuje poprzednią wielkość zdjęcia i po rozciągnięciu nie widać powiększonego zdjęcia w całości, tylko widać wycinek powiększenia w mniejszym zaznaczeniu - tym, które obejmowało pierwotną wielkość zdjęcia, przed skalowaniem, a rozciągnięty fragment pozostaje pusty.
To mi wygląda jakby od razu po otwarciu zdjęcia w GIMP-ie uruchamiała jakaś dodatkowa warstwa.
Sprawa jest tym dziwniejsza, że odinstalowałem stary program (2.4), zainstalowałem nowy (2.6) i było tak samo, później spowrotem zainstalowałem starą wersję, ale wada pozostała.
Proszę o jakieś wskazówki co z tym zrobić.
Zapisane
tamta
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

tamta


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 03.09.2009, 03:27:14 »

Cytuj
Jak już będę miał odpowiednią wersję Gimp'a to jak wgrać Polską wersje?
ściągnij z forum z działu download, na 100% będzie pl
Nie wiem, może ja jestem jakaś głupia, może robię coś źle, ale ściągnełam przed chwilą Gimpa z forum i jest po angielsku.
Trudno, dam jakoś radę.
Generalnie rzecz biorąc - bardzo fajny temacik. Od dziś zaczynam zabawę z gimpem i podane linki na pewno będą przydatne. Uśmiech
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 03.09.2009, 10:58:30 »

tamta, zajrzyj do FAQ punkt 9.

ryjek001, załóż temat z opisem problemu w Pomocnej dłoni, tylko przedstaw to bardziej zrozumiale, najlepiej ze zrzutami ekranu. Tutaj raczej nikt Ci nie odpisze.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Channelsis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Channelsis


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 26.09.2009, 20:15:09 »

Ja mam takie małe pytanie nie związane dokońca z Gimpem: Gdzie znajde  "słowniczek pojęć" bo raz go miałam, czytałam, ale teraz wg nie mogę go znaleźć Smutny
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 26.09.2009, 20:25:01 »

http://www.gimpuj.info/index.php?topic=29080.msg156738

Zapisane
Channelsis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Channelsis


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 02.10.2009, 17:29:50 »

Następne pytanie: Gdzie wsadzić "Textures"(po angielsku tak pisze)
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : 02.10.2009, 17:35:45 »

Textures - tekstury. Ich nie wrzuca się do żadnego folderu, po prostu jak jest Ci jakaś potrzebna to normalnie otwierasz ją w GIMP-ie jak zwykły obraz.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Channelsis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

Channelsis


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 03.10.2009, 12:55:24 »

Ma znowu problem z tekturą: zawsze jest tak mała(100x100) a jak chce powiększy(np.:350x150) to całasię rozmazuje... Co robić? Grr... Zły
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : 03.10.2009, 13:12:21 »

Ściągnąć teksturę w większej rozdzielczości. Znajdziesz takie np. w paczce Paula, albo mojej (link w podpisie - nie ma to jak autoreklama Język).
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 23.10.2009, 21:31:32 »

Nie wiedziałem gdzie o to zapytać, więc pytam tu, słyszałem o skrypcie który co chwilę nadpisuje (taki automatyczny zapis) żeby nie stracić pliku, gdzieś w opisie u kogoś w galerii, niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiego skryptu, mógłby ktoś podać linka, z góry dzięki Mrugnięcie.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: Nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!
Skocz do: