Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Lineart ze zdjęcia  (Przeczytany 2545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kaljah
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

kaljah


Zobacz profil
« : 21.08.2019, 09:37:17 »

Hej, chciałabym zrobić lineart bez obrysowywania kreska po kresce. Dochodzę do tego momentu jak na zdjęciu używając różdżki, a potem nie wiem, jak usunąć szarości. Może gumką, ale nie mogę znaleźć gumki wymazującej przezroczyście. Płacz


* mis.jpg (95 KB, 800x1440 - wyświetlony 149 razy.)

* mis2.jpg (473.07 KB, 768x837 - wyświetlony 196 razy.)
« Ostatnia zmiana: 27.08.2019, 05:46:52 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.08.2019, 09:40:57 »

Większość tych plam usuniesz umiejętnie używając opcji: Kolory -> Krzywe lub Poziomy
Aby gumka gumowała do przezroczystości, trzeba do warstwy dodać kanał alfa: Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa. Jeśli nazwa warstwy w oknie warstw jest pogrubiona, to oznacza, że nie zawiera kanału alfa i wtedy gumka odsłania kolor tła, czyli taki, jaki masz ustawiony w przyborniku jako drugoplanowy.

Aczkolwiek takie linearty to się robi w programie do grafiki wektorowej, np. darmowym Inkscape, zamiast się męczyć w GIMP-ie. Tam to sobie od razu takiego miśka narysujesz, bez konieczności skanowania analogowych rysunków
Zapisane
kaljah
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

kaljah


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.08.2019, 00:24:14 »

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź  Uśmiech
To jest taki najprostszy rysunek, przykładowy. Do obrobienia mam bardzo skomplikowane. Co prawda mam tablet, ale nie jestem aż tak biegła, żeby rysować tak, jak tradycyjnie.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.08.2019, 01:58:12 »

Właśnie o to chodzi, że w programie wektorowym nawet nie musisz mieć tabletu. I na pewno o wiele łatwiej obrysujesz w nim zeskanowane rysunki nie mając większych umiejętności rysunkowych, ponieważ tam można sobie narysowaną linię dowolnie kształtować i dostosowywać jej wygląd, bez gumowania i ponownego rysowania.
A odnośnie obróbki skanów, zapomniałam jeszcze, że we wtyczce G'MIC jest dedykowany filtr, który automatycznie całkiem nieźle sobie z tym radzi, a w razie czego można dostosować jego ustawienia z na bieżąco aktualizowanym podglądem
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Lineart ze zdjęcia
Skocz do: