Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Inkscape eksport do EPS  (Przeczytany 10534 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Silhouette
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.08.2018, 08:03:58 »

Cześć, piszę z takim tematem bo w grafice wektorowej jestem tak średnio zorientowany.
Zrobiłem logo w Inkscape z kolorami CMYK, chciałbym wydrukować je w dużym formacie A1
Drukarnia chce plik w EPS, tu więc pytanie czy zapisując moje logo w Inkscape w formacie EPS wszystko będzie w porządku?
Czy da się wyeksportować plik do EPS bez tła (przezroczyste tło jak w png) - bo gdy sprawdzam te moje logo w GIMPe to ma białe tło.

Dzięki z góry za podpowiedzi.
pozdr
« Ostatnia zmiana: 02.08.2018, 16:22:46 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.08.2018, 11:44:16 »

Dziwna drukarnia, ja zawsze wysyłałam tylko w PDF i nigdy żadna drukarnia nie miała problemu.
Co do EPS, jeśli nie ma tam gradientów, rozmyć, obiektów i konturów nie zamienionych na ścieżki, to powinno być OK.
Nie wiem czy w EPS widać, że tło jest przezroczyste, bo raczej nie używam tego formatu, ale jak nie było w pliku żadnego tła, to go nie wydrukują, bez względu na to jak jest wyświetlane. Poza tym akurat GIMP nie jest tutaj miarodajny i raczej nie ma sensu w nim tego sprawdzać. W drukarniach używają programów Adobe albo Corela
Tak na próbę zapisałam w Inku plik EPS z obiektem zamienionym na ścieżkę bez tła i wyświetla mi się w XnView i w AI bez tła. Natomiast kiedy zapisałam do EPS obiekt nie zamieniony na ścieżkę, to nie wyświetlał się wcale. Tak więc trzeba koniecznie wszystko zamienić na ścieżki (krzywe), także kontury, bo mogą zmienić grubość. Tekst także lepiej zamienić na krzywe. Gradienty wyświetlały się prawidłowo, rozmyć nie testowałam.
 Ew. możesz podesłać ten EPS na pw, to go sprawdzę.
Zapisane
Silhouette
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.08.2018, 15:20:33 »

Dzięki za odpowiedź, faktycznie mogę wysłać plik w pdf dopiero zauważyłem, że Inkscape ma taką funkcję zapisu Uśmiech Chociaż w EPS też byłoby ok. to proste dwukolorowe logo bez gradientów i rozmyć, wszystko zamienione na ścieżki. dzięki jeszcze raz, pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Inkscape eksport do EPS
Skocz do: