Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Łączenie warstw i umiejscowienie rzeczy na rysunku.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Łączenie warstw i umiejscowienie rzeczy na rysunku.  (Przeczytany 3937 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ememens
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika


Żaba


Zobacz profil
« : 03.03.2016, 16:21:10 »

Witam, chciałbym wiedzieć:

1. Jak połączyć warstwy.
2. Jak usunąć środek dowolnego kształtu by została ramka lub jak obramować gotowy kształt (np. gwiazdę z gradientem w środku)
3. Sytuacja- mam obiekt A, kopiuję go i wklejam jednak pojawia on się gdzieś obok. Jak zrobić tak by był w dokładnie tym samym miejscu co obiekt A?
« Ostatnia zmiana: 19.03.2016, 14:11:38 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.03.2016, 20:47:44 »

ad. 1 Wydaje mi się, że w Inkscape nie ma takiej opcji, ale też nigdy nie była mi potrzebna, chociaż używam tego programu już dość długo. Możesz po prostu przenieść wszystkie obiekty na jedną wsarstwę
ad. 2 Po prostu usuwasz wypełnienie np. klikając na przekreślony kwadracik w lewym, dolnym narożniku (pierwszy w palecie kolorów) i dodajesz kontur klikając na wybrany kolor palety z wciśniętym SHIFT-em. Wypełnienie i kontur oraz grubość konturu można także ustawić w okienku Wypełnienie i kontur, wywołasz je skrótem: SHIFT + CTRL + F.
ad. 3 Zamiast Wklej użyj opcji Wklej w miejscu pochodzenia albo zamiast kopiować i wklejać, po prostu zduplikuj Duplikowanie warstwy obiekt.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Łączenie warstw i umiejscowienie rzeczy na rysunku.
Skocz do: