Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Mój pierwszy szablon na stronkę
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mój pierwszy szablon na stronkę  (Przeczytany 23685 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« : 19.09.2014, 13:14:46 »

Witam wszystkich GIMPowiczów.
Jestem nowy w branży grafiki komputerowej, ale postanowiłem, że rozpocznę prace nad szablonem do strony WWW. Mam dla Was do oceny bardzo wstępną wersję prac (w załączniku).
Bardzo proszę o szczere opinie Uśmiech


* szaaaaaabbblooon.png (76.44 KB, 960x1000 - wyświetlony 693 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.09.2014, 14:23:10 »

Przede wszystkim napis w logo strasznie wystrzępiony i nieestetyczny (wygląda jak nagłówki sprzed 10 lat). Po drugie napis poniżej (projektowanie stron...) jest zbyt blisko tego w logo. Jak na mój gust, to również napisy w menu są z byt blisko siebie. Kolorystyka nawet mi się dość podoba, chociaż chyba nieco inny odcień pomarańczowego bym wybrała do tego menu. A może jakiś bardziej żółto-złoty? W każdym razie mi te kolorki kojarzą się raczej z wojskiem lub grami niż z projektowaniem stron. Podobnie jak deseń pod nagłówkiem. Tego typu serwisy mają raczej strony wyglądające bardzo nowocześnie i schludnie.
Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.09.2014, 12:52:19 »

Przede wszystkim napis w logo strasznie wystrzępiony i nieestetyczny (wygląda jak nagłówki sprzed 10 lat). Po drugie napis poniżej (projektowanie stron...) jest zbyt blisko tego w logo. Jak na mój gust, to również napisy w menu są z byt blisko siebie. Kolorystyka nawet mi się dość podoba, chociaż chyba nieco inny odcień pomarańczowego bym wybrała do tego menu. A może jakiś bardziej żółto-złoty? W każdym razie mi te kolorki kojarzą się raczej z wojskiem lub grami niż z projektowaniem stron. Podobnie jak deseń pod nagłówkiem. Tego typu serwisy mają raczej strony wyglądające bardzo nowocześnie i schludnie.
co masz na myśli mówiąc, że takie strony wyglądają bardzo nowocześnie i schludnie? Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.09.2014, 13:42:26 »

Najlepiej, jeśli po prostu sobie takie stronki poprzeglądasz. Na czym się wzorować, to myślę, że najlepiej podpowie użytkownik Skwarek.
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.09.2014, 18:15:06 »

Aktualnym trendem jest tzw. "Flat design". Windows 8 jest chyba najbardziej znanym przykładem tego stylu. Ogólnie chodzi o prostotę, minimalizm i elegancję Uśmiech Im mniej tym lepiej Mrugnięcie
Tu masz parę rzeczy na ten temat:
Po co stworzyliśmy Flat design?
Flat design-co to jest? (ogólnie)
duuużo (dobrych) przykładów użycia tego stylu na stronach
To tak ode mnie Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.09.2014, 16:10:19 »

a jakieś typowe tutoriale są do tego rodzaju stylu? :p
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.09.2014, 20:02:54 »

Na gimpa nie ma, ale jak będę miała odrobinę czasu to mogę coś napisać takiego luźnego na ten temat (ale gwarancji nie daję). Chwilowo to zostaje ci robienie wedle referencji, tak jak ja się uczyłam. Patrz na dany layout ewentualnie 2 i spróbuj je odwzorować dodając coś od siebie (ale koniecznie w tej konwencji). Od siedmiu boleści zagraniczne fora które obfitują w tego typu poradniki... ale na PS'a i Ilustratora, nie ma jednak większych problemów z przerobieniem ich na Gimpie (tylko jest czasem więcej roboty) Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.09.2014, 16:21:44 »

ok ale mam jeszcze pytanie w kwestii menu. Jak mam je zaprojektować jeśli ma się ono wysuwać po najechaniu myszką? Mam w gimpie zrobić je tak, jakby było w pozycji wysuniętej? Bo wysuwanie to raczej będzie kwestia js/css?

P.S
Coś takiego z Flat Design zrobiłem, nie wiem czy idę w dobrym kierunku Chichot Pomiędzy tymi białymi kreskami planuję zrobić stałe menu z ikonkami, chyba, że znajdę więcej info o takim rozwijanym to przeprojektuję. Na chwilę obecną proszę o oceny.


* szablonflat.png (40.45 KB, 960x1000 - wyświetlony 569 razy.)
« Ostatnia zmiana: 24.09.2014, 17:07:11 wysłane przez kiubus95 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.09.2014, 17:57:52 »

Ale dlaczego znów ten obrazek w logo (te dłonie) jest wystrzępiony? W jaki sposób go robiłeś, że ma takie krawędzie? I o ile się nie mylę, to takie cienie jak pod napisem w logo raczej nie są w stylu flat. Tam raczej nie używa się rozmycia ani gradientów.
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24.09.2014, 18:26:49 »

be@ masz racje, nie używa się cieni i gradientów jako takich (delikatne, niemalże nie widoczne czasem występują) ale dla uzyskania jako takiego efektu 3D można dać coś takiego. na moim avku też jest, ale słabo widoczny, to się Long shadow nazywa Mrugnięcie
A co do tematu, to użyj tego:grid bo coś ci tak krzywo ten heder leży Mrugnięcie Ogólnie Grid ułatwia umieszczenie wszelkich elementów, dobór odległości jest ważny.
A i ten fiolet coś mi nie leży, ale pierw go skończ, a potem się zobaczy. Do logo to polecam używać ścieżek, długo się robi ale efekt jest bardzo dobry Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24.09.2014, 21:45:12 »

te dłonie to ściągnąłem ikonkę w PSD z neta (darmowe) i takie wyszło.
A co do 960.gs to macie coś więcej informacji o tym? Chętnie bym poczytał Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24.09.2014, 21:51:28 »

W takim razie nie używaj takich wystrzępionych ikon ani słabej jakości obrazków, bo nie wygląda to estetycznie.
Zapisane
kiubus95
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika

kiubus95


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 25.09.2014, 11:06:45 »

Zmieniłem, może takie coś? Skoro prostota w flat dominuje? Chichot


* szablonflat2.png (21.87 KB, 960x1000 - wyświetlony 542 razy.)
Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 25.09.2014, 14:55:12 »

Wywal tą nazwę strony w postaci linku (usuń to .pdg.pl) bo trochę to lipnie wygląda Mrugnięcie Ewentualnie zrób to tak:
{Kubuss }
{Code   }
{Design }
Tylko to } ma być duże tak jak w oryginale u ciebie Mrugnięcie W logo możesz dać czcionkę Lato Normalną i dajesz na środek, a pod tym logo dajesz Lato Light mniejszą i dajesz to hasełko: Projektowanie(...). Ogólnie Logo czcionka większa, a hasełka pod mniejsza. Duża różnorodność rodzajów czcionek nie zalecana... ciężko się na to patrzy i czyta MrugnięcieLink do czcionki
Odnośnie Grida:
960 Grid System – jak przyspieszyć projektowanie i cięcie projektu
960 grid system układ 12 i 16 kolumnowy
« Ostatnia zmiana: 25.09.2014, 15:25:46 wysłane przez Madzialena » Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Mój pierwszy szablon na stronkę
Skocz do: