Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Ile jest warta praca grafika
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ile jest warta praca grafika  (Przeczytany 9830 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« : 20.09.2013, 19:55:12 »

Jak w temacie ... ile jest warta praca grafika, i jak niektórzy szanują ich pracę:

http://natemat.pl/75537,radny-z-krakowa-zleca-grafikowi-prace-logo-masz-zrobic-w-10-minut-zaplace-25-zlotych

i jeszcze dla studenta to kupa kasy   Chichot
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.09.2013, 20:32:03 »

Cytuj
Mimo to, udało się zrobić logo. Facet zrobił to w 10 minut. Wziął czarne koło, dodał napis i dwa cliparty.

I jest Pan z tego logo zadowolony?

Oczywiście.

Heh:)
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.09.2013, 20:41:56 »

ale w tym wszystkim ma niestety jedna rację, ta kontrowersją, w sposób nie zamierzony dotarł z darmową reklamą do ponad 1 miliona osób, jeśli wierzyć ilości odsłon.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 20.09.2013, 22:28:43 »

To jeszcze nic. Pewno wydawnictwo szukało łosi, którzy zrobiliby okładki za...5$ >_< Szkoda, bo pomysły na nie mieli naprawdę fajne.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.09.2013, 08:06:36 »

ale w tym wszystkim ma niestety jedna rację, ta kontrowersją, w sposób nie zamierzony dotarł z darmową reklamą do ponad 1 miliona osób, jeśli wierzyć ilości odsłon.

To chyba i tak było nie zamierzone, bo potrzebował tylko jedno wykonawcy. Na 10 minut:P
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.10.2013, 16:57:46 »

Chłop się nie rozeznał i sądził, że tylko po skończeniu ASP kogoś praca jest warta więcej niż 20 zł (czasem nawet za prąd się nie zwróci). Potraktował trochę grafików jak zbieraczy puszek na złom. I tak on gorzej wyszedł na tym, bo jego kariera polityczna jest już skończona. Najbardziej mnie śmieszy to, jak się jara, że jego ogłoszenie ma 1mln odsłon i myśli, że to przynosi mu pozytywną popularność Duży uśmiech BTW. widzieliście?https://fbcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1374886_603770509673484_1355037606_n.png Duży uśmiech
Zapisane



Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05.10.2013, 16:28:04 »

Kurcze wszedłem na chwilę na jego facebooka i stwierdzam iż ma on co najmniej dziwne poczucie świata, humoru, cennik i że w ogóle jest dziwny, żeby nie powiedzieć że jest <...>
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 06.10.2013, 04:19:59 »

Ogółem, nie którzy pracodawcy ładnie płacą i nie powiem. Gdybym to robił na większą skale i ogółem uznał TO za sposób na życie to też pewnie bym nie narzekał, każda firma potrzebuje grafika lub bynajmniej coś w jego wykonaniu ( logo, wizytówka, papier, baner itp ). Ale nawiązując do tematu przedstawię wiadomość którą nie dawno dostałem od jednego użytkownika:

Dokładniej chodzi o avki oraz herb które zrobiłem dla chłopaka :http://www.gimpuj.info/index.php/topic,61547.0/topicseen.html

Kilka dni pózniej otrzymałem taką wiadomość:


Cytuj
a mógłbyś zrobić coś jak to;
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=93460

tylko, że z obrazkiem http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/e/ef/ESL_Pro_Series_en_onwhite.png

i kolorami pasującymi pod niego? Za tydzień mogę ci wysłać sms. I napis na tym tle z flagą;

bombsite
 

Więc zwyczajnie zapytałem:

Cytuj
Jakiego sms-a? Może zrobię. Co wymagasz?

I tu odpowiedz:
Cytuj
No nie wiem, pasujący do klimatu, za 3 zł

I od razu na tok myślenia przyszło: Na co mi 3 zł sms w ogóle to da się wysłać? Ale po co? Czy praca grafika jest tak nisko ceniona? Rozumiem że trzeba zrobić w sumie "gówno" ale ta cena bardziej odstraszy bezinteresownego niż go za chęci bo po co komuś "3ZŁ" SMS. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 06.10.2013, 14:54:50 wysłane przez dree » Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 06.10.2013, 11:36:14 »

Co mądrzejsi powiedzą ci ""takie prawo rynku, wolny rynek" ale ja pytam a gdzie granica przyzwoitości ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06.10.2013, 11:59:27 »

W sumie najwięcej płaci się za pomysł, a ten gostek sam sobie wymyślił, jak to logo ma wyglądać...
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 06.10.2013, 12:12:38 »

Idąc tym tropem to można by było wejść na forum, zapytać się kogoś albo podkraść pomysł na logo, iść do grafika i gotowe logo za 25zł
Pomysł jest ważny i powinien być ceniony, ale bez przesady, że wykonanie jest warte 25zł
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 06.10.2013, 12:15:43 »

Zależy jakie wykonanie. W sumie nie widziałam tego logo. Ma ktoś link?
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 06.10.2013, 12:27:33 »

Według mnie w całej tej sprawie, nie chodzi nawet o te 25 zł, bo ja w pewnych sytuacjach mogę nawet taką stawkę zaproponować, przyjąć, itp ... ale chodzi o całe nastawienie wokół tego 25 zł.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 06.10.2013, 12:39:50 »

Be@: http://m.natemat.pl/291b7b6877a1bffce482cd144c2de33a,641,0,0,0.jpg To się pojawiło w jakimś artykule o całej sprawie i chyba to przyjął Duży uśmiech
Ogólnie śmieszna sytuacja, nie pierwsza i nie ostatnia. Graficy są często traktowani w taki sposób, ale nie ma się co spinać skoro można się pośmiać :p
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06.10.2013, 12:42:31 »

Nie no, to chyba był tylko żart ale serio chciałabym zobaczyć to prawdziwe logo Uśmiech
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 06.10.2013, 13:19:38 »

Ale czytałem na jego fb, że wybrał pracę z 2 wklejonymi clip artami i wyglądającą jak z painta, bo "o to mu właśnie chodziło" i coś jeszcze o prostocie :p. Pewności nie mam, ale ten obrazek się właśnie pojawiał, i że pan zleceniodawca kazał tylko usunąć napisy.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 06.10.2013, 13:35:34 »

Logo za darmo

Tyle sobie nerw przez Was napsułem gdy szukałem tego logo na jego fb i przy okazji czytałem Jego wypowiedzi! Język
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 06.10.2013, 13:37:55 »

@uKreskowane - dzięki! Chichot
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 06.10.2013, 13:39:36 »

Tyle czasu w kłamstwie ;c
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 06.10.2013, 13:41:48 »

Aż mi się ten klasyk przypomniał: http://www.wykop.pl/ramka/261623/niesamowity-konkurs-na-herb-za-50zl/
Duży uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 06.10.2013, 13:51:12 »

Tak, to już klasyka! Ale wystarczy wejść na gumtree i znajdzie się sporo takich ogłoszeń. I to nie na logo czy jakąś prostą ulotkę, ale np. zlecenie na zrobienie strony za 100zł albo flachę.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 06.10.2013, 13:55:28 »

1
2

Te dwa najlepsze Duży uśmiech
Ciekaw jestem czy loga faktycznie zapisane w krzywych *.cdr Chichot
Zapisane



dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 06.10.2013, 15:19:32 »

Prace powalają! Facet jest po prostu śmieszny, bynajmniej patrząc na to że jest to konkurs w którym nagrodą jest taka kwota. A samo wynagrodzenie przy tym nie jest pewne. Chichot

Choć jeden użytkownik też mądrze napisał:

Cytuj
Trochę więcej samokrytycyzmu ludzie.... Jak ktoś jest dobry może ogarnąć to w 1 - 2 godz. co daje 50 - 25 zł na godz. Kurw... to mało? Wszyscy jesteście tak cholernie wybitni ze gardzicie 50zł. Szkoda mi was. ps. nawet jeśli jest to prowokacja co wasze wypowiedzi mówią o was samych - bez komentarza.

Bo to prawda, choć może nie w tej sytuacji. No ale jak to ówcześnie nazwano - Akcja prowokacja. Uśmiech

Mi także często zdarza się zrobić coś po taniości, tylko jeśli kwota jest pewna. Według mnie czasem dobrze zarobić nawet i takie 50zł. A logo można nawet wykonać w godzinne lub 30min. Więc zarobić przez taki czas 50zł, nie jest źle. Wiadomo także że taki zleceniodawca, dający tańsze oferty ma mniejsze wymagania. Nie mówię tu oczywiście o Panach takiego pokroju jak ten z konkursu. Mam także trochę inny punkt myślenia na ten temat ponieważ nie utrzymuje się z tych pieniędzy, może "narazie". Uczę się a dorobić sobie grosza zawsze warto, choć czasem jest mowa o naprawdę dużych pieniądzach. Każda cenna ma także swoją jakość, dasz więcej grafik ma większy zapał do pracy. Mniej to otrzymasz taki efekt za który płacisz.
Zapisane

Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 06.10.2013, 15:26:07 »

Mały offtop.
Dree, już trzeci raz zauważyłem, że używasz słowa "bynajmniej" niewłaściwie. Wiem, że brzmi podobnie jak "przynajmniej", ale to nie jest to samo. Warto się zapoznać z różnicą, albo po prostu w ogóle nie używać tych dwóch słów Mrugnięcie.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 06.10.2013, 16:34:42 »

Rzeczywiście. Nigdy się nie zastanawiałem nad głębszym znaczeniem tych dwóch słów. Może dlatego, że nikt wcześniej nie wyjaśnił mi, że istnieje różnica między nimi.

Informacja z pwn:
Cytuj
Wiele osób razi używanie słowa bynajmniej w sposób niekonwencjonalny, w znaczeniu 'przynajmniej'. Jest to jednak innowacja dość rozpowszechniona, często spotykana w Polsce centralnej i na Pomorzu. Skoro przedostaje się do języka osób wykształconych, niewykluczone, że kiedyś zostanie zaaprobowana.


Jestem z Polski centralnej. laugh
I możliwe, że kiedyś używanie tego słowa w takim sposób w, jaki używam bedzię poprawne! W Końcu będę mógł pisać jak chcę..  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 06.10.2013, 16:45:33 wysłane przez dree » Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 06.10.2013, 17:32:52 »

Choć jeden użytkownik też mądrze napisał:

Cytuj
Trochę więcej samokrytycyzmu ludzie.... Jak ktoś jest dobry może ogarnąć to w 1 - 2 godz. co daje 50 - 25 zł na godz. Kurw... to mało? Wszyscy jesteście tak cholernie wybitni ze gardzicie 50zł. Szkoda mi was. ps. nawet jeśli jest to prowokacja co wasze wypowiedzi mówią o was samych - bez komentarza.
Ja znowu powiem, że gość nie rozumie problemu według mnie, bo nie chodzi o 50 zł, ale o formę oferty.
bo tak nawiasem mówiąc, gdyby znajomy mnie poprosił o herb za 50 zł zrobiłbym, ale obcy człowiek w taki sposób ? Chyba że zrobię i żadnych poprawek.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 06.10.2013, 17:55:04 »

Tak, formę jaką on przedstawił jest żałosna i śmieszna. Ale widzisz, jeden to oleje i wyśmieje a drugi siądzie - 30min. I 50zł zarobione. Tylko przy takich wymaganiach oraz wynagrodzeniem, podkreślając, że to konkurs to nie wiem czego on oczekiwał.

Jestem naprawdę ciekaw finalnego wyboru.  Chichot
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 06.10.2013, 18:25:46 »

W zasadzie wszystko się teraz sprowadza do tego czy musisz wyżyć z pracy grafika, czy jesteś zapalonym hobbystą. Ten pierwszy raczej się nie porwie na taką ofertę, a drugi nie dość, że zrobi to jeszcze wpadnie mu pare złotych. Oczywiście to nie jest dobre, ale tak wygląda to nie tylko w tej dziedzinie.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 06.10.2013, 18:35:05 »

jak najbardziej, chociaż i tak uważam, że wszystko zależy od pracy, bo jeżeli była by to godzina góra  dwie to można robić, ale nie w takim dziadowskim konkursie gdzie zrobisz, a nie wiadomo czy ci zapłacą ... to jest dobre dla hobbystów (jak pisałeś) można poćwiczyć, nie ma tutaj mowy o żadnym korporacyjnym wykorzystaniu. Takie herby za taką kasę to sobie można robić, dla prywatnego forum, coś podobnego ... góra dla miastowego sklepiku z bananami.

Robiłem kiedyś top na stronę, za darmo robiłem z około 2 godzin, wysłałem, a potem parę emailów bo kolor nie taki, bo ta postać za mała i tak jeszcze pare razy. Za każdym razem odpalaj program, poprawiaj co burzy cały układ i na nowo, potem zapis i wysyłka (ładowanie) ... wiem wyliczam drobiazgowo i się może czepiam, ale jak policzycie to przy takim czymś bardziej upierdliwym niż pracochłonnym tracisz 5 godzin. Wiem co mówię.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 06.10.2013, 20:10:28 »

@Dree:
Finalny wybór podesłałem we wcześniejszym poście Mrugnięcie
IMO nie można przeliczać prac takich jak grafik, muzyk czy programista na czas spędzony przy projekcie, bo początkujący będzie siedział 2 godziny nad projektem i nie zrobi czegoś co nawet warto zapisać, a profesjonalista zrobi coś co się podoba w niecałą godzinę
Zapisane



Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 06.10.2013, 20:14:46 »

Gdyby grafikowi się płaciło za godzinę, a nie za projekt, to by o wiele więcej zarabiał, bo tak na prawdę ta praca pochłania ci każdy dzień, nawet jeśli nic nie ruszysz w programie graficznym to ciągle się zastanawiasz co i jak mógłbyś zrobić, to tak jakbyś ciągle pracował Język.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 06.10.2013, 20:23:33 »

Gdyby grafikowi się płaciło za godzinę, a nie za projekt, to by o wiele więcej zarabiał, bo tak na prawdę ta praca pochłania ci każdy dzień, nawet jeśli nic nie ruszysz w programie graficznym to ciągle się zastanawiasz co i jak mógłbyś zrobić, to tak jakbyś ciągle pracował Język.
to prawda, ale ja juz ująłem sytuację, że niby wszystko masz na gotowo zaplanowane tak jak w tym przykładzie, tylko poskładać składnie te części. No i biorę pod uwagę, że czasem coś robimy na godziny, jakieś proste wyrobnictwo, tak jak kiedyś np robiłem banerki na stronę, wszystkie takie same tylko napis się zmieniał. No ale tak czy inaczej czasami jednak pewne prace lepiej rozliczać na godzinę.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Strony: 1 2 3 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Ile jest warta praca grafika
Skocz do: