Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Obiekty przestrzenne w Inkscape  (Przeczytany 6754 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AshkaG
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AshkaG


Zobacz profil
« : 20.02.2013, 16:52:32 »

Witam
Pracuje z programem od niedawna
Potrzebuję zrobić coś w tym stylu http://static3.depositphotos.com/1000886/116/i/450/dep_1169696-Colourful-red-flower.jpg lub takim http://www.gimpuj.info/gallery/38227_22_01_13_10_10_56_1.png
Wiem, że w gimpie można, ale nie chce mi się 2 programu instalowac.

Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego w Inkscape??
« Ostatnia zmiana: 09.03.2022, 10:19:54 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 20.02.2013, 17:57:13 »

Pierwsze to jest jakieś 3D, teoretycznie jest do zrobienia w Inkscape, ale to dużo roboty. Drugie także jest możliwe do zrobienia w Inskape, ale w GIMP-ie zrobisz to o wiele szybciej.
Jeżeli naprawdę nie potrzebujez tego w wektorach, to jednak zainstalowanie GIMP-a i zrobienie w nim tej grafiki będzie trwało szybciej niż utwożenie tego w Inku. Tak się składa, że ten obrazek jest z mojej galerii, i jest to screen do tutka, więc sprawę masz ułatwioną: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,54.0.html
Zapisane

AshkaG
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AshkaG


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.02.2013, 18:19:59 »

A miałam cichą nadzieję, że się da  Chichot
No nic w takim razie instaluje gimpa.

Dzięki Uśmiech
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 20.02.2013, 18:23:00 »

Ja nie napisałam, że w Inscape się nie da Uśmiech, da się na pewno, ale w GIMP-ie zrobisz to mniejszym nakładem pracy i czasu.
Zapisane

AshkaG
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AshkaG


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20.02.2013, 20:53:10 »

Ja nie napisałam, że w Inscape się nie da Uśmiech, da się na pewno, ale w GIMP-ie zrobisz to mniejszym nakładem pracy i czasu.

Oj podpuszczasz mnie Uśmiech

A jakie narzędzia do tego wykorzystać? Bo może jednak będę musiała się troche potrudzić w Inkscape  Uśmiech 2 angel
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 20.02.2013, 22:26:43 »

Strasznie dużo by tłumaczyć. To by na osobny tutorial już podchodziło. Jeżeli znasz już trochę Inksace, to intuicyjnie powinnaś dobierać narzędzia. Na pewno Ołówek, lub krzywe Beziera, Narzędzie gradientu. Przydać się też może zastosowanie filtrów cienia i poświat, rozmywania itp. A co jeszcze, to wyjdzie samo w trakcie pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie też podłożenie sobie szkicu pod obiekty i refka obok Uśmiech
Zapisane

AshkaG
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AshkaG


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21.02.2013, 14:05:41 »

Strasznie dużo by tłumaczyć. To by na osobny tutorial już podchodziło. Jeżeli znasz już trochę Inksace, to intuicyjnie powinnaś dobierać narzędzia. Na pewno Ołówek, lub krzywe Beziera, Narzędzie gradientu. Przydać się też może zastosowanie filtrów cienia i poświat, rozmywania itp. A co jeszcze, to wyjdzie samo w trakcie pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie też podłożenie sobie szkicu pod obiekty i refka obok Uśmiech

Te narzędzia znam.
Szukam takiego, dzięki któremu uzyskam efekt przestrzenny, jak w linkach w pierwszym poście.
A na razie nic takiego nie znalazłam. Wychodzi na to, że musiałabym każdy element osobno wykonać i razem złożyć. A to faktycznie dużo pracy.
Układ klonów też stosuje. Ale jak na razie wszystko mi płaskie wychodzi Smutny

Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 21.02.2013, 14:38:07 »

Inkscape jest programem do grafiki wektorowej. Ja osobiście jeszcze nie spotkałam się z programem do wektorów, gdzie są wykonywane tak skomplikowane operacje jak na przykład odwzorowywanie obiektów przestrzennych(jak np. w GIMP-ie). Takie filtry to raczej działka grafiki rastrowej(albo od razu 3D).
Tak jak napisałam wyżej. Wykonanie w Inkscape podobnych grafik jest możliwe, ale na pewno bardziej pracochłonne niż w GIMP-ie. Podałam Ci link do tutka jak wykonać w GIMP-ie efekt z drugiej grafiki. Jeżeli natomiast chodzi o ten pierwszy przykład, to tak jak już pisałam, jest to jakieś 3D. Oczywiście jest możliwe odwzorowania tego w 2D, ale wymagało by to już doświadczenia z programem i umiejętności odtwórczych Uśmiech.
« Ostatnia zmiana: 21.02.2013, 16:55:26 wysłane przez Hasia » Zapisane

AshkaG
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AshkaG


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 21.02.2013, 18:40:56 »

Rozumiem Uśmiech
Dzięki za wskazówki i wyjaśnienia Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Obiekty przestrzenne w Inkscape
Skocz do: