Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Przy niektórych zdjęciach Gimp się zacina
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Przy niektórych zdjęciach Gimp się zacina  (Przeczytany 1643 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Grafik_adept
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika

Grafik_adept


Zobacz profil
« : 25.08.2012, 12:40:39 »

Cześć!

Mam problem, ponieważ przy niektórych zdjęciach Gimp się zacina uniemożliwiając pracę Smutny.
 
Podam przykład:
Zdjęcie waży ok. 8 mb, po otwarciu w Gimpie 400 mb i wszystko jest ok.
Inne zdjęcie waży ok. 5mb, po otwiarciu ok. 55 mb i tnie. Kiedyś wyświetliło mi się okienko przy tym zdjęciu dotyczące RGB, coś z obszarem roboczym(built...?) i wypróbowałem te opcje jakie oferował i pamiętam, że jedna z nich działała(tzn. na niej nie muliło). Chyba właśnie z tym obszarem roboczym, a nie z zachowaniem profilu kolorów. Gdy teraz otwieram ten obrazek to okienko już nie wyskakuje Smutny. Poszukałem i znalazłem edycja>preferencje>zarządzanie kolorami>zachowanie okna otwierania pliku. Gdy wybieram tą opcje z preferencji to nie działa Smutny.

PS Reinstall nic nie pomógł, nadal nie wyświetla się to okienko.

======================
ROZWIĄZANIE

Jeżeli Ktoś potrzebuje zmienić ręcznie profil kolorów to: obraz>tryb>przekonwertuj na profil kolorów\przydziel profil kolorów.

PS Może Ktoś wie jaka jest różnica? I czy obrazki nie tracą przez to na jakości?

« Ostatnia zmiana: 25.08.2012, 15:52:31 wysłane przez Grafik_adept » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]Przy niektórych zdjęciach Gimp się zacina
Skocz do: