Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Nie działający efekt, wygeneruj ze ścieżki, ruch.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nie działający efekt, wygeneruj ze ścieżki, ruch.  (Przeczytany 2562 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.06.2012, 21:27:34 »

Postanowiłem przećwiczyć tutorial http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34867.0.html

No i dochodzę do momentu
Teraz wejdź w Efekty -> Wygeneruj ze ścieżki -> Wyciągnij... i poustawiaj opcje tak jak poniżej. Mowa o Kącie, bo Wielkość u każdego może być inna, ponieważ nie każdy ma litery tej samej wielkości. }

No tak, po pierwsze nie ma wyciągnij, więc to chyba "ruch" teraz się nazywa. I daje mi to taki efekt.

Sprawdziłem to z różną czcionką i różnymi wielkościami, zawsze jest tak samo. Spróbowałem też innej wersji Inkscape.. starszej, czy muszę cofnąć się aż do wersji 0.46? No i po pierwszym problemie, który tu poruszałem, nie zmieniam domyślnego układu i rozmiaru strony, nie wiem może tutaj trzeba właśnie dać jakiś inny? Chichot  

Przetestowałem właśnie wersję 0.46,jest to samo.
« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 20:08:17 wysłane przez bea » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04.07.2012, 17:48:52 »

Ten efekt nie działa dokładnie tak jak powinien, znaczy się nie jest jeszcze dopracowany i musisz niestety ręcznie poprawić jego działanie wchodząc do grupy obiektów (dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy) związanych z samym wyciągnięciem. A więc musisz najpierw dwukrotnie kliknąć na obiekcie, wtedy będziesz miał dostęp do obiektu, który wyciągałeś i do zgrupowanych obiektów wyciągnięcia. Musisz wejść do tej grupy klikając na niej dwukrotnie LPM i poukładać obiekty tam znajdujące się tak jak powinny być ułożone, a niektóre powinny być pod spodem a nie na wierzchu co w twoim przypadku powoduje, że efekt jest inny niż ten, którego oczekiwałeś.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Nie działający efekt, wygeneruj ze ścieżki, ruch.
Skocz do: