Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ]Promieniowe rozmieszczanie wielokrotnych klonów, u mnie nie działa.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Promieniowe rozmieszczanie wielokrotnych klonów, u mnie nie działa.  (Przeczytany 2760 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 15.06.2012, 19:49:38 »

Tytułem wstępu Inkscape bawię się gdzieś od tygodnia więc...
Czytam sobie tutki na stronie domowej Inkscape, konkretnie to:
http://inkscape.org/doc/tips/tutorial-tips.pl.html

No i chodzi o ten fragment konkretnie:
{ Wybierz symetrię P1 (proste przesunięcie), a następnie wyrównaj to przesunięcie przechodząc do karty „Przesunięcie”. Wartość „Przesunięcie Y” dla wierszy i „Przesunięcie X” dla kolumn ustaw na -100%. Teraz wszystkie klony zostaną ułożone w stos nad oryginałem. Aby dokończyć dzieła, należy jeszcze wykonać obrócenie. Przejdź do karty „Obrót” i ustaw jakiś kąt obrotu dla kolumny, a następnie utwórz deseń złożony z jednego wiersza i wielu kolumn. Oto deseń utworzony z poziomej linii z 30 kolumnami, z każdą kolumną obróconą o 6 stopni. }

Wszystko jest jak opisuje tutek, daje te -100% klikam utwórz faktycznie się linia klonuje jedna na drugiej, można to stwierdzić dopiero przesuwając te linie, a więc dokładnie jedna nad drugą. Gdy w zakładce dodam obrót dla kolumn te sześć stopni nie chce mi wyjść nic innego niż:
  
Co?


Właśnie odkryłem co robię nie tak. Nie można zmienić domyślnej orientacji strony, musi być pionowa, wtedy to działa. Oczywiście jeśli ktoś uzna że temat zaśmieca forum można go ciachnąć. Język
« Ostatnia zmiana: 15.06.2012, 20:19:18 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ]Promieniowe rozmieszczanie wielokrotnych klonów, u mnie nie działa.
Skocz do: