Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tutorial na leśny obrazek w stylu Wojtryba  (Przeczytany 6013 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wojtryb
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 11.04.2012, 19:05:28 »

Witam,
mam pewne pytanie. Czy uważacie, że tutorial na ten obrazek, byłby dobrym pomysłem. W razie czego, podczas tworzenia obrazkarobiłem od czasu do czasu screeny, więc możliwe będzie stworzenie tutka do tego konkretnego obrazka. W pracy użyłem może 4 dodatkowych pędzli. Trzech z Gimp Painter Studio i jeden do stworzenia faktury pochodzący od jednego z użytkowników z deviantartu. I tutaj pojawia się pytanie. Czy jest sens tworzenia takiego tutka na gimpuj.info? Jeśli nie, oczywiście nie ma sprawy. Poziom trudności uważam za średni. Nawet przy użyciu myszki powinno dac sie cos takiego osiągnąć. Starałem się nie wprowadzać trudnych do osiągnięcia elementów.

Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.04.2012, 19:46:57 »

<Obie ręce strzelają w górę> Drogi Panie! Pisz! Pisz tutorial! Ku chwale GIMP-a wilber2
(myślę, że reszta też się zgodzi, więc możesz zacząć sobie szykować szkice tego tutoriala Mrugnięcie)
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 11.04.2012, 19:51:06 »

Jak dla mnie efekt bardzo fajny. Ja jestem za.
Zapisane

davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.04.2012, 20:01:31 »

Jak najbardziej tak Uśmiech
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Wojtryb
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.04.2012, 21:02:42 »

To cieszę się że pomysł się podoba. Za pisanie zabiorę się zaraz jak będę miał czas (postaram się skończyć między piątkiem a niedzielą (nie wiem ile dokładnie czasu mi to zajmie)). Teraz tak, dwie sprawy techniczne.
1. Do tutka będzie trzeba dołączyć załączniki (4 pędzli). Nie chciałbym dawać linków do całego gimp paint studio i dużej paczki użytkownika K04sk z deviant artu. Myślicie, że najlepiej spakować to wszystko do jednego folderu i zamieścić (i do tego gdzie najlepiej taki folder zamieścić)
2. Czy jest jakis sposób aby moje tutorialowe obrazki, po dodaniu, nie zapchały ogólnej galerii? Trzeba coś ustawić, dodawać do prywatnej galerii, czy coś?
Jeśli wiecie jak to zrobić, napiszcie.
Z góry dziękuję.
Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.04.2012, 21:52:04 »

Wszystkie potrzebne pliki spakuj do archiwum i wrzuć jako załącznik. Możesz napisać, że użyłeś do tego dodatku i dać link do niego ze sprawdzonego źródła, jakaś oficjalna strona, czy coś. Jeśli chodzi o galerię, to zrób w swojej galerii folder specjalnie do tutoriala i tam wrzuć te obrazki. Po paru godzinach i tak zostaną wypchnięte z ostatnio dodanych.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.04.2012, 22:05:31 »

Jeśli mogę się wtrącić to proponuję nazwę "w stylu gry Limbo". Nie mam na myśli nic złego, po prostu jest bardziej prawdopodobne, że nowy użytkownik zna tą grę niż twoją galerię.
Zapisane
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11.04.2012, 22:14:02 »

Dla mnie ,,coś". Chociaż uważam że wykonanie tego z pomocą myszki może sprawić problemy.  Uśmiech
Czekam na tutka.
Zapisane

Ravau
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 11.04.2012, 23:25:40 »

Ja bym wnosił jeszcze za tym abyś dodatkowo dał linki do tych całych paczek. Może się komuś przydać na przyszłość
Zapisane
Skullek
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.04.2012, 20:54:56 »

Troche dużo tutaj gry "Limbo", playerzy wiedzą o co mi chodzi, podchodzi to nawet lekko pod kopiowanie.
Zapisane

Wojtryb
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13.04.2012, 21:31:32 »

Nie wydaje mi się, aby to podchodziło pod kopiowanie stylu gry, skoro w Limbo nigdy dotąd nie grałem. Tutorial będzie się nazywał "ilustracja w stylu gry Limbo". Kopiowanie byłoby wtedy, gdybym ustawił obok tego screena i rysował to kreska w kreskę. To jest mój styl. Niezależnie co narysujesz, zawsze można znaleźć coś podobnego. 
Zapisane
Kwart
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 230
Galeria Użytkownika


GIMP GrandMasterPwnKoxLord


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 14.04.2012, 11:50:30 »

Mi się zbytnio nie podoba, ale początkujący by się na pewno ucieszyli Mrugnięcie.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Tutorial na leśny obrazek w stylu Wojtryba
Skocz do: