Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wygładzanie cery (skóry). Sposób II  (Przeczytany 43032 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« : 18.02.2012, 02:11:43 »

WYGŁADZANIE CERY
Tutorial

Oryginał: Как сделать идеальную кожу
Opracowanie: Danyeru
Poziom trudności: Trudny

Jeśli chcemy nadać skórze na naszym zdjęciu gładki wygląd pozbawiony skaz, to możemy zrobić to przy pomocy GIMP-a. Zrobimy to dzięki zabiegom opisanym poniżej.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Otwieramy zdjęcie, na którym będziemy pracować.Jeżeli warstwa ze zdjęciem nie posiada kanału alfa (nazwa warstwy jest pogrubiona), to dodajemy ten kanał.
Menu -> Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa lub Klikamy prawym przyciskiem myszy (PPM) na warstwie w oknie warstw i w menu, które wyskoczy wybieramy Dodaj kanał alfa.


Lime Point 2. W tym kroku usuniemy większe niedoskonałości na skórze. Zaznaczyłem mniej więcej, co będę usuwał.Wybieramy narzędzie Łatka [H], wybieramy pędzel z grupy Circle Fuzzy dobierając rozmiar i skalę wg upodobań. Klikamy, trzymając wciśnięty klawisz [Ctrl], na fragment "zdrowej" skóry obok miejsca, gdzie chcemy usunąć niedoskonałości. Następnie "zamalowujemy" niedoskonałości.Otrzymałem coś takiego.Lime Point 3. Duplikujemy warstwę ze zdjęciem. Duplikowanie warstwy Na duplikacie stosujemy Selektywne rozmycie Gaussa (Menu -> Filtry -> Rozmycie -> Selektywne rozmycie Gaussa).
Ja użyłem następujących ustawień:
 Orange Point Promień: 10
 Orange Point Maksymalna delta: 35
Lime Point 4. Ponownie rozmywamy warstwę, tym razem stosując rozmycie Gaussa (Menu -> Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa).
 Orange Point Promień rozmycia w obu parametrach ustawiamy na 5 px
 Orange Point Typ rozmycia ustawiamy na RLELime Point 5. Do rozmytej warstwy dodajemy maskę warstwy (Menu -> Warstwa -> Maska -> Dodaj maskę warstwy lub PPM -> Dodaj maskę warstwy) w okienku, które wyskoczy wybieramy Czarny (Pełna przezroczystość).
Lime Point 6. Wybieramy narzędzie Pędzel Pędzel [P], wybieramy coś z miękką końcówką (najlepiej z grupy Circle Fuzzy), kolor  (biały (#FFFFFF), krycie pędzla ustawiamy na 10-20%.Przechodzimy na maskę warstwy (jeżeli jest aktywna, ma białą obwódkę) i zaczynamy malować po skórze (omijając brwi, oczy, czy usta).
Malowanie białym kolorem po masce warstwy spowoduje ukazywanie się tej warstwy, zatem będziemy uwidaczniać stopniowo rozmytą warstwę. Uwidacznianie rozmytej warstwy będzie dawało efekt wygładzenia skóry na warstwie poniżej, malujemy tak, żeby nie przedobrzyć (czyli żeby zachować fakturę skóry, nie uzyskać efektu tzw. plastiku), w razie gdybyśmy odkryli za dużo, można to łatwo naprawić, zmnieniając kolor pędzla na czarny (#000000) i malując w tym miejscu.Lime Point 7. Tworzymy nową warstwę z widoku (Menu -> Warstwa -> Nowa z widoku). Stosujemy na niej maskę wyostrzającą (Menu -> Filtry -> Uwydatnianie -> Maska wyostrzająca) z ustawieniami:
 Orange Point Promień: 1,00
 Orange Point Rozmiar: 0,80
 Orange Point Próg: 5
Nasz zdjęcie jest już prawie gotowe, jak chcesz to możesz tu zakończyć, ale polecam wykonać następny krok i wtedy sobie porównać i wybrać.
Duplikujemy ostatnio wyostrzaną warstwę, duplikatowi ustawiamy Tyb krycia: Pokrywanie.
Następnie na duplikacie stosujemy rozmycie Gaussa.
 Orange Point Promień rozmycia w obu parametrach ustawiamy na 10px
 Orange Point Typ rozmycia na RLE
I dostosowujemy stopień krycia warstwy, wg gustu, u mnie jest to 40%
Nasze zdjęcie jest gotowe.Szybkie porównanie przed i po.Lime Point KoniecJak wiadomo, nie ma dwóch identycznych zdjęć, zatem zachęcam do eksperymentowania z ustawieniami w poszczególnych krokach.

Życzę miłego GIMPowania. Uśmiech


« Ostatnia zmiana: 27.01.2013, 23:21:05 wysłane przez Danyeru » Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Wygładzanie cery (skóry). Sposób II
Skocz do: