Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rangi na forum / REPUTACJA  (Przeczytany 26332 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 01.05.2011, 12:46:19 »

Mam prosty pomysł co do użytkowników.. Na wielu stronkach są tzw. rangi dlatego czemu i tutaj nie dodać? Jak na razie zauważyłem tylko rangi typu "moderator"..



Moje propozycje:

50 postów - Amator
1000 - Grafik

(To tak w skrócie, nie wiem jakie można rangi wpisać ale jeśli sprawa wejdzie w życie to się tym zainteresuje i dopisze kilka.) Jeśli temat był (co jest bardzo prawdopodobne), to przepraszam. Głosujcie pod tematem..



REPUTACJA  -   Zauważyłem że pewien użytkownik (nie będę pisał już nicku), pisał że jest reputacja na forum ale co ona daje? No tak, administratorzy co nam daje na "reputacja"?

Ja polecam zrobić taki porządek:

reputacja na -

-2  (1 warn)
-4  (2 warn)
-6 (3 warn = ban na miesiąc)
-10 (4 warn = ban stały)

reputacja na +

+2  (jeśli mieliśmy ostrzeżenie, i mamy już 2 pkt. reputacji moderator ostrzeżenie kasuje)
+4  (
« Ostatnia zmiana: 01.05.2011, 13:04:37 wysłane przez NexaT » Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.05.2011, 13:00:02 »

Nie ilość postów stanowi o tym czy ktoś jest amatorem czy profesjonalnym grafikiem.
Zapisane

NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.05.2011, 13:02:16 »

Nie ilość postów stanowi o tym czy ktoś jest amatorem czy profesjonalnym grafikiem.

To ma być jakiś dodatek urozmaicający to forum.. Ja na tym forum zauważyłem że kto ma większą ilość postów to jest lepszym grafikiem.. Ale w dużym skrócie - tu nie chodzi o to że ilość postów stanowi o naszym doświadczeniu, to jest po prostu dodatek!
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Raven77
Gość
« Odpowiedz #3 : 01.05.2011, 13:13:39 »

Jak dla mnie macie po części racje.
Nie ilość postów stanowi o naszej wartości,przydatności dla tego forum.
ktoś poświecą sporo czasu na pomoc lub zamieszcza tutoriale które wymagają dużo pracy,
a ktoś inny pisze sobie "hej jak się macie" To post i to post ale przecież całkowicie odmienne od siebie.

Druga strona medalu to to że jednak jakoś osoby udzielające się na forum powinny być lepiej przedstawione dla wszystkich innych.Powinny być jakoś odróżniane od tych choćby co tu zaglądają aby zrobić im pracę typu avatar lub inne.
Uważam że taki system powinien  działać automatycznie. Nie przyznawane punkty reputacji bo to subiektywna opinia  przyznającego.

Jeśli chodzi o ilość postów to spotkałem się na innym forum z taką sytuacją gdzie posty z działów takich jak "przywitaj się" i im podobnych zostały wykluczone z naliczania ilości postów dla użytkownika.

Myślę ze można by tu zrobić taki sam system.
Posty byłyby naliczane tylko z ważnych działów lub tematów i wtedy w jakimś stopniu rangi odzwierciedlały by
zaangażowanie i doświadczenie użytkownika.

Pozdrawiam
Zapisane
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.05.2011, 13:27:15 »

Jak dla mnie macie po części racje.
Nie ilość postów stanowi o naszej wartości,przydatności dla tego forum.
ktoś poświecą sporo czasu na pomoc lub zamieszcza tutoriale które wymagają dużo pracy,
a ktoś inny pisze sobie "hej jak się macie" To post i to post ale przecież całkowicie odmienne od siebie.

Druga strona medalu to to że jednak jakoś osoby udzielające się na forum powinny być lepiej przedstawione dla wszystkich innych.Powinny być jakoś odróżniane od tych choćby co tu zaglądają aby zrobić im pracę typu avatar lub inne.
Uważam że taki system powinien  działać automatycznie. Nie przyznawane punkty reputacji bo to subiektywna opinia  przyznającego.

Jeśli chodzi o ilość postów to spotkałem się na innym forum z taką sytuacją gdzie posty z działów takich jak "przywitaj się" i im podobnych zostały wykluczone z naliczania ilości postów dla użytkownika.

Myślę ze można by tu zrobić taki sam system.
Posty byłyby naliczane tylko z ważnych działów lub tematów i wtedy w jakimś stopniu rangi odzwierciedlały by
zaangażowanie i doświadczenie użytkownika.

Pozdrawiam

Tak przepraszam, nie wiedziałem nawet że w HyderParku tutaj nalicza się posty, oczywiście powinni to wyłączyć.. Dodam że można zrobić coś takiego jak "Pomógł". Jeśli jakiś użytkownik nam pomógł, lub dobrze ocenił nam prace (tzn. pokazał istotne błędy itp.), można mu dać plusa, oczywiście bez przesady max 2 plusy w 1 temacie..



Administracja i moderatorzy mogli by też pousuwać 80% użytkowników którzy nie korzystają z forum.. Patrząc na niektórych - data rejestracji - ilość postów to śmiać się chce, niektórzy użytkownicy są nieaktywni OD KILKU MIESIĘCY a dalej są na forum.. To śmieszne, nie wiem czy wy zbieracie użytkowników czy też nie, ale lepiej zostawić tych aktywnych a nieaktywnych usunąć, jeśli ktoś znowu chce powrócić na forum to się zarejestruje jeszcze raz..
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.05.2011, 13:40:09 »

Druga strona medalu to to że jednak jakoś osoby udzielające się na forum powinny być lepiej przedstawione dla wszystkich innych.Powinny być jakoś odróżniane od tych choćby co tu zaglądają aby zrobić im pracę typu avatar lub inne.
Przecież jest już takie rozróżnienie: "Nowicjusz" i "Użytkownik". Moim zdaniem, jeśli już czegoś brakuje, to może specjalnego wyróżnienia dla osób piszących lub tłumaczących tutoriale. Chociaż nie jestem pewna, czy czegoś takiego nie ma. Nie wiem, np. za co jest ranga VIP - może właśnie za tutki? W każdym razie przydałoby się więcej tutoriali i jeśli taka ranga by w tym pomogła...
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.05.2011, 14:14:37 »

Jeśli chodzi o ilość postów to spotkałem się na innym forum z taką sytuacją gdzie posty z działów takich jak "przywitaj się" i im podobnych zostały wykluczone z naliczania ilości postów dla użytkownika.

Nawet w opisie Hyde Parku, masz napisane, że tamtejsze posty nie są liczone...
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01.05.2011, 15:46:41 »

NexaT, twój pomysł ogólnie jest dobry, ale twoje dokładniejsze propozycje są bez sensu. Bo może być na forum ktoś, kto jest bardzo dobrym grafikiem, ale posty pisze okazjonalnie, albo ktoś, kto się bardzo na forum udziela, ale grafikiem jest słabym.
A co do reputacji, to jest odejmowana np.: za przegrane pojedynki, więc chyba nie dasz komuś bana, dlatego, że jest słabym grafikiem. Wtedy takie forum nie miało by sensu.
Tak jak już pisałem, sam pomysł z rangami jest ok, ale trzeba wymyślić inny system.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.05.2011, 16:06:32 »

NexaT, twój pomysł ogólnie jest dobry, ale twoje dokładniejsze propozycje są bez sensu. Bo może być na forum ktoś, kto jest bardzo dobrym grafikiem, ale posty pisze okazjonalnie, albo ktoś, kto się bardzo na forum udziela, ale grafikiem jest słabym.
A co do reputacji, to jest odejmowana np.: za przegrane pojedynki, więc chyba nie dasz komuś bana, dlatego, że jest słabym grafikiem. Wtedy takie forum nie miało by sensu.
Tak jak już pisałem, sam pomysł z rangami jest ok, ale trzeba wymyślić inny system.

No tak, ale jaki inny system, przecież moderatory nie będą sprawdzać każdego posta i dawać rangi.. A może zamiast "Grafik, Amator itp.. dodać rangi tylko przykład  - Pomagający User (100 postów) - 20 postów (Samolub) i takie tam..
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.05.2011, 16:37:32 »

Cokolwiek byście nie wymyślili, i tak nie zostanie to zrealizowane. Mrugnięcie
Zapisane

NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01.05.2011, 17:02:36 »

Cokolwiek byście nie wymyślili, i tak nie zostanie to zrealizowane. Mrugnięcie

To po jakiego chu.. jest to forum? Żeby 1 styl nosić kilka lat?
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 01.05.2011, 17:26:40 »

Trochę za bardzo fantazjujesz. Jak byś był dłużej tutaj, to byś wiedział że właściciel strony ma wszystkie gdzieś i wszyscy by bardzo chcieli zmienić styl i wszystko na forum, tyle nie mają pozwolenia od niego, a jak zrobią to sami to może on ich zeżre żywcem. Uśmiech 2

Po za tym, co to za pomysł z:
Cytuj
-2  (1 warn)
-4  (2 warn)
-6 (3 warn = ban na miesiąc)
-10 (4 warn = ban stały)

To ja bym już niedługo miał dwa dożywotnie bany. laugh Z takim systemem raczej forum upadnie szybciej niż teraz upada.
Zapisane





Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 01.05.2011, 17:32:17 »

Ej, ja bym nie chciał zmienić stylu, Gimpuj z innym stylem to nie to samo, nie wiem, co do niego macie. Uśmiech

Tak na prawdę to jakim urozmaiceniem są rangi? Co Ci da to, że będziesz miał rangę "grafik", czy jakie tam jeszcze chcesz.
Lepiej już zrobić coś z tą reputacją, żeby miała jakiś sens. Były pomysły na sklepik, w którym można by wymieniać ją na nagrody, ale umarł. Według mnie fajnie by było, jakby reputację dało się wymienić na reklamę np. na stronie głównej.
Zapisane

NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 01.05.2011, 17:33:03 »

Trochę za bardzo fantazjujesz. Jak byś był dłużej tutaj, to byś wiedział że właściciel strony ma wszystkie gdzieś i wszyscy by bardzo chcieli zmienić styl i wszystko na forum, tyle nie mają pozwolenia od niego, a jak zrobią to sami to może on ich zeżre żywcem. Uśmiech 2

Po za tym, co to za pomysł z:
Cytuj
-2  (1 warn)
-4  (2 warn)
-6 (3 warn = ban na miesiąc)
-10 (4 warn = ban stały)

To ja bym już niedługo miał dwa dożywotnie bany. laugh Z takim systemem raczej forum upadnie szybciej niż teraz upada.

No ale tutaj chodzi o to że jak ktoś się wyzywa to warn, za zastraszanie itp.. chyba to byłby dobry pomysł. Uśmiech Jeśli ty masz tą reputacje za wyzywanie no to niestety twoj problem, ale jesli za przegrane pojedynki jak to ktos napisal to powinno zostac wyzerowane.. A ja mam taki dobry pomysł - niech administracja się zbierze i zrobi nowe forum bez tego prawdziwego wlasciciela..

Sooly - jak byś czytał cały temat to byś wiedział.
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
Strony: [1] 2 3 ... 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Rangi na forum / REPUTACJA
Skocz do: