Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Galeria sara1933  (Przeczytany 2134 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 24.10.2010, 17:58:08 »

http://www.gimpuj.info/gallery/39007_24_10_10_4_46_58.PNG
ok
to jest kontynuacja pewnego wątku
powiedzcie co tutaj poprawić, zmienić by to miało taki stylowy wygląd
 Mrugnięcie
ciągle mi brakuje tego "czegoś"

nie zwracajcie uwagi na treść, bo po prostu jeszcze nie wiem co będę pisać
Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24.10.2010, 18:26:27 »

Czyli to ma być plakat zapraszający na coś lub promujący coś(w tym wypadku szkołę), a nie, jak napisałaś wcześniej, poster? Teraz to nie wygląda jak plakat, tylko jak ulotka reklamowa albo jakiś folder. Plakat powinien mieć jeden główny motyw, przyciągający uwagę. Musi być bardziej graficzny, tekst ogranicz do minimum. Nie umieszczaj zbędnych informacji. Postaw na kontrasty i podstawowe kolory, które przyciągają wzrok. A najlepiej jeśli powiesz, na jaki cel jest ten plakat, bo teraz nie wiele więcej mogę ci powiedzieć.
Zapisane

OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.10.2010, 22:02:17 »

No to zacznę od początku.
Muszę wykonać poster do projektu. Każda szkoła przygotowuje jeden(szkoła wybiera z grup najlepszą prace). Dodam jeszcze, że ja w projekcie jestem w grupie informatycznej.

Na początku wiedziałam, że tematyka jest dowolna byle żeby było o szkole, nauce.
Dziś koleżanka znalazła info, że ma to być konkretnie poster - pokazujący działania prowadzone w szkole w ramach tego projektu.
A więc ja też byłam trochę zakręcona, ale teraz jestem pewna tematyki.

Tą pracę którą tutaj wałkuje, poprawiam i ulepszam nie wystawie do projektu. Żeby tutaj sprawa była jasna, chcę się tylko poduczyć w tej tematyce.

Czy przydałaby się jakaś grafika/zdjęcie budynku szkoły lub naszej grupy uczniów?

« Ostatnia zmiana: 24.10.2010, 23:04:27 wysłane przez sara1933 » Zapisane

vealen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 18
Galeria Użytkownika


Geeky Gecko


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.10.2010, 22:04:17 »

hasia już wszystko napisała,jednak od siebie mogę dodać:osobiście wstawiłbym tutaj jakiś znaczek/ikonkę coś przez co ludzie będą zerkać na to z ciekawością - przyciągnie ich wzrok.Na przykład:"Ty patrz tam jest narysowany (hmm) Pan prezydent  w małpim stroju,co tam jest napisane?Katolickie liceum(...),może odwiedzimy tą szkołę!"
« Ostatnia zmiana: 25.10.2010, 14:44:26 wysłane przez vealen » Zapisane

OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.10.2010, 22:21:59 »

Szkoła ma swoje logo (rybkę szczęścia przekształconą), ale myślę, że wykorzystam coś innego, jeszcze nie wiem co.
Praca w grupach, więc skonsultuje z moją grupą i będziemy myśleć dalej.
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.10.2010, 22:53:53 »

Co do pomysłów możesz sobie przeglądnąć to, są tam dosyć ciekawie zaprojektowane postery i ulotki Uśmiech.
Zapisane
OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.10.2010, 23:02:27 »

No bajerka Chichot
Przyda się na pewno
dzięki Uśmiech
Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 25.10.2010, 11:49:32 »

No to jednak poster.

Czy przydałaby się jakaś grafika/zdjęcie budynku szkoły lub naszej grupy uczniów?


Moim zdaniem, jeżeli chcesz aby twój projekt wyróżniał się, musisz pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym, niż wklejenie zwykłej fotki szkoły, inaczej poster będzie po prostu nudny. Po twojej galerii widzę, że masz talent plastyczny, wykorzystaj go! Wyeksponowanie loga to jak najbardziej trafny pomysł. Możesz także, wykorzystać jedynie samą rybkę, jako motyw główny twojego plakatu. Nie dość, że przyciągniesz wzrok patrzącego, to od razu skojarzysz plakat ze szkołą, no bo przecież rybka, to także symbol chrześcijaństwa. Przemyśl styl w jakim chcesz wykonać poster. Nowoczesny? Elegancki? A może stylizowany na rysunki dziecięce? Masz duże pole do popisu. Wstępne projekty wykonuj ołówkiem i kredkami na papierze, komputer odłóż na później, kiedy będziesz miała już gotową koncepcję pracy.
Nie wiem czy wiesz, że wzrok patrzącego podąża najczęściej po linii tworzącej coś na kształt znaku zapytania "?", czyli zaczynając od lewej, w górę, w prawo, w dół, wykorzystaj to w kompozycji swojego posteru. Ważne aby grafiki nawiązywały bezpośrednio do tekstu, który przy nich umieścisz. Tak aby ten, kto spojrzy na grafikę, mógł od razu domyśleć się co może być napisane obok. Nie rozpisuj się za nad to, umieść tylko niezbędne informacje. Tworząc poster musisz również wsiąść pod uwagę fakt, że trzeba będzie go później wydrukować. Odpowiedni rozmiar i rozdzielczość to podstawa, nie wspominając już o CMYK'u.
Mam nadzieję, że choć trochę ci pomogłam i nie zagmatwałam za bardzo. Oczywiście, wszystko co tu napisałam, to są tylko moje propozycje, a zrobisz tak, jak sama będziesz uważała za słuszne.
Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26.10.2010, 12:44:04 »

Właśnie o taką pomoc mi chodziło. Znajdę chwilę wolnego i biorę się do roboty. Właśnie odbiło mi się coś o uszy z podążaniem wzroku w tym kształcie ale nie byłam pewna.
 Muszę jeszcze podpytać się o logo-rybkę. Jak uda mi się już coś wykonać, to od razu pokażę. Uśmiech

No więc thx Uśmiech
do zobaczenia Język
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Galeria sara1933
Skocz do: