Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gracjan - layouty  (Przeczytany 2214 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gracjan1987
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

Gracjan1987


Zobacz profil
« : 28.08.2010, 17:17:08 »

będę tutaj dodawał prace, które tworzę za pomocą gimpa, htmla i cssów.
proszę o oceny i konstruktywną krytykę
oto pierwsze projekty
1. czysto ćwiczeniowy projekt, który pewnie nigdy nie zostanie wprowadzony w życie, ale szukałem pomysłów i padło na stronę grupy, z którą trenuję
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=70186
2. moje portfolio, które staram się stworzyć od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz mam na nie jakiś pomysł
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=70187
3. kolejna wersja portfolio, projekt na bazie poprzedniego pomysłu. tym razem z odrobiną pomarańczowego cieniowaniem i takimi tam bajerami Mrugnięcie
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=70210
z góry dziękuję za wszelkie uwagi
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 23:33:10 wysłane przez Gracjan1987 » Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29.08.2010, 01:44:06 »

Zacznę od tego, że sporo pracy przed Tobą. Powinieneś jak najszybciej przyswoić sobie zasady przyzwoitego webdesignu oraz przede wszystkim dużo ćwiczyć.
A projektowanie portfolio to marne ćwiczenie. Zawsze mnie zastanawiało, po co tak duża liczba dizajnerów poświęca czas na projektowanie swojego portfolio, skoro nie mają co w nim pokazać. Ja sam zabrałem się za swoją własną stronę domową dopiero po wykonaniu kilkunastu projektów stron tematycznych.

Teraz kilka słów o stronie technicznej (skupię się na tym nieszczęsnym portfolio - najświeższym). Czemu to jest takie małe? Ja z moim małym laptopowym monitorkiem jestem w stanie ogarnąć całość bez używania scrollbaru, a co dopiero mają powiedzieć ludzie z normalnymi monitorami. Skoro jest przestrzeń, to czemu jej nie wykorzystywać. Tym bardziej że tekst ma tak duży rozmiar - treść (czcionka treści) jest większa od dolnego menu, co jest raczej nie do przyjęcia ze względu na priorytety. Podstawy poprawnej typografii do ogarnięcia pozycją obowiązkową i to na pierwszym miejscu.

Logo - szare, brzydkie, z nieładnymi poświatą i obramowaniem. Pomarańczowy cień pod kontentem również bardzo brzydki. W takiej postaci były modne kilka lat temu. Obecnie są uważane za szczyt braku estetyki.

I ostatnia sprawa - organizacja. 'Ostatnie prace' na pierwszym miejscu, nawet przed głównym menu? Nie może być. To jak wyjawienie tożsamości mordercy w pierwszym rozdziale kryminału. Kto by chciał czytać taką książkę.

Na początek proponuję, poza przyswojeniem sobie podstaw webdesignu, projektowanie 'treningowych' szablonów na trudne, zupełnie niepodchodzące tematy. Możesz np. wziąć udział w organizowanych na forach konkursach (u nas BWL). Takie wyzwanie zawsze nauczy Cię więcej niż np. kolejny projekt własnego portfolio.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Gracjan1987
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

Gracjan1987


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.08.2010, 02:05:14 »

wielkie dzięki za podpowiedzi i uwagi. Zastosuję się do nich przy najbliższych pracach.
co do wielkości to powiem tak. Nie potrafię w pełni wykonać strony w gimpie (chodzi mi tutaj o cały layout łącznie z tekstem i menu), dlatego robię to od razu kodując html i css, tak mi jest wygodniej. cała strona ma wymiary zwykle około 800-900px, żeby pasowało do rozdzielczości 1024x768. robię print screen i wycinam to, co chcę pokazać. Może nie jest to najlepszy sposób, ale inaczej nie potrafię.
Dlaczego akurat portfolio. Właśnie dlatego, że nie miałem pomysłu jaką stronę zrobić.
To, że dużo pracy przede mną to wiem, ale chcę się uczyć. Właściwie to nie znam jeszcze nawet połowy możliwości jakie daje gimp, bo pracuję na nim około miesiąca.
Poczucie estetyki mam nadzieję wyrobi mi się przez tworzenie kolejnych projektów i oglądanie tego, co robią inni. Chciałbym to, co robię robić dobrze, tak żeby ludziom się podobało.
Jeszcze raz dzięki za rady na pewno się przydadzą Uśmiech
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 29.08.2010, 13:44:28 »

Nie rozumiem do końca tej metody z kodowaniem i wycinaniem z printscreenów, jest to dla mnie zaskakująco... dziwne i niefunkcjonalne. Skoro nie znasz możliwości GIMP-a, to zapraszam do wielu poradników i tutoriali dostępnych m. in. u nas.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Gracjan1987
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

Gracjan1987


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.08.2010, 17:25:39 »

widzisz ja jestem jednocześnie koderem, więc staram się, żeby strona była jak najmniejsza w sensie kb ściąganych z sieci. Niestety każda grafika powoduje, że strona bardzo długo się ładuje. poza tym niektóre projekty są (jak dla mnie) za mocno przybajerzone i ciężko się to koduje. Wiem, że wszystko da się zrobić.
tutoriale przeglądałem nawet kilkanaście mam ściągniętych na dysk. cały czas się uczę. mam nadzieję, że już niedługo coś się ciekawego w mojej głowie pojawi i moje umiejętności pozwolą na tworzenie stron zgodnych z najnowszymi trendami.
Zapisane
Crackeen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 88
Galeria Użytkownika


You cannot kill what you did not create.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 29.08.2010, 19:09:57 »

Dla tego doświadczony grafik potrafi wyciąć swój projekt tak aby strona ładowała się szybko, a programista miał łatwiej.
Nasz forumowy tutorial  << napewno Ci się przyda Uśmiech
Zapisane



Gracjan1987
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

Gracjan1987


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.08.2010, 20:29:17 »

dzięki bardzo za tutorial nie wiem dlaczego wcześniej go nie znalazłem Uśmiech
zdecydowanie się przyda Uśmiech coś czuję, że zarwę kolejną noc. jeszcze raz serdeczne dzięki Uśmiech
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 29.08.2010, 20:59:34 »

widzisz ja jestem jednocześnie koderem, więc staram się, żeby strona była jak najmniejsza w sensie kb ściąganych z sieci. Niestety każda grafika powoduje, że strona bardzo długo się ładuje.

Nie przesadzaj. Powoli wychodzimy z ery zacofania i nawet na wsi ludzie miewają szybki Internet. 512kb/1mega już naprawdę staje się standardem, a ilość użytkowników z wolnym łączem można przyrównać (procentowo) do ilości ciemnoty wciąż używającej starego IE. Ale IE to już inna bajka.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Gracjan1987
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

Gracjan1987


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 30.08.2010, 01:10:44 »

ok posłuchałem rad i w pocie i znojach powstało takie coś
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=70252
właściwie bez rewelacji, ale wydaje mi się, że jest lepiej niż było. chociaż przesadziłem chyba z tymi rozmyciami, no cóż zdarza się.
jakieś sugestie??
co do wolnego internetu to niestety ja jestem jego posiadaczem, ale jakoś sobie radzę z tym fantem, chociaż czasami jest ciężko. na temat IE to ja się nie wypowiadam, chociaż trzeba przyznać, że wersja 8 jest zdecydowanie lepsza od pozostałych.
edit: kolejna praca Uśmiech co prawda jakby pod temat konkursu, ale wcześniej już miałem znajomym stronę zrobić. wyszło takie o:
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=70287
edit2:
kolejne wypociny.idąc za radą INSEKTA postanowiłem przerobić wszystkie tematy z BWL, tym razem wyszło coś takiego nie jestem zadowolony, ale cóż tak czasem bywa
« Ostatnia zmiana: 02.09.2010, 00:46:46 wysłane przez Gracjan1987 » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Gracjan - layouty
Skocz do: