Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zajedwabiste digitale ^^  (Przeczytany 3947 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lukaskan2
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 06.08.2010, 09:07:36 »



Opis w galerii, bardzo proszę o komentarze. Moja pierwsza praca na wczoraj zakupionym tablecie
« Ostatnia zmiana: 07.08.2010, 14:28:16 wysłane przez Lukaskan2 » Zapisane

Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 06.08.2010, 09:16:32 »

No, jeśli to pierwsza praca to bardzo dobrze.
Napis niepotrzebny i brzydki, mogłeś trochę się postarać bardziej przy rzęsach (chociaż i tak wyglądają dobrze). Sama skóra jest świetnie odwzorowana, ale oko już mniej. Powinno się błyszczeć, gałka oczna jest wilgotna, tak więc światło się od niej bardzo dobrze odbija. U Ciebie tych połysków za bardzo nie ma. Najlepiej je zrobić twardym pędzlem, całkowicie białe (tudzież zmniejszyć nieco krycie jeśli tak będzie lepiej wyglądało). Kącik powinien być różowy lub czerwony i też jest wilgotny, więc trochę połysku ożywiłoby obraz jeszcze bardziej Mrugnięcie.
Podsumowując: jest bardzo dobrze, trzymaj tak dalej.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Lukaskan2
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.08.2010, 09:27:00 »

ooo, dzięki. Nie spodziewałem się tak pozytywnej oceny.
Oceni ktoś jeszcze?  <aniolek>
« Ostatnia zmiana: 06.08.2010, 10:02:20 wysłane przez Lukaskan2 » Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 07.08.2010, 14:14:47 »

Trochę więcej wiary w siebie Lukaskan2! Jak dla mnie, to rezultat jest zadowalający. Ćwicz, maluj, obserwuj, a na pewno będziesz robił postępy. Jeżeli to jest twoja pierwsza praca na tablecie, to powinieneś być z siebie bardzo zadowolony. Cloud dał ci już kilka cennych uwag, ja dodam tylko tyle, że rzęsy mogłeś zrobić bardziej gęste, te są trochę za rzadkie. Dałam ci piąteczkę na zachętę.
Miłego malowania!

Pozdrawiam.

P.S.
Mam jeszcze prośbę do ciebie. Zmień proszę, nazwę tematu, bo ta jest mało zachęcająca do zaglądania tu.

EDIT: Teraz znacznie lepiej! Ja też poprawiłam tytuł w moim poście Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 07.08.2010, 15:25:44 wysłane przez hasia » Zapisane

Lukaskan2
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.08.2010, 07:21:46 »

Dzięki za komentarze i rady.  Mrugnięcie

100% własnej pracy.





Wiem, że zachwytu nie ma. Dlatego bardzo proszę wszystkich nie tylko tych dobrych w digitalu o komentarze odnośnie tych lineartów. Zanim przejdę dalej chcę poprawic wszystkie błędy bo uważam, że dobry szkic to podstawa. A ponieważ dopiero zaczynam przygodę z tabletem to chcę by ten początek był jak najlepszy. Proszę o komentarza albo chociaż wybór lepszej wersji.
 

Oglądac w powiększeniu.

Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 10.08.2010, 09:57:11 wysłane przez Lukaskan2 » Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 10.08.2010, 12:26:27 »

Rozumiem, że to szkice w mangowym stylu, a nie realistycznym?
W pierwszym rysunku ramiona są za wąskie w stosunku do wielkości głowy. W drugim szyja jest zbyt masywna, a niżej za uchem powinno się znaleźć jeszcze trochę włosów, ale nie za dużo. Do tego kucyk tej dziewczyny przypomina mi ogon jakiegoś kotka Język. Rysując długie włosy unikaj takich pourywanych linii, typowych przy rysowaniu krótkich, strzyżonych  fryzurek.  Do rysuj jeszcze źrenice i jakieś błyski w oczach. Uspokój trochę kreskę, teraz jest mocno chaotyczna.
Ogólnie prace są przyzwoite, przypominają mi moje własne rysunki z czasów kiedy Polską rządziła Czarodziejka z księżyca Język  Cool.
Pozdrawiam i czekam na gotowe, dopracowane linearty.
Zapisane

Lukaskan2
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.08.2010, 16:30:45 »



Opis w galerii, ale na wszelki wypadek skopiuje tutaj.

Trochę eksperymentalnie, ale przyznam, jestem zadowolony z efektu.
Nie jestem dobry w kolorowaniu, ale za to zaczynam opanowywac, budowę czaszki człowieka i cienie.
Dlatego postanowiłem robic właśnie takie prace lub jakieś linearty, a potem zobaczymy.

Bardzo zależy mi na waszych komentarzach.
Nie jestem nabijaczem, więc liczę na to, że chociaż kilka osób skomentuje.

Z góry dzięki. Uśmiech 2 
Zapisane

faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 22.08.2010, 18:15:13 »

Wyszła Ci bardzo ładna buzia. Nad włosami jeszcze musisz popracować. W moim podpisie znajdziesz link furiae. To jest blog Lindy Bergkvist, mistrzyni dp. W swojej galerii ma świetnego tutoriala na rysowanie włosów i innych elementów twarzy. Pozdrawiam serdecznie i rysuj dalej.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 22.08.2010, 19:12:18 »

Hmmm, czubek nosa wyszedł dość płaski, nie nadałeś mu właściwie żadnej wypukłości.
Usta mi się nie podobają, zbędna obwódka wygląda jak bród lub kiepski makijaż, poza tym są trochę "płaszczyznowe", jeśli zmierzasz w kierunku komiksowym to mogą być, ale jak uderzasz w realizm to dodaj im trochę pulchności.
Oczy całkiem fajne, może trochę zalatują mangą, ale nie jakoś bardzo, są bardziej w takim dość typowym stylu fantastyki.
Włosy mają strasznie "speedowy" charakter, ale się nie czepiam bo z daleka czy na miniaturce wyglądają całkiem spoko (no jak każdy speedpainting...), wiadomo - jak je dopracujesz to będzie fajnie.
Szyja zbyt cienka, chyba tylko kobiety z tych plemion, w których każą im zakładać obręcze mają takie. Mrugnięcie

Podsumowując, skomentowałem wszystko pod kątem dążenia do realizmu, ale w tej chwili jest całkiem fajnie, jeśli chcesz pozostać przy takim stylu, to jedynie ta obwódka wokół ust wymaga jakiejś korekty, no i nad włosami można jeszcze posiedzieć.
Zapisane

Lukaskan2
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 191
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22.08.2010, 22:13:30 »

Wielkie dzięki za komenty.
Ten DP był bardziej jako trening budowy twarzy(puźniej jakoś samo poszło), układu poszczególnych jej elementów i tak dalej. Bo co mi da umiejętnosc kolorowania jeżeli nie będę potrafił wykonac porządnego szkicu.
Co do włosów jest to moja najsłabsza strona. Tutaj nie będę próbował się nawet wytłumaczyc. Uśmiech 2

Jeżeli chodzi o to jaki efekt chciał bym umiec uzyskac w PRZYSZŁOŚCI to raczej semi-realizm mnie interesuje.

Jeszcze raz dzięki za rady.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Zajedwabiste digitale ^^
Skocz do: