Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pliki zewnetrzne  (Przeczytany 8950 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
misio220
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

misio220


Zobacz profil
« : 11.07.2010, 16:50:31 »

Nie wiem co zrobić z takim czymś. Mam zewnetrzne pliki z obrazami, których używam w projekcie inkspace, który zapisuje jako svg. Widze ich kopie są zapisywane w tym folderze w którym mam plik projektu. Natomiast jak zmienie lokalizacje folderu z projektem na dysku to pisze, że obrazki są nieznalezione ze względu na to, że ich ścieżka we właściwościach jest podawana na sztywno. Jest to też uciążliwe, gdy wysyłam projekt do kolegi i musiałby on go mieć w tej samej lokalizacji co ja miałem. A jak dodamy jeszcze różnice systemowe to struktura folderów w ogóle może być inna. Czy jest jakaś możliwość lub opcja, żeby szukał tych obrazów dynamicznie w folderze w którym jest plik z projektem?

No lub czy istnieje takie rozwiązanie, że te obrazki zewnetrzne bedzie łaczyło z plikiem svg i nie beda one w ogole widoczne dla uzytkownika no i wtedy już problem ścieżki do obrazka jest wyeliminowany.
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 11.07.2010, 17:09:47 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,44221.0.html
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Pliki zewnetrzne
Skocz do: