Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Znikające zdjecia z inkscape  (Przeczytany 11657 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
79chenioo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

79chenioo


Zobacz profil
« : 30.06.2010, 18:57:40 »

Witam.

Mam problem - wrzuciłem sobie zdjęcia do inka - chciałem je sobie zwektoryzować.
Niestety - po zapisaniu projektu, zdjęcia zniknęły !!! Pojawił się napis LINKED IMAGE NOT FOUND (czerwony X - albo raczej biały na tle czerwonego prostokąta). W oficjalnym "pomocniku" inkscape dowiedziałem się że można odzyskać zdjęcia za pomocą funkcji "EDYTUJ ZEWNĘTRZNIE". Ale u mnie jest kolejny problem - komunikat - NIE MOŻNA URUCHOMIĆ PROGRAMU POMOCNICZEGO (invalid argument).
Jak to obejść ? pomocy....
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 30.06.2010, 19:10:46 »

Musisz osadzić zdjęcia w pliku, inaczej będą wyświetlane tylko na Twoim komputerze poprzez wewnętrzne linkowanie (które nie zadziała na innym komputerze, serwerze itp.). Niestety nie pamiętam, jak to zrobić, ale zaraz ktoś od Inka Ci podpowie. Mrugnięcie
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 30.06.2010, 21:46:29 »

Tak jak pisze Danyeru, musisz osadzić importowane obrazki, żeby je przenosić w pliku SVG. Ja używam wersji rozwojowej, ale w stabilnej osadzanie też powinno być w menu: Efekty>Obrazki>Osadź obrazki.
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
79chenioo
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

79chenioo


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.07.2010, 00:21:53 »

Dzięki !!!
To działa.

Dzięki za pomoc. :-)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Znikające zdjecia z inkscape
Skocz do: