Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Ktoś mógłby zrobic tutorial jak narysowac lwice ?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ktoś mógłby zrobic tutorial jak narysowac lwice ?  (Przeczytany 6003 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kicius183
Gość
« : 26.05.2010, 16:00:44 »

na przykład taką : http://republika.pl/blog_qh_3763457/6099240/tr/biala_lwica_1.jpg
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.05.2010, 16:19:29 »

Rysować Cię nikt nie nauczy, otwórz sobie ten rysunek w Gimp'ie i go na nowej warstwie narysuj własnoręcznie.
Zapisane

kicius183
Gość
« Odpowiedz #2 : 26.05.2010, 16:25:34 »

rysować umiem ale jakies wskazówki czy cos . ; dd
Zapisane
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.05.2010, 16:26:02 »

@SECONDHEARTBEAT Jak ja nie znoszę tych słów... Mam podobny problem, chcę zacząć rysować i męczę kilka dni ile wlezie Gimpa, pobrałem pędzle nowe, próbowałem z różnych stron atakować: portret, góry, pejzaże, klocki, misie... Nic nie wychodzi, czyżbym był takim beztalenciem? Jak Ty zacząłeś? Albo może Inni nasi malarze tu zaglądają: Jak zacząć?! Smutny
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26.05.2010, 16:33:32 »

Ja zacząłem od rysowania bohomazów, które dla mnie były czymś. Później zaczęło to nabierać ogólnej formy, a ja próbowałem nowych metod. Czterdzieści razy nie wyszło, potem wychodziło. Zamiast się pytać o gotowy tutorial na temat lwa, spróbuj najpierw narysować go na kartce. Jeden raz się nie uda, trudno, następnym razem poprawisz jakiś błąd i będzie lepiej. To, czego ja się uczę na zajęciach nie jest nauką "jak namalować to, to, to i to" tylko techniczną stroną podejścia JAK się do tego zabrać i na co uważać, od czego zacząć.
Jeżeli interesujesz się rysowaniem zwierząt kup sobie książkę, w której ów tematyka jest poruszona. Sam gdzieś mam nawet kilka książek z instrukcjami do psa czy kota.

Ps. Dareda: Rysować ucz się na kartce, nie w gimpie. Mi też kiedyś nic nie wychodziło, ale stanowcze "nie odłożę tego, dopóki nie skończę", pomogło.
Zapisane

kicius183
Gość
« Odpowiedz #5 : 26.05.2010, 16:38:16 »

Do Dareda : też miałam ten problem tera idzie mi lepiej ,
jak masz tablet to  podłącz  go do gimpa i rysuj.; d
jak nie to narysuj normalnie ołówkiem jak uznasz że jest OK to zeskanuj do kompa i po liniach jedź a tło wymarz ale jeżeli nie masz skanera to zrób tak samo tylko komórka czy aparatem zdjęcie i  też wrzuć na kompa .; D
potem ci się ręka wprawi poczytasz w necie tutoriale i bd coraz lepiej aż będziesz miał własną technikę ale będziesz umiał do perfekcji jakąś inną  .  ; DD
myślę że troszku pomogłam . ; ***
Do SECONDHEARTBEAT : dzięki bardzo , tylko u mnie w księgarniach nie ma żadnych książek na temat rysowania , ale ogólnie robię tak ja napisałam powyżej . Tylko jak narysuje to tło OK tyle że lwa narysuje i jak jak próbuje cieniować w GIMPie to d*upa ; [
może masz jakieś rady ///
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26.05.2010, 16:53:00 »

http://fc03.deviantart.net/fs18/f/2007/185/0/8/How_to_draw_the_Tiger___in_Eng_by_Elruu.gif <- to się nadaje.
http://www.rm.com.pl/home/1-1/des/pdf/11189.pdf <- Tutaj masz w .pdf darmowy poradnik.
Zapisane

kicius183
Gość
« Odpowiedz #7 : 26.05.2010, 17:16:24 »

ten drugi mi nie otwiera się ; /
ale pierwsze w porząsiu ;  **
dziękuję  ; d
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 27.05.2010, 19:46:43 »

Żeby otworzył Ci się ten drugi plik, musisz mieć zainstalowaną w przeglądarce wtyczkę Adobe Reader (bądź innego programu otwierającego pliki PDF).
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Ktoś mógłby zrobic tutorial jak narysowac lwice ?
Skocz do: