Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sygnatury by konrad6  (Przeczytany 1046 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
konrad6
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

konrad6

Dopiero się uczę...


Zobacz profil
« : 02.04.2010, 17:43:48 »

Cześć!
Oto dwie moje prace w gimpie (nie wiem, czy tą drugą można uznać za sygnaturę):

1.


2.


Proszę powiedzcie mi co robie źle i dobrze by było gdybyście mogli mi powiedzie jak to poprawić.

Pozdro,
Konrad
« Ostatnia zmiana: 03.04.2010, 19:06:39 wysłane przez konrad6 » Zapisane

Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.04.2010, 18:12:11 »

Masakra



1. Poczytaj tuty
2. Pooglądaj galerie od zaawansowanych
2. Na razie nie rób napisów
3. Poczytaj dokładnie w tutkach jak wtapiać rendery



Ta druga to ma dziwny rozmiar

Zapraszam do mnie
Zapisane
Adamos
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: theadam0s(znaczek o nazwie m-a-ł-p-a)jabbim.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 436
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.04.2010, 19:00:31 »

Zacznijmy od krytyki pierwszej pracy.
1. Wali po oczach
2. C4D w tle tu nie pasuje
3. Dwa te same rendery? To nie pasuje
4. Napis w ogóle pogorszył całą sytuację.
Co do drugiej pracy:
1. Wymiary nie sygnaturowe co prawda, ale jako taka zwyczajna praca do oceny się nadaje.
2. Napis nie pasuje
3. Przydała by się tu jakaś ramka może?

Teraz czas na pochwały:
1.
Proszę powiedzcie mi co robie źle i dobrze by było gdybyście mogli mi powiedzie jak to poprawić.
To mi się podoba, obyś nie stracił takiego podejścia!
2. Ładnie dobierasz kolorki, ale póki co tego... jakby ci to powiedzieć... nie wykorzystujesz.

Polecam przeczytać poradniki i pooglądać prace innych, bardziej zaawansowanych użytkowników.
Zapisane

konrad6
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

konrad6

Dopiero się uczę...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.04.2010, 19:07:19 »

3.


Dzięki za szczere komenty i podpowiedzi
Zapisane

Adamos
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: theadam0s(znaczek o nazwie m-a-ł-p-a)jabbim.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 436
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.04.2010, 19:37:43 »

Render nie wtopiony, tzn samochód odstaje od tła. Tło?... szkoda gadać. Napis - to samo. I jeszcze ta ramka. Posłuchaj, dam Ci dobrą radę. Przerób jakieś poradniki. Gdy będziesz robił drugi z kolei, wykorzystaj to, czego się nauczyłeś z poprzedniego. Gdy będziesz robił trzeci, wykorzystaj to czego się nauczyłeś w 1 i 2. Ale pamiętaj - korzystaj kreatywnie i umiejętnie Język. Pokazuj nam wyniki swoich prac na żywo. Myślę, że i tak nie będzie Ci się chciało tego robić (ale jeśli jednak będzie - czemu nie?), wyciągnij z tego wnioski. Tutoriale są po to, żebyś się z nich czegoś nauczył. Póki co, chyba najlepiej będzie, jak przeczytasz sobie ten: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,5196.0.html
Zapisane

konrad6
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

konrad6

Dopiero się uczę...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.04.2010, 08:31:26 »

1. Co do wtopienia, jak to zrobić znalazłem na gimpuj tutek z fragmentem o wtapianiu, i go tutaj zastosowałem (zduplkowałem render i ten ze spodu rozmazałem, próbowałem także zaznacz kanał alfa i rozmazywałem), powiedz czy mam dobry sposób na wtapianie, a może za słaba siła rozmycia?

2. TŁO. No właśnie tło. Jak je zrobić? Oprócz sposobu podanego w tym tutku: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1907.0.html  i oprócz C4D.

3. W jakich rozmiarach robić sygnaturke?

4. I mam jeszcze jedno pytanie, w jakim formacie zapisywać obrazy (do tej pory używam *.png)

P.S. Poradnik przeczytany Chichot (ale nadal oczekuje odpowiedzi na powyższe pytania) i już rozumiem moje błędy, dzięki za systematyczne ocenianie moich prac  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 04.04.2010, 10:59:45 wysłane przez konrad6 » Zapisane

Adamos
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: theadam0s(znaczek o nazwie m-a-ł-p-a)jabbim.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 436
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.04.2010, 11:41:08 »

1. Co do wtopienia, jak to zrobić znalazłem na gimpuj tutek z fragmentem o wtapianiu, i go tutaj zastosowałem (zduplkowałem render i ten ze spodu rozmazałem, próbowałem także zaznacz kanał alfa i rozmazywałem), powiedz czy mam dobry sposób na wtapianie, a może za słaba siła rozmycia?

2. TŁO. No właśnie tło. Jak je zrobić? Oprócz sposobu podanego w tym tutku: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1907.0.html  i oprócz C4D.

3. W jakich rozmiarach robić sygnaturke?

4. I mam jeszcze jedno pytanie, w jakim formacie zapisywać obrazy (do tej pory używam *.png)

P.S. Poradnik przeczytany Chichot (ale nadal oczekuje odpowiedzi na powyższe pytania) i już rozumiem moje błędy, dzięki za systematyczne ocenianie moich prac  Mrugnięcie
1. Już kiedyś chyba pisałem podobny przykład, o koszuli czy bluzie moro. Czy człowiek w tej bluzie jest rozmyty? Nie. Czy odróżnia się od otoczenia? Nie. Tak więc wystarczą same kolorki, jasność lub/i rozmycie.

2. http://tinyurl.com/yffhlq8 lub http://tinyurl.com/yc47mz7 . Liczę na twoją kreatywność w tworzeniu zapytań Język

3. Na początek najlepiej w mniejszych. Przykładowo, najlepiej zaczynać wg. mnie od 300x150, potem 400x150, potem 450x200 itd. itp. Zależy to od skilla i kreatywności, co do zagospodarowania przestrzeni.

4. PNG

W takim razie zabieraj się za następne poradniki Mrugnięcie Powodzenia życzę. Ćwicz dalej.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Sygnatury by konrad6
Skocz do: