Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeInkscapeWątek: Grunge'owe wektory w Inkscape (z udziałem GIMP-a)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Grunge'owe wektory w Inkscape (z udziałem GIMP-a)  (Przeczytany 33238 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.05.2007, 17:47:30 »

Grunge'owe wektory w Inkscape
(z udziałem GIMP-a)

Tutorial

Tłumaczenie: Kulok
Oryginał: How to make vector grunge
Poziom trudności: bardzo łatwy





Jest to tłumaczenie tego tutoriala (z moimi małymi modyfikacjami): http://www.bittbox.com/illustrator/how-to-make-vector-grunge/.

Tutorial napisany do wersji 0.48. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Pierwszą naszą czynnością będzie wyszukanie odpowiedniego zdjęcia, w tym celu zapraszam do działu dodatki (na forum). Oto zdjęcie, które wybrałem: http://www.sxc.hu/photo/1376292

Lime Point Modyfikacje w GIMP-ie

Lime Point 2. Może się zdarzyć, że zdjęcie nie będzie dostatecznie wyraziste. Otwieramy nasz obrazek w GIMP-ie Plik -> Otwórz... i zmieniamy wszystko, co tylko dusza zapragnie. Wybrane przez siebie zdjęcie zmniejszyłem Obraz -> Skaluj obraz..., a następnie wzmocniłem kontrast Kolory -> Jasność i kontrast, aby ułatwić Inkscape'owi wykrycie krawędzi.



Lime Point 3. Zapisujemy nasz obrazek Plik -> Zapisz jako.... Oto efekt jaki uzyskałem:



Lime Point Inkscape

Lime Point 4. Uruchamiamy Inkscape i importujemy nasze zdjęcie Plik -> Importuj, a następnie umieszczamy je na środku dostępnego obszaru roboczego.

Lime Point 5. Zaznaczamy obraz i Wektoryzujemy bitmapę ([Shift + Alt + B] lub Ścieżka -> Wektoryzuj bitmapę...).

Zmieniamy tryb na: wykrywanie krawędzi (polecam sprawdzenie pozostałych trybów, w przypadku ciemnych tekstur dużo lepszym wyborem wydaje się być Rozdzielanie jasności). Za pomocą opcji Próg możemy regulować stosunek koloru czarnego względem białego.



Lime Point 6. Po tym zabiegu powstały nam dwie warstwy: oddzielamy je (myszką) i usuwamy zdjęcie [del].

Lime Point 7. Zapisujemy naszą pracę Plik -> Zapisz jako... (polecam format .svg).

Efekt końcowy:



Lime Point Koniec


« Ostatnia zmiana: 12.09.2013, 20:13:42 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
raykaro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

raykaro


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.07.2010, 16:57:01 »

niewiem cz kazdemu czy tylko mi zdjecia poznikaly :]
Zapisane
fenix505
Pod nadzorem

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 115
Galeria Użytkownika


It's me ;D


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.07.2010, 17:05:10 »

Ich chyba po prostu niema Chichot
Niema na serwerze fotoo.pl :/ -sprawdziłem HTML  <aniolek>
fotoo jak zwykle zgubiło zdjęcia Chichot
Zapisane

mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 07.07.2010, 18:45:23 »

Jeśli jest ktoś chętny na dodanie obrazków do tego tutoriala, to niech się skontaktuje ze mną. Załatwię mu punkt reputacji. Chichot
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
fenix505
Pod nadzorem

Reputacja: -3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 115
Galeria Użytkownika


It's me ;D


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.07.2010, 18:49:19 »


Opracowanie: Kulok
Oryginał: How to make vector grunge
Wystarczy skopiować screeny Chichot
Nie mam Inkscape więc nie za bardzo mogę pomóc  Smutny
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeInkscapeWątek: Grunge'owe wektory w Inkscape (z udziałem GIMP-a)
Skocz do: