Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dyum97's Webdesign  (Przeczytany 3743 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dyum97
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 20.10.2009, 16:44:12 »

Moja pierwsza praca tego typu. Robiłem już layouty, ale były beznadziejne. Ten jest przełomem.

http://www.gimpuj.info/gallery/32936_20_10_09_3_42_35.png
« Ostatnia zmiana: 17.11.2009, 21:53:58 wysłane przez Dyum97 » Zapisane

Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.10.2009, 20:48:15 »

Ciekawie zagospodarowane miejsce na portal ale niestety praca słaba.
Top w ogóle nie pasuje, brzydka typografia. To kosza sąte czarne prostokąty pod zdjęciami po lewej. Menu za jasne, zwłaszcza to nieaktywne/bez hovera Uśmiech Linia dzieląca stronę na dwie części też szału nie robi chociaż pomysł ok.
Jest dużo do przeróbki i poprawy ale myślę że to będzie dobry trening do kolejnych layoutów. Uśmiech
Zapisane
Dyum97
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.11.2009, 17:28:32 »

Nowa praca

GameCenter

http://www.gimpuj.info/gallery/32936_02_11_09_4_27_38.png
Zapisane

Quot
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 320
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.11.2009, 18:16:05 »

O niebo lepiej. Ale i tak nie jest bardzo dobrze...
Logo zlewa się z obrazkiem, brzydka galeria, słaba stopka, nagłówki w menu też szału nie robią... Musisz jeszcze go troszkę dopieścić...
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 02.11.2009, 22:06:37 »

Panel logowania mi się nie podoba, imo źle umieszczony i za duży. Mogłeś go umieścić zamiast tego menu na górze. I wtedy napisy dać na lewą stronę topu. Sam napis "Game Center" za mało widoczny, nie rzuca się zbytnio w oczy. Nagłówki w menu nie fajne, takie zbyt abstrakcyjne w porównaniu to, reszty strony i teksty za słabo czytelne. Ten dwukolorowy pasek też niepotrzebny. Przerywane linie mogłeś zrobić przy każdym nagłówku, albo w ogóle i trochę bliżej belki bym je umieścił. Menu ogólnie bez szału. Jeśli chodzi o ciało to nagłówki w newsach mogłyby być większe, jakoś się wyróżniać. Galeria też jakoś do mnie nie przemawia, pozbyłbym się jej, albo zrobił w jakiejś innej formie. Poza tym efekt szkła na stopce i na górze strony nie pasuje mi tu w ogóle. Uśmiech
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Dyum97
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.11.2009, 19:16:31 »

Dzięki Zdybek za kreatywną ocenę Uśmiech 2

Nowa praca
SportsShop
http://www.gimpuj.info/gallery/32936_10_11_09_6_15_35.png
Zapisane

KTV
Użytkownik

Reputacja: -4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 130
Galeria Użytkownika


Ten na avatarze, to naprawdę ja.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.11.2009, 20:41:31 »

Nie jest źle, nie mam się do czego przyczepić Chichot
Zapisane


"Ju duhet të veprojë si një njeri të menduarit dhe të mendoni se si një njeri i veprimit."
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 10.11.2009, 21:00:42 »

Mnie pierwszą rzeczą, która wpadła w oko jest deseń w tle, który nie podoba mi się, z tego względu, że nie kojarzy mi się on w żaden sposób ze sportem. Sam top też nie jest najlepszy. Pod tą belką, gdzie jest "Witaj na...", to białe jest niepotrzebne. Tekst "Sport Shop" (ten co masz na sportowcach) za mało widoczny i krój czcionki mi nie podchodzi. A w "Sport Shop" nad panelem logowania "t" jest za daleko od reszty. Panel logowania ma taki nieprzyjemny kształt, jak dla mnie to uważam, że mogłeś go zrobić na tej belce na górze, a top jakoś urozmaicić. Menu - nierówne, "Home" jest niżej od pozostałych, które są za wysoko, powinny być bardziej na środku. Sam pasek menu też mi się nie podoba. Ta belka gdzie jest godzina i data mogłaby stykać się z wyszukiwarką i być takiej samej wysokości. Menu po lewej bez jakichś rewelacji, po prostu menu. Ale na belkach mogłeś dać jakiś lekki gradient i tekst jaśniejszym kolorem. Co do stopki to tak jak menu nie podoba mi się :p. W najnowszych i najczęściej kupowanych te kolory na przemian mi nie pasują. Mogłeś to ujednolicić, a zamiast tego oddzielić jakąś linią czy coś. I na koniec to nie wiem czy ja dobrze widzę, ale w ciele strony masz wygładzone czcionki - unikaj tego.
No to tyle na dzisiaj Chichot
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 13.11.2009, 21:25:18 »


Nie jest źle, nie mam się do czego przyczepić Chichot

No to się mało znasz Uśmiech Rozeznaj się w temacie, jeśli chcesz brać wartościowy udział w dyskusjach.

Zastosowałeś teksturę w menu, bardzo dobrze, odważny zabieg, choć nie udany. Jest zbyt jaskrawy, rzucający się w oczy, nie zgrywa się z uwypuklonym menu. Czemu tekst w menu podnosi się w prawą idąc stronę? Jak nie umiesz wyrównać poszczególnych elementów, to zrób je jako jeden wiersz tekstu, a słowa oddzielone np. 5-cioma spacjami.
Deseń w tle nijak pasuje do tematyki strony.
Brak estetycznego wykończenia, np. chropowate zaokrąglenia rogów, brak ramek, cieni, innych wykończeń elementów.
Przy produktach marginesy są tak małe, że nie ma ich prawie. Ludzie, używajcie siatki i prowadnic! Praca staje się o niebo łatwiejsza. Twoje elementy są niewyrównane, porozrzucane chaotycznie, nie istnieją u Ciebie żadne kolumny. Poćwicz te aspekty.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Dyum97
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 30.11.2009, 20:11:19 »

Dziękuję Insektowi i Zdybkowi za kreatywną ocenę Uśmiech 2

Oto następna praca
Dyum97s Portofolio

http://www.gimpuj.info/gallery/32936_30_11_09_7_04_03.png
Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 30.11.2009, 21:03:31 »

Na starcie rzuca się w oczy to logo. Wywal to, albo po prostu napisz ten tekst jakąś fajną czcionką (jak coś to pisz PW, coś się znajdzie Mrugnięcie). Kulki w logotypie też nie wyglądają zbyt pięknie. Ta belka pod topem też nie jest zbyt dobra. W tekście brakuje mi marginesów, może wyjustuj tekst, bo teraz wygląda to źle. I zrób trochę większe odstępy między tekstem, a obiektem, np. zdjęciem. Ta tekstura w górnej części szablony jest moim zdaniem trochę rozpikselizowana. Szkoda też, że pędzle w niektórych momentach wchodzą na tekst, źle się go wtedy czyta.

Ode mnie to tyle. Pozdrawiam i czekam na dalsze prace.
Zapisane

nerr
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika


i'm falling like a domino


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 30.11.2009, 22:54:53 »

Nagłówek zbyt duży, a napis brzydki. ;P Wywal, dodaj jakiś subtelny i delikatny, a będzie lepiej. Jak już kolega wyżej napisał, te bąbelki też nie pasują. Poza tym praca ok. Mrugnięcie
Zapisane

jest we mnie tyle dramatu, że można by otworzyć teatr
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Dyum97's Webdesign
Skocz do: