Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: HDR z jpg  (Przeczytany 18424 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Grafik_adept
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika

Grafik_adept


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 01.09.2012, 11:03:20 »

bo czasem trzeba ustawiać różnie parametry, i różnie nasycać kolorami w zależności od efektu jaki chce się osiągnąć.
No właśnie, co oprócz tego tutoriala dodać. Jakiego narzędzia użyć? Nie znam się dobrze na kolorowaniu, a chciałbym uzyskać mocno kolorowe i nasycone zdjęcia.
Przydało by się porównanie tego samego zdjęcia np w gimp i w innym programie, który przetwarza na HDR. Ale słusznie czas tutaj nie jest tak istotny, efekt się liczy
Dokładnie! Napisałem tutaj bo myślałem, że już Ktoś tak robił i mógłby zaprezentować swoją pracę i podzielić się doświadczeniem.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 01.09.2012, 11:33:28 »

Narzędzia, hmm mi się wydaje, że w kolorach należy coś robić, balans, kontrast dużo daje. Trzeba w tym próbować. Czasem poprawa ostrości też. Ale generalnie zakładka kolory.

Ja wogóle nie miałem pojęcia o HDR nie interesowałem się tym aż tak. Do czasu gdy retuszowałem zdjęcia i przez przypadek znalazłem link do HDR w Gimp
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Grafik_adept
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika

Grafik_adept


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 01.09.2012, 14:28:25 »

Znów odpowiadam sam sobie, ale może Komuś się przyda:

http://forum.olympusclub.pl/archive/index.php/t-5828.html
http://www.easyhdr.com/index2.php?lang=pl       <-------- Basic jest freeware

Tylko teraz pytanie: czy te wszystkie programy do hdrów są dla osób posiadających rawy/tiffy czy coś takiego?
Czy da się tam zrobić z jednego JPG/PNG efekt hdr? Ewentualnie jak w GIMPIE czy innym darmowym programie zrobić trzy ekspozycje z jednego zdjęcia? Czy wystarczy poprostu jasność przeciągnąc raz w jedną, a raz w drugą stronę?
Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 01.09.2012, 18:31:20 »

Chwila, bo czegoś nie rozumiem - chcecie tutorial na jakiś konkretny efekt, czy to ma być temat do gadania o tych HDRach?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Grafik_adept
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika

Grafik_adept


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 02.09.2012, 09:55:26 »

Chwila, bo czegoś nie rozumiem - chcecie tutorial na jakiś konkretny efekt, czy to ma być temat do gadania o tych HDRach?

Faktycznie, odbiegłem od tematu. Przepraszam.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02.09.2012, 14:01:11 »

Chwila, bo czegoś nie rozumiem - chcecie tutorial na jakiś konkretny efekt, czy to ma być temat do gadania o tych HDRach?
Tak jak najbardziej, przydałby się tutorial jak zrobić HDR w Gimp, aby uzyskać odpowiedni i konkretny efekt, skoro kolega twierdzi, że tamten tutiorial, do którego jest link, nie jest do końca dobry.

Ja osobiście nie do końca wiem jaki to jest efekt HDR, bo oglądając zdjęcia widzę różnice, jak również wiem, że te efekty uzyskuje się przez korektę zakładką kolory. Nie da się też przy tej okazji uniknąć rozmowy o HDR.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: HDR z jpg
Skocz do: