Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tłoczone, złocone  (Przeczytany 8770 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gercio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 72
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 09.05.2009, 17:15:49 »

Witam

Na razie jest „początek” tej pracy, a będę w możliwości czasu kontynuował pracę tą. Proszę nie o uwagi, krytykę, ocenę i czego przede wszystkim brakuje. Pozwoli mi to na dalszy rozwój tego o to napisu  Mrugnięcie Zaczynamy:

Pierw proszę ściągnąć pliki, które są w załączniku, (gradient znajduje się w tutorialu "Złoty napis" proszę skopiować gradient do :
Folderu gdzie mamy zainstalowany gimp. Wchodzimy w folder share -> gimp -> 2.0 -> gradients.
Czcionkę proszę rozpakować w Mój komputer -> Windows - >Fonts.


Bierzemy się do roboty (robienie napisu zajmie nam jakieś 5-10 minut może nawet mniej Mrugnięcie)

1.Otwieramy nowy obraz o wymiarach 600x450
2.Otwieramy obrazek w załączniku (ściana lub jak to woli mur) i wklejamy go na nowej warstwie.
3.Piszemy czcionką Bleeding Cowboys najlepiej duży napis. Ja napisałem Rapowy gnojek. Tak to wygląda:



 4.Wchodzimy w Filtry -> Odwzorowanie -> Mapowanie wypukłości i dajemy takie ustawienia:



5. Zmieniamy tryb krycia warstwy na „Pokrywanie”.
6. Duplikujemy warstwę tekstową 2-3 razy.
7. Tworzymy nową warstwę o nazwie „Otoczka” i przeciągamy ją pod pierwszą warstwę głównego napisu o tak:





8. Zaznaczamy w warstwach Kanał Alfa na zaznaczenie ( tej pierwszej warstwy nad otoczką) i dajemy powiększ zaznaczenie o 1px i przechodzimy na warstwę Otoczka.
9. Korzystamy z gradientu który znajduje się w załączniku (Golden), znajduje się on także w tutorialu „Złoty napis”.
10. Przeciągamy jak na obrazku:



11.Usuwamy zaznaczenie.
12. Przenosimy warstwę Otoczka na samą górę (w okienku warstw) i wchodzimy w Filtry -Zniekształcenia -> Wytłoczenie i dajemy takie ustawienia:



Efekt końcowy:








Udało mi się zrobić coś takiego, ale zauważyłem, że żeby wyszedł lepszy efekt to przy punkcie 10 przy przeciąganiu najlepiej przeciągnąć tak, żeby było trochę w napisie „światła” co pozwoli na lepszy efekt, a nie taki przyciemniony. Po za tym jeszcze na końcu także dla lepszego efektu możecie pokombinować z tym wytłaczaniem.
Ja wcześniej robiłem pracę i lepiej wyszło i z tego inicjatywa napisania tego „tutoriala”, ale niestety chyba czegoś zapomniałem Mrugnięcie.







P.S Tutorial robiłem sam i nie jest on „ściągnięty” z żadnej strony. Jak zaznaczyłem inicjatywa wypłynęła z napisu bo robiłem pracę dokładniej okładkę do płyty i tak oto się „przypadkiem” kombinacjami udało zrobić taki napis.


Pozdrawiam

* Bleeding_Cowboys.ttf (145.41 KB - pobrany 117 razy.)

* Mur.jpg (42.37 KB, 600x450 - wyświetlony 285 razy.)
« Ostatnia zmiana: 10.05.2009, 09:18:30 wysłane przez Gercio » Zapisane
K.Ś.
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 403
Galeria Użytkownika


Still Alive.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.05.2009, 17:22:58 »

Była propozycja? Poozatym poczytaj jak napisać własciwie tutorial.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 09.05.2009, 18:17:44 »

W miarę "realis-tycz-nie"  laugh
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Paul
Gość
« Odpowiedz #3 : 09.05.2009, 18:56:24 »

W miarę "realis-tycz-nie"  laugh
Taa, może by to do indexu wrzucić Chichot
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.05.2009, 19:22:51 »

W miarę "realis-tycz-nie"  laugh
Taa, może by to do indexu wrzucić Chichot

w pełni was popieram panowie Chichot
Zapisane


dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09.05.2009, 19:25:34 »

Do indexu pasuje  Chichot , bardzo dobra robota Gerico! Pewnie się niezłe napracowałeś?  Język
Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 09.05.2009, 21:22:59 »

Wiesz co - wstydź się Zły.

Podałem Ci sposób na napis na ceglanym murzy, a Ty dodałeś do tego tylko gradient i podpisałeś się pod tym.

Miałem Ci przesłać sposób na graffiti na ceglanej ścianie, ale tego nie zrobię, bo skopiowałeś mój pomysł (dodając jedynie gradient i otoczkę).

Może nie wiesz, ale moją licencją jest Copyright, czyli krótko mówiąc złamałeś moje prawa autorskie (chyba, że coś pokręciłem z tymi licencjami Język)

Cytat: Gercio
Tutorial robiłem sam

Tak, a kto jak nie ja w prośbach napisał 2/3 tego tutoriala?

Zawiodłem się na Tobie i to bardzo Płacz.

PS. Mi opracowanie efektu graffiti na ceglanym murze (cały tutorial opiera się na moim sposobie, który zamieściłem w prośbach) zajęło grubo ponad 2 godziny kombinowania w GIMP-ie, a Tobie przepisanie go na szablon tutków jakieś 15, max. 30 minut (bo jeszcze obrazki Język).

Smutne jest to, że nie zaznaczyłeś, kto Ci ten efekt opisał (teraz zobaczyłem, że cały tutorial jest skopiowany z mojej wypowiedzi, bo zrobiłem mały błąd w opisie, po którego zrobieniu wychodzi dokładnie taka sama praca).

Jeśli ktoś uważa moją wypowiedź za zbędną to niech ją usunie - nie będą miał mu tego za złe.
Zapisane

Gercio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 72
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09.05.2009, 21:49:53 »

No właściwie to fakt. Przepraszam Cię za to. Nie pomyślałem na początku o Tobie, że to tak właściwie Twoja praca. Naprawdę Cię za to przepraszam, bo znieważyłem Cię i zdeskrydetowałem. Usuńcie tutorial, temat i ogóle a jeśli chcecie to ostrzeżcie, zbanujcie czy co tam chcecie;/ Przykro mi z tego powodu.
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 09.05.2009, 22:09:28 »

Dobrze, że umiesz znaleźć swój i błąd i przeprosić za niego Język.

Tutorial możesz dalej pisać, tylko prosiłbym, abyś dodał, że do stworzenia tutoriala zainspirował Cię efekt opisany przez Qbę_, w którym dodałeś kilka modyfikacji Uśmiech.
Zapisane

Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09.05.2009, 22:27:16 »

eee... jak dla mnie to nie może dalej pisać tuta no efekt mu nie ładny wyszedł...
Zapisane


swistaku
Gość
« Odpowiedz #10 : 09.05.2009, 22:33:27 »

Do graffiti to chyba ktoś zapomniał dodać magiczną perspektywę Język Imo napis jest brzydki, musiałbyś nad tym posiedzieć dłużej niz pare godzin, żeby wyszło coś ładnego.
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 09.05.2009, 23:01:16 »

No fakt napis jest brzydki i chyba najpierw powinna być propozycja o ile się nie mylę Język.
Zapisane

Gercio
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 72
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 10.05.2009, 09:15:27 »

Ok, jeszcze dopracuję i będę siedział nad tym tak długo aż wyjdzie mi efekt jaki bym chciał uzyskać, ale przyznacie, że ten napis na samym końcu "tutoriala" ładnie wygląda? Tylko, że niestety, ale to mi wyszło za 1 razem, a za 2 już nie potrafię tego "skopiować", ale postaram się Mrugnięcie.

Po za tym to mam to teraz "skopiować" wszystko do propozycji czy zostawić to tu?
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 10.05.2009, 09:21:42 »

Już przeniosłem.
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Tłoczone, złocone
Skocz do: