Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet i monitor - help  (Przeczytany 2933 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« : 22.04.2009, 17:48:06 »

Wiem, że taki temat już istnieje, ale chciałem poświęcić osobny wątek, żeby się nie mieszało. Tak więc zamierzam kupić do swojego lapsa jakiś monitor i tablet. Sporo szukałem jeśli chodzi o monitory i zaciekawiło mnie kilka z nich w przedziale 19-22". Powiedzcie mi czy monitor o przekątnej 22" nie będzie za duży? I jak się na takim pracuje. Jeśli chodzi o tablet - miałem już kiedyś Pentagram QuadPen ale musiałem go sprzedać z powodów finansowych( laugh) i zamierzam w przyszłym czasie odnowić naukę digital painting'u i dojść do jakiegoś poziomu. Zastanwiałem się nad dwoma produktami Wacom'a, mianowicie:  http://allegro.pl/item611899412_tablet_wacom_bamboo_fun_a6_najtaniej_w_polsce.html    oraz  http://allegro.pl/item611031274_tablet_wacom_bamboo_a6_f_vat_raty_wacom_partner.html . Za dużych funduszy na to nie mam, bo jestem tylko uczniem Uśmiech a zbliżają się wakacje i chciałem popracować nad swoim rysunkiem. Za wszelką pomoc dziękuję.
Zapisane

Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.04.2009, 17:53:38 »

co do monitora to jeśli chodzi o zajmowanie się grafiką to słyszałem że lepsze są w tym stare pudła CRT...sam nie wiem mam tylko LCD od Belinei<tak wiem tandeta ale mi działa i kiedy go kupowałem kosztował o 200 zł więcej niż jednostki centralna z przyzwoitym sprzętem<jak na tamte czasy> Język> 19' i się sprawuje...
Zapisane


deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.04.2009, 18:00:44 »

co do monitora to jeśli chodzi o zajmowanie się grafiką to słyszałem że lepsze są w tym stare pudła CRT...sam nie wiem mam tylko LCD od Belinei<tak wiem tandeta ale mi działa i kiedy go kupowałem kosztował o 200 zł więcej niż jednostki centralna z przyzwoitym sprzętem<jak na tamte czasy> Język> 19' i się sprawuje...
Tak, wiem że duże lepsze crt'ki, ale gały bolą przy dłuższej pracy, a na LCD elegancko, to po pierwsze, a po drugie dużego biurka nie mam, a musi mi się tam zmieścić laptop, tablet i monitor, chociaż myślałem, żeby przykręcić go na ścianę  Chichot.
Zapisane

ZETT93
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: zett@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 385
Galeria Użytkownika


Zaraz Cię wyciosam!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.04.2009, 20:32:49 »

Co do monitorka... Posiadam AG Neovo F-417 (17") i jestem zadowolony z niego... Jak na średnie fundusze, to polecam...

A tablecik... Posiadam WACOM Bamboo Fun A6 i jest bardzo fajny Uśmiech Więc także polecam Uśmiech

Pozdrawiam
Zapisane

I'M BACK !
Wraithulek
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika


Pffr.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.04.2009, 09:49:52 »

Co do monitora to 22' jest jednak za duży (jak dla mnie). Ja posiadam LG W1942S (panorama) i jestem usatysfakcjonowany. Kupiłem używany (3-miesięczny). Jak najbardziej polecam i do grania i do grafiki. Język
Miałem wcześniej monitor IBM 20' i jednak był za duży.
Zapisane

W budowie.
deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.04.2009, 20:39:03 »

Może trochę duży, w końcu przekątna ponad 55cm, aczkolwiek myślę, że do rysowania byłby w sam raz, wtedy robię współdzielony, na lapsie wrzucam narzędziówke i inne okna dialogowe a na drugim elegancko sobie rysuję. Pierwszą część wykonałem - kupiłem tablet Wacom Bamboo Fun A6 - rysuje się świetnie, ale trzeba popracować żeby rysować jakieś konkrety - ale wszystko w swoim czasie Uśmiech.
Zapisane

Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 23.04.2009, 21:32:03 »

co do monitora to jeśli chodzi o zajmowanie się grafiką to słyszałem że lepsze są w tym stare pudła CRT...sam nie wiem mam tylko LCD od Belinei<tak wiem tandeta ale mi działa i kiedy go kupowałem kosztował o 200 zł więcej niż jednostki centralna z przyzwoitym sprzętem<jak na tamte czasy> Język> 19' i się sprawuje...

Też mam Belineę Chichot.
Nie narzekam na nią w ogóle - oczy wcale nie bolą nawet jak się siedzi po kilka godzin dziennie.
Zapisane

Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23.04.2009, 21:38:07 »

no ja też muszę powiedzieć że siedzę po kilka godzin i nic oczka nie bolą Język
Zapisane


deysu
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Nieskończoność to brak ograniczeń


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25.04.2009, 19:07:34 »

Dobra, jeśli chodzi o monitor, to zadecydowałem, że 19-20" będzie wystarczające.
I teraz prośba do was, możecie kilka linków podrzucić tutaj, bo ja kompletnie nie wiem co wybrać. Upatrzyłem fajnego Philips'a ale kontrast tylko 8k:1, zastanawiam się nad jakimś LG lub Samsungiem - ktoś help?
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet i monitor - help
Skocz do: