Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Co lepsze: GIMP czy Photoshop
GIMP - 492 (81.3%)
Photoshop - 113 (18.7%)
Głosów w sumie: 532

Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 42
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gimp czy Photoshop?  (Przeczytany 315747 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KoNiU1121
Użytkownik

Reputacja: -2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 241
Galeria Użytkownika


Walczysz? :P


Zobacz profil
« Odpowiedz #420 : 02.01.2010, 23:29:43 »

Ja osobiście nigdy do Photoshopa się nie zabierałem i w najbliższym czasie nie mam zamiaru się zabierać... Nigdy nie miałem z nim nic wspólnego. GIMP jak na razie mi wystarcza, podstawy GIMPa to tak jakby trochę podstawy PSa, tylko że trudniejsze i wymagające większej cierpliwości. Ale jeśli ktoś załapie podstawy, to łatwiej potem przerobić tuta lub samemu do czegoś dojść. Uśmiech Osobiście wybieram GIMPa, głównie dlatego, że z Photoshopem nigdy nie miałem do czynienia. Mrugnięcie
Zapisane
Garen_eye
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika


Webdesigner


Zobacz profil
« Odpowiedz #421 : 03.01.2010, 13:06:33 »

Ja dość długo pracowałem na Photoshopie, i stwierdzam iż on jest o 1/3 lepszy od gimpa. Niestety taka jest prawda... Gimp jest programem OpenSource, i jest tworzony tylko przez pasjonatów którzy mają tylko małe pieniążki z dotacji. Photoshop to platforma potężnej firmy Adobe, która strasznie dużo zarabia na tym produkcie. Więc można łatwo wywnioskować że obecni tam pracownicy to profesjonaliści, których motywuje jeszcze spora dawka gotówki za każdy nowy patent.

Photoshop jest łatwiejszy w obsłudze od innych edytorów. Jego design jest przejrzysty i łatwo wszystko w nim znaleźć. Najgorszym błędem jaki zauważam w Gimpie, jest fakt że latają nam po ekranie trzy oddzielne okienka (przybornik, warstwy i "home"). W PS'ie takiego czegoś nie spotkacie.

Ktoś w tym temacie skomentował sytuacje która dzieję się przy uruchamianiu programu. Program Adobe Photoshop przy pierwszym włączeniu musi pozbierać wszystkie pliki, które zostały zainstalowane. Potem już jest troszkę szybciej. Nie wiem dlaczego Cię to zbulwersowało... Właduj sobie z 1gb pluginów do Gimpa, zobaczymy czy się szybciutko włączy.

Mógłbym jeszcze wiele wymieniać, chociażby że w Gimpie trzeba się dużo bardziej namęczyć, że Gimp nie wspiera pracy z Layoutami, że przy "duszeniu" programu większą ilością plików się tnie i w efekcie zawiesza, ale już skończę.
Wyraziłem swoje zdanie za mocą, dość długoterminowej pracy z tą aplikacja. Stwierdzam iż program Gimp nie dorównuje drogim edytorom graficznym takim jak Photoshop.

Polecam filmiki pokazujące Bete nowej wersji PS'a. Np. ten...
http://www.youtube.com/watch?v=dgKjs8ZjQNg&feature=player_embedded
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #422 : 03.01.2010, 13:13:42 »

Garen_eye, w gruncie rzeczy się z tobą zgadzam, ale OpenSource też ma duży plus, taki, że każdy może go rozwijać. Jak wpadniesz na pomysł jakiegoś dodatku do PS'a to już nie dopiszesz go tak łatwo jak do GIMP'a. Wszystko ma swoje plusy i minusy Mrugnięcie

@down: w sumie racja... Język
« Ostatnia zmiana: 03.01.2010, 13:44:53 wysłane przez Swistak » Zapisane
Garen_eye
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika


Webdesigner


Zobacz profil
« Odpowiedz #423 : 03.01.2010, 13:25:55 »

Swistak, jest taka opcja w menu Phostoshopa, aby napisać do supportu Adobe i wyrazić swój patent. Jeżeli zostanie zaakceptowany ty dostaniesz jakieś pieniądze, lub darmowy produkt. I wydaje mi się że wtedy grupa zawodowców Adobe napisze to lepiej niż załoga, lub osoby trzecie do programu Gimp.

A poza tym, można samemu to napisać w formie plugina, i udostępnić za darmo lub za pieniążki.
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #424 : 03.01.2010, 13:57:53 »

Nie można zaprzeczyć, że Photoshop jest lepszy od GIMPa, bo byłoby to kłamstwem. Ale GIMP jest na tyle dobry, że może z nim konkurować o użytkowników, tudzież prace powstające w którymkolwiek z programów pozostają na jednym poziomie (w każdym razie nie zmienia to faktu, że będą różne w zależności od talentu, stylu i umiejętności).

PS. ten film, do którego dałeś linka kilka postów wyżej, to na bank ktoś sobie jaja robi.
Zapisane
Jusko
Gość
« Odpowiedz #425 : 03.01.2010, 14:06:18 »

Sprawa jest prosta. Do domowego użytku jest GIMP, natomiast w profesjonalnym studiu i tak rzucą Cię na PS. Dla zwykłego home user to PS jest kompletnie ultra zbędny - a i wątpię, by taki Kowalski miał 3,5-4 tysiące złotówek na FotoSzopkę.

Gimp --> Dom
PhotoShop --> Profesjonalne studio.


Zgodzę się natomiast z tym, że grupa zapaleńców tworzących GIMP nie może konkurować z potworem jakim jest Adobe, ponieważ Adobe niemal wieki będzie doskonalić swój produkt gnani chęcią zarobku. A co, jeśli GIMP skończy jak KateOS? A przypomnijmy, że  Kasi wystarczyło wyłamanie się jednej osoby, by projekt padł  Smutny Zamknięte projekty OpenSource to dość częste zjawisko, lecz bądźmy dobrej myśli - ostatecznie GIMP istnieje już latami :-)

ps. A pływające okienka są też w Maku. Tylko użytkownicy systemu Windows ich nie mieli, bo wychodziło wtedy ograniczenie tamtejszego WinAPI, i tak już zostało. Więc sztywne okna w PS na Windows to tak naprawdę efekt uboczny wynikający z ograniczeń...więc nie ma się tu czym chwalić Język
Zapisane
mmiicc
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 1 423
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #426 : 03.01.2010, 14:15:50 »


PS. ten film, do którego dałeś linka kilka postów wyżej, to na bank ktoś sobie jaja robi.

Nikt sobie jaj nie robi. Była o tym już dyskusja na forum. http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34103.0.html
Zapisane

Śledź gimptools.pl na  lub Identi.ca
KoPeReK
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika

KoPeReK

The beginning...


Zobacz profil
« Odpowiedz #427 : 03.01.2010, 14:16:30 »

Jak kto woli.
Ja używam gimpa z czystej pasji do grafiki.
Photoshop jest dla tych, którzy chcą mieć po prostu, jak to mówią "wyjechane" prace, choć efekt nie zawsze jest zadowalający.
Ci, co używają PS'a bardzo się nim szczycą, co mnie osobiście wprawia w śmiech.
No cóż sami powiedzcie, robicie sygnatury, avatary, tapety i inne z pasji do grafiki, czy z tego, że chcecie mieć respekt?
Chętnie poznam wasze zdanie.
Zapisane
Garen_eye
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika


Webdesigner


Zobacz profil
« Odpowiedz #428 : 03.01.2010, 14:23:29 »

KoPeReK, wydaję mi się że chodzi tutaj bardziej o kwestie zarobkową. Nie przyjmą Cię do pracy z Gimpem. No chyba że chodzi o jakiś mały projekt.

I wydaję mi się że ta ankieta nie daję żadnego pożytku.
Wystawcie taki temat na forum graficznym dla osób używających Photoshopa, a na naszym Gimpuj. Oczywiste jest że Gimpowcy będą głosować na Gimpa a Ps'owcy na PS'a Mrugnięcie
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #429 : 03.01.2010, 18:14:16 »

Photoshop jest łatwiejszy w obsłudze od innych edytorów. Jego design jest przejrzysty i łatwo wszystko w nim znaleźć. Najgorszym błędem jaki zauważam w Gimpie, jest fakt że latają nam po ekranie trzy oddzielne okienka (przybornik, warstwy i "home"). W PS'ie takiego czegoś nie spotkacie.

Te 3 okienka są świetne! Uwielbiam je, mogę mieć tyle miejsca ile chcę. Schować to co jest mi nie potrzebne. Oczywiście wielu ludzi zaczyna od PSa i potem wymaga, aby wszystko dookoła było takie samo. To jakby uczyć się angielskiego i narzekać, że nie ma tam odmiany czasowników, tylko trzeba mówić "ja robić".
Zapisane
Dareczna
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #430 : 03.01.2010, 18:38:06 »

Photoshop jest łatwiejszy w obsłudze od innych edytorów. Jego design jest przejrzysty i łatwo wszystko w nim znaleźć. Najgorszym błędem jaki zauważam w Gimpie, jest fakt że latają nam po ekranie trzy oddzielne okienka (przybornik, warstwy i "home"). W PS'ie takiego czegoś nie spotkacie.

Te 3 okienka są świetne! Uwielbiam je, mogę mieć tyle miejsca ile chcę. Schować to co jest mi nie potrzebne. Oczywiście wielu ludzi zaczyna od PSa i potem wymaga, aby wszystko dookoła było takie samo. To jakby uczyć się angielskiego i narzekać, że nie ma tam odmiany czasowników, tylko trzeba mówić "ja robić".

Ja teraz dostałam nowy monitor większy specjalnie do robienia grafiki. Ziomiosława popieram, te trzy okienka są super. Jeszcze dorzucę swoje trzy grosze i powiem że chociaż mam Ubuntu i 2 Windowsy (jeden wersja testowa) nie zamierzam instalować PS, chociaż na  DobreProgramy jest wersja Trial (poprawcie mnie jak się mylę). Po kiego grzyba mi PS skoro mam Gimpa do którego mogę dobierać pędzie, c4d? Po co mam płacić za PS? Kiedyś przyjdzie taki czas gdzie Gimp dorówna PS.
« Ostatnia zmiana: 03.01.2010, 20:03:37 wysłane przez Dareczna » Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #431 : 03.01.2010, 18:47:53 »

To do PS'a nie da się dobierać pędzli ani c4d? Da się, a nawet więcej, bo są i patterny (tak wiem, są i do GIMPa ale nie tyle i nie takie fajne), "akcje" i wiele innych.

Pisze się trial, a za niego się nie płaci Mrugnięcie

Trzy-okienkowce są dobre może na panoramach, na starych 19" to trzeba nimi żonglować. No ale podobno 2.8 ma mieć obie opcje więc wszyscy będą zadowoleni Uśmiech

Cytuj
Kiedyś przyjdzie taki czas gdzie Gimp dorówna PS.

Moim skromnym zdaniem póki GIMP nie będzie na siebie zarabiał nigdy nie prześcignie profesjonalnego programu, ale miejmy nadzieje, że dosięgnie takich funkcji które są niezbędne, a 2.8, która, miała wyjść pod koniec zeszłego roku, się całkiem dobrze prezentuje.
Zapisane
Qba_
Emeryt

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: qba_@jid.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 627
Galeria Użytkownika


jogurt rlz!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #432 : 03.01.2010, 19:14:28 »

Na Dobrychprogramach jest umieszczone tylko przekierowanie na stronę Adobe, na której trzeba mieć konto, żeby pobrać wersję testową PS-a. Kto nie wierzy, niech sam spróbuje.
Zapisane

swistaku
Gość
« Odpowiedz #433 : 03.01.2010, 19:20:56 »

Racja ale rejestracja daje także możliwość pobrania testowego oprogramowania z labs.adobe.com Mrugnięcie Np. Adobe Flash Builder 4 (dawniej flex builder), flex builder'a dla Linuxa, AIR'a 2 czy Lightroom'a 3 Uśmiech Warto je wypróbować, o ile ktoś z tych technologii korzysta.

Z instalek można pobrać CS2 bez rejestracji

edit. CS3 też się znalazł Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 42
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Gimp czy Photoshop?
Skocz do: