Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkBattle for Wesnoth (Moderator: Daffy)Wątek: Sędzia podczas pojedynków Ligi Wesnoth
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Sędzia podczas pojedynków Ligi Wesnoth  (Przeczytany 8422 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 03.04.2008, 21:22:14 »

Witam!
Wpadłem na pomysł, aby podczas spotkań Ligi Wesnoth był również sędzia. Podam przykład, zachowania tego sędziego:
Jest pojedynek graczy A i B. Kiedy pojedynek ma się rozpocząć, informowany jest o tym sędzia powołany przez Daffiego. Podczas pojedynku gracze A i B biją się, a natomiast sędzia rozstawia wojska po całej mapie i patrzy czy ktoś nie oszukuje. Teraz odpowiem na niektóre wątpliwości. Uśmiech

1. Jeśli dojdzie sędzia to będzie trzeba zakładać bitwy z większymi mapami.
Rozumiem to i wiem, że to jest utrudnienie. Większość z was lubi szybkie pojedynki, ale przecież można taką bitwę szybko rozegrać. Wystarczy tylko, aby gracz nie "spowalniali" gry, poprzez zapominania o kliknięciu przycisku "zakończ turę".

2. Przecież w tej grze nie da się oszukiwać.
Nigdy nic nie wiadomo. Umysł może zrobić wszystko, aby wygrać. (nie bierzcie mnie za jakiegoś psychopatę)

3. Przecież sędzia mógłby być zgładzony podczas pojedynku.
Właśnie sędzia byłby nietykalny. Za zniszczenie go zbyt wcześnie, karano by punktami ujemnymi.

4. Kiedy pojedynek się zakończy, to co robi sędzia?
Sędzia się wycofuje, czyli po prostu opuszcza grę.

5. A w ogóle po co ten sędzia?
Sędzia sprawdzałby czy całe spotkanie przebiega według zasad lige Wesnoth oraz zapisywałby powtórki z bitew. (wiadomo, że gracze mogą zapomnieć zapisać albo coś się zepsuje, tak samo jak ostatnio u mnie)

Wiem, że pomysł wyda wam się głupi, ale proszę o zastanowienie się nad nim.
Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Uśmiech
Zapisane
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 03.04.2008, 21:27:49 »

Mamy powtórki. Zresztą sędziego można przekupić Język

Edit:

A jak gracze mogliby oszukiwać?
Zapisane

Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.04.2008, 21:37:50 »

Hmmm, po pierwsze w grze jest możliwość obserwowania, dzięki niej sędzia może widzieć obydwóch graczy, bez konieczności utrudniania gry, przecież nigdy sędzia nie będzie wiedział, czy któryś z graczy nie chciałby postawić jednostki w miejscu gdzie stoi jego wywiadowca. Po drugie to wymaga niezwykłych chęci sędziów ponieważ niektóre gry trwają naprawdę długo, a wgapianie się ekran gdy ktoś gra nie jest chyba miłe. Po trzecie, gdy ktoś ma więcej punktów, rozgrywa właśnie bitwę i ja mam czas to lubię zaglądnąć i popatrzeć "jak się sprawy toczą?". Jak na razie ja jestem na nie, ostateczną decyzję ogłosimy po wypowiedzi kilku osób i dyskusji.
Zapisane

capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.04.2008, 19:25:30 »

niee, nie potrzebne. przecież jest obserwowanie.
no i powtórki.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkBattle for Wesnoth (Moderator: Daffy)Wątek: Sędzia podczas pojedynków Ligi Wesnoth
Skocz do: