Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Pozostawienie konturu postaci  (Przeczytany 5025 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KUBOL
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

KUBOL


Zobacz profil
« : 30.12.2006, 11:08:52 »

Witam,
Mając do dyspozycji to zdjęcie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05c9f94c9f3d9073.html
Chciałbym je tak przerobić, aby otrzymać kolorowankę, mniej więcej coś takiego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17e0b6333ce7986b.html
Jeśli jest to możliwe za pomocą programu GIMP to proszę o krótki turtial jak można to zrobić z dowolnym zdjęciem. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 09.03.2016, 08:10:38 wysłane przez be@ » Zapisane
Acersecomes
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 48
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.12.2006, 14:22:59 »

może nie jest to za doskonały sposów ale weź otwórz obrazek w gimpie, następnie prawym Warstwa -> Kolory -> Desaturacja, później prawym Filtry -> Wykrywanie krawędzi -> Krawędź i wybierasz odpowiedni program w zależności od grafiki ja polecam ten ostatni czyli Laplace, następnie moc w zależności od grafiki domyślnie 2. Po zatwierdzeniu utworzony zostanie negatyw pierwszego obrazka, klikamy wtedy prawym Kolory -> Inwersja, jeśli efekt nas nie zadowala, uzywamy innej konfiguracji lub bawimy się krzywymi.
Zapisane

Myron
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.12.2006, 14:25:21 »

Jasne, że się da w Gimpie taki szkic zrobić z rysunku.
Ja znalazłem na to sposób, choć nie wiem czy Ci efekt przypadnie do gustu.
Pewnie koledzy i koleżanki z forum lepszy efekt by uzyskali za pomocą innych metod.
Ja pierwszy raz coś takiego robiłem, więc idealnego efektu nie osiągnąłem.
W każdym bądź razie postaram się pomóc, pisząc jakimi metodami uzyskałem końcowy efekt:

1) Otwierasz swój kolorowy obrazek i wchodzisz w menu: Filtry -> Wykrywanie krawędzi -> Laplace.
2) Warstwa -> Kolory -> Inwersja.
3) Warstwa -> Kolory -> Desaturacja. Teraz już siągneliśmy efekt na jakim możemy poprzestać, ale opcjonalnie możemy przeprowadzić kolejne 2 punkty, za pomocą których uwydatnimy bardziej krawędzie i zredukujemy ilość kolorów. Zatem:
4*) Filtry -> uwydatnienie -> Wzmocnienie - i ustawiamy suwaczkami efekt jaki nam się podoba (wg mnie najlepszy efekt uzyskamy ustawiając suwaki w okolicach środka).
5*) Warstwa -> Kolory -> Redukcja kolorów - ustawiamy od 2 do 5.


Przed:                                                                                                         Po:


Oczywiście wiem doskonale, że można to zrobić zdecydowanie lepiej. Ja tylko postarałem się pomóc na ile potrafię Uśmiech
Zapisane

KUBOL
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

KUBOL


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.12.2006, 18:09:36 »

Wielkie dzięki za wszelką pomoc. Dzięki wam nauczyłem się czegoś nowego Uśmiech POZDRAWIAM
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Pozostawienie konturu postaci
Skocz do: