Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3 ... 43
1  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 26.01.2011, 19:24:43
Jednak ciąg dalszy:

2  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 17.01.2011, 14:52:11
~
Program: Gimp 2.6
Narzędzie: Tablet Wacom Bamboo One A6
Pierwsza godzina pracy, po b. długiej przerwie [...]
~~~~

Na tym koncze, 3h pracy. Nie wchodze w detal
3  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 23.05.2010, 20:35:44
Popatrz w lustro i spróbuj skierować głowę w jedną stronę a zwrok w druga, szczególnie pod takim małym kątem jak na górze, raczej nie sprawi Ci to dużego problemu Mrugnięcie

Gotowe:
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=64691
4  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 23.05.2010, 14:33:19
Pomału kończę

WIP2: http://i50.tinypic.com/2pq5ehi.jpg
5  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 17.05.2010, 20:44:29
Praca w 50% skończona, więc pora dać WIP pod krytykę:

http://i44.tinypic.com/2r3a1si.jpg

Piszcie, oceniajcie, radźcie Uśmiech
6  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 12.01.2010, 15:05:28
Jeśli ktoś ma ochote wspomóc WOŚP
a jednocześnie, chciałby kupić, między innymi
.psd z moją ostatnią pracą, zapraszam tutaj:

http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=9822175
7  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 15.11.2009, 12:50:37
W miare krótki, ale tych 2 prac nie można porównywać, tak jak pisałem, Paulina jest speedem, na małej powierzchni, gdzie nie dało się wejść w detal Uśmiech
8  Galerie / Digital Painting / Odp: Sheep Company Present's ... : 14.11.2009, 13:44:02
http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=52513
9  Tutoriale / Szkoła rysowania / Odp: Wstęp i pierwszy rysunek "OKO" : 01.10.2009, 21:26:48
Za mała tęczówka i źrenica i przy powiece cieniowanie się psuje, ale nie jest źle Uśmiech
Udany szkic
10  Tutoriale / Szkoła rysowania / Odp: Wstęp i pierwszy rysunek "OKO" : 30.09.2009, 15:08:24
Mhm, o to mu chodziło, tak jak Gorin napisał. Podczas cieniowania przechylamy ołówek by cieniowanie było raz szybsze, dwa bardziej miękkie. Dla niektórych może jest to oczywiste, że nie cieniujemy w ten sam sposób w jaki szkicujemy, czy poprawiamy kontur, ale widziałem wiele osób które popełniają ten błąd. Do tej 'definicji':

Cytat: uriel888
w cieniowaniu najlepiej posługiwać się powierzchnią grafitu, a nie krawędzią

dodałbym, że przy cieniowaniu, regulujemy także nacisk grafitu na kartkę, w zależności jak mocny cień chcemy uzyskać.
11  Tutoriale / Szkoła rysowania / Odp: Wstęp i pierwszy rysunek "OKO" : 29.09.2009, 21:34:11
Aris: O nazwę samą w sobie mi nie chodzi, bo równie dobrze można było to nazwać pawim oczkiem itd. Nazwa to nazwa. Ale popatrz (jeżeli już mówimy o tym 4 od góry) jak jest poprowadzona górna linia oka, dolna linii powieki. Jakim sposobem to oko, może się 'zamknąć' ? W jaki sposób powieka idzie na dół ? Nie wyobrażam sobie tego przy takim ułożeniu. Zróżnicowanie na rasy, płeć, wiek czy wygląd każdego człowieka - racja, zgadzam się, nie każdy ma takie samo oko. Ale nie można zmieniać matki natury. Są pewne standardy, których wykroczenie nazywamy błędem.

uriel888: Nie wchodźmy na obszar uczelni wyższych i ich wymaganiach. Zajmijmy się własnym podwórkiem, zamiast zbawiać od razu cały świat. Jeśli przychodzi tutaj użytkownik, który chce robić coś więcej niż sygnatury/uby/awatary; powiedzmy, że ma chęć zająć się digital paintingiem. Szuka, patrzy - "O ! jest dział o rysowaniu na komputerze, super zobacze co o tym piszą, jakieś poradniki" wchodzi patrzy i widzi dział szkoła rysowania a w nim wątek " Wstęp i pierwszy rysunek "OKO" Bazuje na tym, co ty pokazałeś, zaczyna się uczyć dalej, uważa że takie oko, taki kształt jest odpowiedni, wpaja to sobie a potem idzie na inne forum i nagle otwierają mu się oczy bo wszyscy piszą, że anatomia leży ...

Jeśli idzie o szkic; Tym bardziej powinien on być dokładnym odwzorowaniem tego co chcemy uzyskać w pracy. Samo w sobie jest to podstawą naszego rysunku. Oczywiście w późniejszych etapach pracy, można nieznacznie korygować go jeśli zauważymy błędy, ale nie widzę sensu, zmieniać zupełnie szkic w trakcie tworzenia. To jest podwójna robota.Po co robić szkic, skoro na końcu efekt będzie o 180 stopni inny niż pierwotny plan ?

Co do stworzenia przykładów, czysty brak czasu. Nadal nie mam ochoty na tworzenie krok po kroku jak się powinno rysować oczy. Pokaże jednak skrawek mojego nowego rysunku nad którym pracuje i niedługo ukaże się w mojej galerii:


12  Tutoriale / Szkoła rysowania / Odp: Wstęp i pierwszy rysunek "OKO" : 29.09.2009, 14:01:30
To co pokazała aris, to stek bzdur, żadne takie oko nie istnieje. Oko kruk ? Taki kształt nie ma prawa bytu w anatomii ludzkiej. Oczy oczywiście się różnią, wielkością, osadzeniem względem nosa, kształtem - ale nie aż tak dramatycznie. Górna krawędź nie może się łamać pod tak ostrym kątem, zostały tu pogwałcone podstawowe prawa rysowania anatomii ludzkiej. Nie chce mi się rysować tutaj różnych rodzajów oczu, ale wszedłem na google.pl i poszukałem; Strona na temat makijażu, ale są tam pokazane różne szkice:

http://www.stylistka.pl/jak-cieniami-korygowac-ksztalt-oczu/

Te oczy które są tutaj pokazane, jak i to z głównego tutoriala mają się do prawdziwego jak wielkość mrówki do wielkości słonia. Nie pisze tego, żeby kogoś urazić, ale żebyście nie uczynili komuś krzywdy. Żeby nowy użytkownik nie uczył się na błędach, bo złe nawyki bardzo trudno wyplenić.

Co do głównego tutoriala, cieniowanie jak i kształt są złe. Po drugie jeśli cieniujemy wszystko to wszystko. Nie zostawia się gałki ocznej całkowicie białej. Na nią też działa pojęcie zwane cieniem, ma swoją strukturę, która nie jest idealnie gładka.

http://loga90.deviantart.com/art/Eye-125920973
http://xaydes.deviantart.com/art/Eye-20473100
http://niimsz.deviantart.com/art/Eye-97819523
13  Root / Sprawy techniczne / Odp: Rewolucja Sygnaturowa! : 24.08.2009, 16:09:17
Trzeba przyznać udało wam się narobić szumu. Niepokojące jest to, że każdy w to uwierzył, czyli wszyscy są przekonani, że administracja PFUG'a jest zdolna do takiego desperackiego kroku ... Nie wiem czy to dobrze wróży Język

Pozdrawiam Mrugnięcie
14  Root / Sprawy techniczne / Odp: Rewolucja Sygnaturowa! : 23.08.2009, 22:07:49
   Jakieś echo do mnie dotarło na temat tej całej farsy zwanej 'Rewolucja sygnaturkową'. Skrobnę kilka swoich myśli na ten temat. Po pierwsze, dlaczego tyle chaosu, zachodu, uwagi wobec tak małych prac jakimi są tagi ? Sami piszecie, że jest to mała, nie ambitna forma wyrażenia swoich uczuć artystycznych, a więc ? Po co od razu nazywać rewolucją ? Nie za duże słowa ?

Jako, że sam zaczynałem od mniejszych prac, które zostawiłem na rzecz - według was, bardziej ambitnych prac, mogę wypowiedzieć się  zupełnie obiektywnie. Jak przed chwilą napisałem, sam zaczynałem przygodę z GIMP'em po przez robienie graficznych podpisów. Najpierw forum gry online Battleknight, gdzie poznałem kilku nowych, interesujących ludzi, którzy tak samo jak ja wchodzili w swiat grafiki komputerowej. Jedną z takich osób był Lsr. znany wtedy jako Laserdance. Potem dzięki namowom Lsr. przyszedłem tutaj.

Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością za moje słowa mogę napisać, że gdyby nie sygnatury, nigdy nie zainteresowałbym się grafiką. To one pozwoliły mi nabyć ogłady w Gimpie, nabrać wprawy w posługiwaniu się nim, wyrobić sobie dobre nawyki w kompozycji czy doborze palety kolorów. Na nich też ćwiczyłem pierwsze próby matte paintingu, fotomanipulacji. Dzięki sygnaturom, byłem gotowy by pójść dalej.

Czemu zrobiłem krok dalej ? Szczerze powiedziawszy to chęć samodoskonalenia się. Nie zmusiłby mnie nikt do tego, żadnym blokowaniem galerii, czy bojkotowaniem sygnatur ... Najwyżej przeniósłbym się na inne forum; tak też zrobi większość nowych użytkowników, którzy nie są związani z tym forum. To, że niektórzy kończą swoją przygodę z grafiką na sygnaturach to zupełnie normalne. To jak wakacyjna miłość, coś co się wspomina w zimne, mroźne dni. Nie każdy czuje powołanie do robienia AMBITNYCH projektów, stron www, tapet, czy rysowania komputerowego. Tylko mały odsetek z tych co zaczynają robić tagi, kończą jako webmasterzy, czy digital painterzy. Oni jednak decydują sami, nikogo na siłę, nie wolno uszczęśliwiać ...

Także, podsumowując skutkiem waszej "REWOLUCJI" będzie odejście wielu userów na inne fora lub zupełne porzucenie grafiki, zostanie stara gwardia i będziemy sami bawić się w tej wielkiej piaskownicy Sygnatury są sitem, które przesiewa tych, co odchodzą od grafiki a tych  którzy zostają przy grafice i samoczynnie (ci którzy dochodzą do mistrzostwa w robieniu tagów) przechodzą często najpierw do fotomanipulacji, potem do innych rzeczy.

Także, skończcie tą akcję, lepiej wcześniej niż później. Przyniesie ona więcej szkód niż pożytku dla forum.

Pozdrawiam MrugnięcieStrony: [1] 2 3 ... 43