Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Czy skrypty GIMPa można pisać w innych językach??
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czy skrypty GIMPa można pisać w innych językach??  (Przeczytany 4050 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
shamway
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

shamway


Zobacz profil
« : 20.11.2007, 21:04:14 »

Rzecz jest taka:
Nie znam jeszcze dobrze Gimp'a, ale interesuje mnie mozliwość tworzenia w nim skryptów
Pytanie: Czy jedynym obsługiwanym językiem programowania dla Gimpa jest To Scheme(czy jakoś) w każdym razie to na podstawie Lispa?? Interesuje mnie to dlatego że pracuję jako programista LISP, ale dla AutoCADa więc myśle że nie byłoby trudno nauczyć się tego dla GIMPA. Czy da się tworzyć skrypty np w C++ albo w VB?? Czy ktoś zna jakieś książki poświęcone programowaniu GIMPA?? - moze być in english
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.11.2007, 22:13:03 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Scheme

Tak, Scheme to zmodyfikowana wersja LISPa.
W pewnym sensie, językiem skryptowym GIMPa jest "Script-Fu" będące modyfikacją języka Scheme. No ale dość o tym.
W C++ to na pisze się pluginy, nie widziałem jak na razie w tym skryptów, bo i C++ to nie język skryptowy.
Jeśli chodzi o materiały na temat skryptowania, to znajdziesz parę w tym dziale. Umiętność wyszukiwania informacji jest bardzo ważna dla programistów, stąd radzę szybko się w niej szkolić, materiały znajdziesz na necie. Osobiście wiem o jednej książce poruszającej temat programowania pluginów i pisania skryptów, ale obawiam się że jest to książka komercyjna, a nie pamiętam jej tytułu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Czy skrypty GIMPa można pisać w innych językach??
Skocz do: