Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dopasować obraz do konkretnego wzoru tła?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak dopasować obraz do konkretnego wzoru tła?  (Przeczytany 766 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rossi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

rossi


Zobacz profil
« : 27.09.2022, 23:25:04 »

Witam szanowne grono, jakiś czas temu już podjąłem walkę ze sobą i tym tematem, niestety obowiązki odepchnęły mnie na boczne tory....ale chce podnieść rękawice nauki GIMP raz jeszcze...

Otóż mam konkretne zdjecie patrz motyla na ten przykład jest ono w jakimś tam przybliżeniu czy oddaleniu i do tego pod kątem..a chciałbym mieć ustawiony jakby szablon w który mogę go wpasować (odcinać kawałek po kawałku zdjęcia i formatować go tak żeby wpasować w szablon) jak wykonać takowy szablon zakładając że wzorcowe zdjęcie już mam.?
« Ostatnia zmiana: 02.12.2022, 17:11:12 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.09.2022, 06:24:25 »

Chodzi ci o to, że chcesz mieć jakieś tło, w którym będzie wycięty otwór o kształcie np. tego motyla i w tym otworze będzie widoczny fragment owego zdjęcia?
Zapisane
rossi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

rossi


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.09.2022, 07:49:09 »

Dokładnie Be@. Tak żeby ten szablon był hmm....na sztywno jakby to co mam w niego wpasować w żaden sposób nie mogło go zmienić....
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.09.2022, 07:58:54 »

To po prostu zaznacz ten kształt w tle zaznaczeniem odręcznym, dodaj przezroczystość do tej warstwy i wyczyść zaznaczenie klikając Delete. Tak przygotowany szablon zapisz sobie jako XCF albo PNG i gotowe. W ten sposób otrzymasz niezmienne tło z przezroczystością, pod którą możesz podstawić dowolne zdjęcie.
Druga metoda, to dodać do warstwy z tłem białą maskę (w oknie warstw), zaznaczyć kształt i wypełnić zaznaczenie na masce czarnym kolorem (maska musi być aktywna podczas wypełniania). Tym sposobem będziesz mógł użyć maski do dowolnego tła, tylko musisz zapisać szablon w XCF
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak dopasować obraz do konkretnego wzoru tła?
Skocz do: